İNTEL Mİ AMD Mİ? (fight begin :D)

E Çevrimdışı

elcapitano

Aktif Üye
18 May 2018
200
32
E elcapitano, yolgezer yolgezer
Sizlerden yorum alabilirmiyim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam

Haklısınız çocuk pubg istedi haliyle sistem eski olunca yenilemeyi düşündüm.
Kasa thermaltake 700w
Asus p5 g41t-mlx anakart
İntel core 2 e7400 işlemci
4gb ram
Asus gt 9500 ekran kartı

Bu sistem revizyon ile pubg vs... Oyunlar oynanırmı bilmiyorum bu nedenle sistem yükseltmek istiyorum.
Bu sisteme yorumunuz,tavsiyeniz ne olur?

upgrade ile olmaz hocam bu pc. yeni toplaman lazım.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
E elcapitano, yolgezer yolgezer
Sizlerden yorum alabilirmiyim

Hocam

Haklısınız çocuk pubg istedi haliyle sistem eski olunca yenilemeyi düşündüm.
Kasa thermaltake 700w
Asus p5 g41t-mlx anakart
İntel core 2 e7400 işlemci
4gb ram
Asus gt 9500 ekran kartı

Bu sistem revizyon ile pubg vs... Oyunlar oynanırmı bilmiyorum bu nedenle sistem yükseltmek istiyorum.
Bu sisteme yorumunuz,tavsiyeniz ne olur?

En az yukarıda yazdığım özelliklere sahip anakart ve ekran kartı olursa Pubg rahat rahat oynanır..Ben yine deneme amaçlı Pubg yüklemiştim, sorunsuzca ve akıcı bir şekilde oynanabildi.. işlemci QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600 olursa çok daha iyi olur ancak ram en az 8GB olmalı.. Çünkü beamng drive ve Farmers Dynasty gibi oyunlar mutlak surette 8Gb ram istiyor.. Pubg ve Far cry 4 -5 gibi oyunlar 4Gb ram ile de akıcı ve hiç takılmadan oynanabiliyor.. Ekran kartı mümkünse 128 bit 2 GB ram kapasiteli olursa sorunsuzca kullanılabilir.. 64 bit ekran kartları maalesef biraz yetersiz kalıyor.. Çoğu pahalı performans bilgisayarlarının bu yukarıda saydığım bazı oyunları değil açmak oynayamadıklarını forumlardan da okumuştum.. Siz yine de diğer arkadaşların önerilerini de değerlendirirseniz en azından bir fikir sahibi olmuş olursunuz.. Ayrıca Grand Theft Auto IV, wolfenstein new order, crysis 4 daha önceden denemiş olduğum ve sıkıntısız çalışan oyunlar..

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

elcapitano

Aktif Üye
18 May 2018
200
32
3.000 tl

Birde hocam amd 2020 yılında Zen 3 mimarisini piyasaya sürecek yorumları var buda düşündürüyor.

ryzen 5 2600 işlemci
MSI B450M PRO-M2 anakart
CORSAIR 8GB DDR4 3000MHz ram
MSI RX580 8GB GDDR5 256Bit ekran kartı
500w psu
ihtiyacına göre ssd yada hdd

3ü biraz geçebilir ama uzun süre götürür seni bu sistem

C Çevrimdışı

Cemcagdas 

Yeni Üye
7 Tem 2018
35
44
ryzen 5 2600 işlemci
MSI B450M PRO-M2 anakart
CORSAIR 8GB DDR4 3000MHz ram
MSI RX580 8GB GDDR5 256Bit ekran kartı
500w psu
ihtiyacına göre ssd yada hdd

3ü biraz geçebilir ama uzun süre götürür seni bu sistem
Hocam psu ve temiz sağlıklı hdd mevcut
İnceleyeyim
Çok teşekkür ederim yardımınız için

C Çevrimdışı

Cemcagdas 

Yeni Üye
7 Tem 2018
35
44
En az yukarıda yazdığım özelliklere sahip anakart ve ekran kartı olursa Pubg rahat rahat oynanır..Ben yine deneme amaçlı Pubg yüklemiştim, sorunsuzca ve akıcı bir şekilde oynanabildi.. işlemci QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600 olursa çok daha iyi olur ancak ram en az 8GB olmalı.. Çünkü beamng drive ve Farmers Dynasty gibi oyunlar mutlak surette 8Gb ram istiyor.. Pubg ve Far cry 4 -5 gibi oyunlar 4Gb ram ile de akıcı ve hiç takılmadan oynanabiliyor.. Ekran kartı mümkünse 128 bit 2 GB ram kapasiteli olursa sorunsuzca kullanılabilir.. 64 bit ekran kartları maalesef biraz yetersiz kalıyor.. Çoğu pahalı performans bilgisayarlarının bu yukarıda saydığım bazı oyunları değil açmak oynayamadıklarını forumlardan da okumuştum.. Siz yine de diğer arkadaşların önerilerini de değerlendirirseniz en azından bir fikir sahibi olmuş olursunuz.. Ayrıca Grand Theft Auto IV, wolfenstein new order, crysis 4 daha önceden denemiş olduğum ve sıkıntısız çalışan oyunlar..
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Sağolsunlar diğer arkadaşlarda yardımcı oluyorlar. Onların yorumları da benim için çok önemli.
Asıl sorun çocuğumun ısrarla pubg oynamak istemesi malum okullarda tatil. Benim için çok aman aman bir ihtiyaç değil, işte çocuk olunca araştırmaya girdim araştırdıkça çok Derine iniyor bu bilgisayar teknolojisi
Fakat E elcapitano ustadın "upgrade ile olmaz hocam bu pc. yeni toplaman lazım." yorumu kafamı karıştırmıyor değil? bu karamsarlık kararsızlık çok kötü.
Birde hocam ilk mesajda işlemci için q9400 yazmışsınız 2.mesajda q6600 hangisi geçerli ?

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Ben teşekkür ederim.. özür dilerim, yukarıdaki yazımda bir hata olmuş hemen onu düzelteyim..Q6600 değil, intel core 2 quad Q9650 olacaktı..şuradaki linkte farkları görmek mümkündür..

Birisi (Q9650 ) 3 GHz, Yorkfield diğeri yani core 2 quad 9400 2.88 GHz Yorkfield.. clock farkları var.. Ancak overclock (hız aşırtma ) yapılacaksa ikisi de bu iş için elverişlidir.. Son çıkan oyunlarda ben şahsen çok iyi performans aldım..
Bu arada SSD ve 350 watt psu kullandığımı da belirtmeliyim..

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

Cemcagdas 

Yeni Üye
7 Tem 2018
35
44
Ben teşekkür ederim.. özür dilerim, yukarıdaki yazımda bir hata olmuş hemen onu düzelteyim..Q6600 değil, intel core 2 quad Q9650 olacaktı..şuradaki linkte farkları görmek mümkündür..

Birisi (Q9650 ) 3 GHz, Yorkfield diğeri yani core 2 quad 9400 2.88 GHz Yorkfield.. clock farkları var.. Ancak overclock (hız aşırtma ) yapılacaksa ikisi de bu iş için elverişlidir.. Son çıkan oyunlarda ben şahsen çok iyi performans aldım..
Bu arada SSD ve 350 watt psu kullandığımı da belirtmeliyim..
Anladım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri