internet sitesi kurma

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Merhaba bir tane hosting alacağım yıllık ödeyeceğim. Hazır şablonları bulunan fazla uğraşmadan yazı ve resim girerek basit işlemler yapacağım bir web sitesi kurmak istiyorum. Çeşitliliği bol olan güvenilir şirketler nelerdir acaba ?

Aşağıdaki tarda şablonları bulunan

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
En bilineni wordpress. Bootstrap hazır temalarda var ama wordpress hiç bilmeyen için ideali. Çok eklenti kurmadan pure şekilde kullanırsanız hızlıda çalışır. İçeriği de google standartlarına göre yaparsanız iyi hız alırsınız. Site kurulduktan sonra ;

Bu linkten sitenizi deneyin. Hataları giderin sonradan başınız ağırmaz. Özellikle resim vs atarken dikkat edin.
Örnek vermemişim :) Aşağıda tavsiyeforumu bulunmakta.

tavsiye38021c8043709690.jpg

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
domain aldım fakat nasıl bir hosting seçmem gerekiyor.

ile

wordpress hosting ile cpanle hosting arasında ne fark var kullanım kolaylığı açısından ?

P Çevrimdışı

pangirl

Yasaklı Üye
14 Ağu 2021
18
42
Biraz geç bir yanıt ama ben bildiğim kadarıyla yanıtlayayım.

Wordpress hosting diye satılan host aslında yine bildiğimiz shared hosting hizmetidir. Ancak pazarlama yöntemi olarak bu şekilde satıp size trafik limiti yerine GB değil 10.000 kişi şeklinde bildiriyorlar. Bir de wordpress'i size kurulu veriyorlar. Sanki çok zor bişeymiş gibi kurmak :)

Cpanel Hosting diye adlandırılan şey de aslında shared hosting hizmetidir. Sadece burada host arayüzü Cpanel denilen bir sistem ile kontrol edilir.
Kısaca kullanılan kaynak vs aynıdır aslında. Önemli olan şey bu sektörde hızdır.

Hızı test eden bir kaç site:

Son düzenleme:
Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Vds veya vps için aylık 10€ gibi bir fiyata 4GB Ram 2 dedicated 2 shared çekirdekle 60GB SSD Fransa Roubaix OVH veri merkezinden Windows Server 2019 işletim sistemiyle yardımcı olabilirim.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hali hazırda boşta duran sitem var domain'i ismi mi taşıyor, istersen cüzi miktara sana satabilirim. İçinde script var, ve script'e özel 280 TL'lik bot yazıldı

A Çevrimdışı

aliytrklkmz

Yeni Üye
26 Ağu 2021
25
Hosting alacaksanız kesinlike WordPress'e yönelmenizi öneririm. Hem arayüzü sade hem eklentisi bol. Ama ben yazı paylaşacağım teknik konulara çok takılmak istemiyorum param da cebimde kalsın derseniz Google'nin ücretsiz bir servisi olan Blogger'i de önerebilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt