İnternet değerleri

O Çevrimdışı

osman1234

Aktif Üye
11 Haz 2018
141
23
Merhaba modem değerlerim nasıl. Paketimin hızını alamıyorum ve yavaşlık ve kopukluk var. Değerlerim ne anlatıyor sizce?

Screenshot_20200323_220348_com.android.chrome.jpg

O Çevrimdışı

osman1234

Aktif Üye
11 Haz 2018
141
23
Öyle gözüküyor ama
Sözleşmenizde ki hız nedir

75 mbit indirme 4 mbit yükleme gösteriyor tablo
Sözleşmenizde ki hız nedir

75 mbit indirme 4 mbit yükleme gösteriyor tablo
Turknet 35 mbps Di. Denemek için 1 aylığına 75 mbps pakete geçtim. Hız 69 falandı ama şuan 30 a bile gelmiyor. Ve İnternet 30 daymış gibi de değil. Çok yavaş. Hız testi yapıyorum. 36 download çıkıyor.

ramchomania Çevrimiçi

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Öyle gözüküyor ama

Turknet 35 mbps Di. Denemek için 1 aylığına 75 mbps pakete geçtim. Hız 69 falandı ama şuan 30 a bile gelmiyor. Ve İnternet 30 daymış gibi de değil. Çok yavaş. Hız testi yapıyorum. 36 download çıkıyor.

Test yaptığınız pc Windows Update işlemi yapıyor olabilir mi veya başka bir indirme vs

Evde internet kullanan cihazları kapatıp modemi restart edin tekrar test yapın bu değerler de hız testi o kadar düşük çıkmaz birde farklı sitelerden hız testi yapın

O Çevrimdışı

osman1234

Aktif Üye
11 Haz 2018
141
23
Test yaptığınız pc Windows Update işlemi yapıyor olabilir mi veya başka bir indirme vs

Evde internet kullanan cihazları kapatıp modemi restart edin tekrar test yapın bu değerler de hız testi o kadar düşük çıkmaz birde farklı sitelerden hız testi yapın
Telefondan test yapıyorum

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
ölçüm yaptığınız pc yi modeme kablo ile bağlayın. Ben wireless ile 15-20 mbit alırken pcye kadar 20 metre kablo çektim Bu arada hızım 50 megabit Kablou olarak lk ölçümümde 60 'ı gördüm ve dedim ki kendi kendime bu internetse ben 6 yıldır ne kullanmışım? Bu arada wifi dongle lar sinyal güçlendiriciler antenlere harcadığım paranın haddi hesanı yok 20 metre kablo sadece 28 lira

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Ben yazacaktım, smili biraderim yazmış.

iss ler vaad ettikleri hızı kablo ile bağlanırsan adı altında veriyor. Wifi ile o hızları stabil şekilde almak imkansız.

Bir de ek not, şu günlere herkes evlerinde ve malum, eba ydı, sosyal medyaydı, görüntülü aramaydı ... internet kullanımı kat kat arttı.

Benim internette dünden beri kopup duruyor. iss mh ile görüştüm, yüklü bir kullanım var, altyapı iyileştirme yapılıyor dediler. Bu işin yapılabileceği bi saat vardır ama o saat bu saat değil (18:00), hem çalışma yapılacaksa bilgilendirin, keyfinize göre kesip bağlamak olmaz, ayıp yaa falan gibisinden akıl verdim ama ne kadarını aldılar bilemem.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610

iss ler vaad ettikleri hızı kablo ile bağlanırsan adı altında veriyor. Wifi ile o hızları stabil şekilde almak imkansız.

Bir de ek not, şu günlere herkes evlerinde ve malum, eba ydı, sosyal medyaydı, görüntülü aramaydı ... internet kullanımı kat kat arttı.

Benim internette dünden beri kopup duruyor. iss mh ile görüştüm, yüklü bir kullanım var, altyapı iyileştirme yapılıyor dediler. Bu işin yapılabileceği bi saat vardır ama o saat bu saat değil (18:00), hem çalışma yapılacaksa bilgilendirin, keyfinize göre kesip bağlamak olmaz, ayıp yaa falan gibisinden akıl verdim ama ne kadarını aldılar bilemem.

Aslında bu ucuz donanımlar kullanılmasından kaynaklı bence.
Elbette gecikmeler vs. olur ama ISS'lerin verdiği modem & router'lar dandik. O bir gerçek.
İşin tabi PC, telefon, televizyon, box tarafındaki donanımı da var.
O da dandikse, modemin güçlü kaliteli olsa ne yazar. :hihi

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Aslında bu ucuz donanımlar kullanılmasından kaynaklı bence.
Elbette gecikmeler vs. olur ama ISS'lerin verdiği modem & router'lar dandik. O bir gerçek.
İşin tabi PC, telefon, televizyon, box tarafındaki donanımı da var.
O da dandikse, modemin güçlü kaliteli olsa ne yazar. :hihi
Bu iss ler hattımıza, kota belli bi seviyeye geldiğinde bağlantıyı resetleme ile alakalı komut mu tanımlıyorlar ne yapıyorlar ? ?
Tam filme başlıyorum, en caf caflı yerinde cark curk donma başlıyor. Güleceksen yarım, adrenalin dolduysa o anki sahne hevesin havada kalıyor. 2 -3 deneme sonunda da normal uyduya dönüp yayın arıyorum son bir iki gündür ?

Nerde o eski cam kilot damdayımlı, arnold sıvazladagelli filmler, izleyecek bişey de yok anasını satıyım !!

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Bu iss ler hattımıza, kota belli bi seviyeye geldiğinde bağlantıyı resetleme ile alakalı komut mu tanımlıyorlar ne yapıyorlar ? ?
Tam filme başlıyorum, en caf caflı yerinde cark curk donma başlıyor. Güleceksen yarım, adrenalin dolduysa o anki sahne hevesin havada kalıyor. 2 -3 deneme sonunda da normal uyduya dönüp yayın arıyorum son bir iki gündür ?

Nerde o eski cam kilot damdayımlı, arnold sıvazladagelli filmler, izleyecek bişey de yok anasını satıyım !!

Filmi izlediğiniz yer neresi? Site kaynaklı olmasın?

Bir de Türknet, Netspeed, Millenicom gibi altyapı kiralayan ISS'lerin işi daha zor bu ortamda.
Ülkede trafik artmıştır, doğal olarak web siteleri de nasibini almış olabilir.
Kimsenin kimseye öyle bir kota koyduğunu sanmıyorum. Öyle bir kota koymuş olsa hiç kullanamazsınız veya hızınız bir anda düşer. (Tahminimce.)

Bir de bu artan trafikte bağlanmaya çalıştığınız sunucuya ne kadar doğrudan bağlanabiliyorsunuz o da önemli.
Yani 5 tane ISS'den geçip bir siteye bağlanmak var, bir de 50 tane ISS'den geçip sunucuya bağlanmak var.
Özellikle oyun konusunda ping ve lag sorunu çeken arkadaşların fena halde kafayı taktıkları bir konudur bu.
Ben öyle iyi bir oyuncu olmadığım için ilgilenmiyorum.

Superonline'da bir sıkıntı yaşamadım şu sıralar açıkçası. Bazen 30 saniyeliğine-1 dakikalığına falan gittiği oluyor, o da genelde gece 3-4 civarı.
İyileştirme yapıyoruz, haydi interneti keselim durumu pek olmadı.
Olsa bile önceden haber veriyorlar. O kadar yıllık abonelikte sadece 1 kere iyileştirme çalışması yaptılar onu da gece yaptılar.

Neyse bu kadar övdüğüm yeter, ödediğim fiyat içimi acıtıyor her ay. :hihi

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Android üzerindeki app lerden bakıyorum. (Turkvod vs) ya da direk satın aldığım iptv den.

O komut olayı şakaydı tabi ki maçaları yemez onu yapmaya da demek istediğim, her an olabiliyor anlık kopma.

Benim iss, netspeed. Şu resmi olmayan, inisiyatifle yapılan karantina olayında sınıfta kalacaklar bu gidişle.

Ne kadar ekmek o kadar köfte aslında ?

ramchomania Çevrimiçi

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40

Wifi ile 1 Gbit de dahil olmak üzere stabil alırsın kullandığın ürün önemli evde kullandığımız 3 dbi 5 dbi antenlerle yan oda bile işkence

İşin sağlık açısından olan kısmında ise evde kullanılan makuldur

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri