İnverter klima nasıl kullanılmalı?

M Çevrimdışı

Mehmet S.

Yeni Üye
12 Eki 2021
8
22
öncelikle selamın aleyküm sizlere bir sorum olacak midea 12000BTU klimayı yaklaşık 15m2 odayı ısıtmak için kullanmaktayım İzmir'de öğrenciyim o yüzden pek evde durmuyorum sabah 8 gibi cıkıyorum akşam 8-10 gibi eve geliyorum bu süre zarfında klimayı sürekli açık mı tutsam daha mantıklı yoksa açıp kapatsam mı evde olmadığım süre zarfı kaç saat üstünde klima kapatılmalı veya açılmalı cevaplayan arkadaşlar için şimdiden teşekkürler :)

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Klima yerden ısıtma yada kalorifer gibi değildir. Kısa sürede zaten istenilen sıcaklığa getirir odayı. 1 saatliğine gitsen bile kapat bence. İzmir'de ailem kalıyor. Kışın 10 dakikada içerisi istenilen sıcaklığa geliyor

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
''Şunu yap'' veye ''bunu yapma'' demeyeceğim.
Lakin Ülkemiz koşulları nedeniyle kullanmıyorsam kapatıyorum.
Şu an testte olan Midea Prime dışında 24 saat açık olan klima yok bizim evde, hem de ''İnverter klima kapatılmaz'' diyen birisi olarak kapatıyorum çünkü fizik kuralları ile ekonomi kuralları çakışıyor.

İklimlendirmeyi çok erken sağlayabildikleri için klimayı kapatmakta sakınca görmüyorum. Yine de bu kapat/aç mantığının enerji tüketimine olumsuz etkisi olduğunu biliyoruz.

Bunun da hesaplarını yapıp yayınladık zamanında.

Eğer evde küçük bebek veya yaşlı olup da sürekli yaşayan yok ise sürekli aktif olmasının anlamı yok diye düşünüyorum.

M Çevrimdışı

Mehmet S.

Yeni Üye
12 Eki 2021
8
22
yok
''Şunu yap'' veye ''bunu yapma'' demeyeceğim.
Lakin Ülkemiz koşulları nedeniyle kullanmıyorsam kapatıyorum.
Şu an testte olan Midea Prime dışında 24 saat açık olan klima yok bizim evde, hem de ''İnverter klima kapatılmaz'' diyen birisi olarak kapatıyorum çünkü fizik kuralları ile ekonomi kuralları çakışıyor.

İklimlendirmeyi çok erken sağlayabildikleri için klimayı kapatmakta sakınca görmüyorum. Yine de bu kapat/aç mantığının enerji tüketimine olumsuz etkisi olduğunu biliyoruz.

Bunun da hesaplarını yapıp yayınladık zamanında.

Eğer evde küçük bebek veya yaşlı olup da sürekli yaşayan yok ise sürekli aktif olmasının anlamı yok diye düşünüyorum.
yok evde tek yaşıyorum adem abi

cevap veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt