İnternet Bağlantı Adım Neden Değişiyor?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese Günaydın ve Hayırlı Haftalar Dilerim.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü üzere işletmemizin internetine bağlantı sağladığımda bilgisayarımın sağ alt köşesinde çıkan ismin yanındaki rakamlar sürekli değişiyor

px66e4e708881ac4fa.png

Mesela Cumartesi günü orası Pixel Teknoloji 16 iken, Bu sabah bağlandığımda Pixel Teknoloji 17 olduğunu gördüm.

Bunun yanısıra internetim de takribi bir haftadır ciddi derecede ağır.

Bu nedenle modemi resetledim, şifreyi değiştirdim ve yeniden bağlantı kurdum

Bu sefer aşağıdaki gibi yeniden isim değişti ve 18 oldu

px2.png

Olası sebepler hakkında fikirlere açığım :ok

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
239
53
Aktardığınızdan anladığım, her bağlantıda numara veriyor. Şuan 18 iken modemi kapatıp açtığınızda (yeni bağlantı kurulduğunda) 19 olacak sanırım...

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
"Pixel Teknoloji" ismini özel veya genel v.s olarak gördüğü için sürekli buna ek bir isim vererek kendisi atıyor!
devamını

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Modem sifre değişimi sonrası yada bilgisayardan bu ağı unut derseniz.

Tekrar baglanirken eski ağ ismini görür ve onun üzerine işlem yapmaz.

Ağ isminin yanına rakam ekleyerek devam eder.
Istersen o ağ isimlerini birleştirebilirsin ama gerek yok.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
"Pixel Teknoloji" ismini özel veya genel v.s olarak gördüğü için sürekli buna ek bir isim vererek kendisi atıyor!
devamını
Can abim, bir haftadır var bu mevzu, 1,5 yıla yakın zamandır aynı modemi ve bağlantıyı kullanırım her seferinde sadece Pixel teknoloji yazar. Diğer masdaki pc ye bakıyorum ona da numara atıyor mesela Cumartesi bende yazan 16, şimdi o pc de yazıyor :alala

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Sanırım modem sürekli yeni isim atıyor . İsmin sabit kalmasını istiyorsanız şu yöntemi deneyebilirsiniz

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
onu 4. millenium faciası windows 10 yapıyor... elle ip ata sorun biter... bir kaç ay geç olsada...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri