İnceHesap CorsairHS35 Değişim/İade 9 Ay

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
TTnet haksız yere 216 TL bağlantı ücreti almıştı geri ödemeyi kabul etmediler THH ye verdim kazandım sonra icraya verdim

216 yerine harç dosya masrafları ile 291 TL geri ödeme yaptılar madem beni uğraştırdılar dedim icra yolu ile aldım paramı .

insan rahatlıyor hem icra dairesine ödemeyi yaptılar hemde özür dilediler kaç ay adam yerine koymasınlar sonra buyrun paranız desinler...

TT.png

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
TTnet haksız yere 216 TL bağlantı ücreti almıştı geri ödemeyi kabul etmediler THH ye verdim kazandım sonra icraya verdim

216 yerine harç dosya masrafları ile 291 TL geri ödeme yaptılar madem beni uğraştırdılar dedim icra yolu ile aldım paramı .

insan rahatlıyor hem icra dairesine ödemeyi yaptılar hemde özür dilediler kaç ay adam yerine koymasınlar sonra buyrun paranız desinler...

TT.png

Çok iyi yapmışsınız, ellerinize sağlık. İnsanları af edersiniz lafım meclisten dışarı aptal yerine koymaya çalışmalarına katlanamıyorum asıl ben de.. 270 lira bugün için çok bir para değil belki 7 ay geçmiş üstünden ama neden yedireyim size o parayı. Ayrıca aynı kulaklığı kendi sitelerinde şuan 800-950 TL arası rakamlara satıyorlar..

Yaptıkları tamamen şerefsizlik ve insanları dolandırmaya çalışmak. Nasılsa yasalar ve zemin buna çok uygun. Böyle firmalara ciddi cezalar kesilse, yaptırım uygulansa kimse yeltenmez aslında..

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439

Bu tarz durumlarda şeref eksiği olan firmalara yapılabilecek ekstra bir güzellik de icra işlemini bir avukat aracılığı ile yaptırmaktır ki bir de avukat vekalet ücreti ödesinler (bugün için 1000 liraya yakındır sanıyorum). ufak iş olduğundan ilgilenecek avukat bulmak belki zordur ama tanıdık genç bir avukat var ise vekalet ücreti senin olsun deyip yaptırabilirsiniz. Bizim binada az şerefli bir komşu var, ona yapıyoruz arada, daha zevkli oluyor. Şeytan azapta gerek. :)

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Aradan geçen bir kaç haftanın sonunda yeniden herkese selamlar, saygılar. :clap

Geçtiğimiz hafta (iş, güç yoğunluğundan buraya dönüş yapamadım) kulaklık meselesini sonunda çözebildik. THH kararı ile kendilerine yeniden ulaştım. Önce para iadesi yapmak istediler. Tabi ki kabul etmedim. Bu konuda ısrarcı olacaklarsa artık benimle değil avukatımla iletişime geçmelerini söyledim.( daha önceki güncelleme mesajımda belirtmiştim.) Ardından farklı bir renk model önerisi yaptılar ki bunu da ellerinde stok olmadığını dile getirerek sundular. Fakat aynı gün içinde kendi internet siteleri üzerinden satışta olan ürünün nasıl ellerinde olmadığını sorunca. " efendim bir yanlışlık olmuş, ürün var elimizde gönderiyoruz " dediler. 2 Gün içinde " sıfır " yeni seri numaralı birebir ürünü tarafıma gönderdiler.. 9 ay süren bu kötü deneyim, hikayeyi sonlandırmış olduk..

Yalnız bu durum incehesap.com adlı e-ticaret sitesi hakkında düşüncelerimi ve yaptığım yorumları, insanlara ulaşma çabamı engellemeyecek. Engellemedi.
Sadece 269 TL ye en az 10.000 tüketiciye tavsiye forumu, şikayet var ve technopat forum üzerinden kötü reklam, karalama yapmış oldular. Bu işi buraya getirecek ne vardı gerçekten..( Hukuksuzluk, yolsuzluk, iş bilen ama işe gitmeyen ve kendi cepleri dolsun da nasıl dolarsa dolsun zihniyeti.)

Tüketicinin hakkı olanı baştan vermeyip, diyelim ayda 100 kişi 269TL x 100 iyi para eder bu süre zarfında gerçekten.. Bu açıdan baktığımızda " işi buralara kadar sürükleyecek" ciddi bir miktar paradan bahsediyoruz.

Başta Adem Helvacı olmak üzere bu forumda, bu konularda düşünen, kafa yoran herkes bu açıdan olaylara bakıp, vatandaşın hakkı yenmesin diye dil döküyor ama nafile.. Bizler paramızdan ve zamanımızdan olurken birileri parasına para katmaya devam ediyor..

Ayrıca, buradan konuya destek olup, bilgi veren, yapmam ve yapmamam gereken şeyleri söyleyip vakitlerini ayıran herkese teşekkür ederim.:rock:clap:clap2 Umarım bir gün hiç bir vatandaş böyle " KÜÇÜK " yada büyük sorunlarla, mağduriyetlerle karşılaşmayacak duruma geliriz.
Hepinize çok teşekkür ederim.. :cay :cay :cay

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri