İnceHesap CorsairHS35 Değişim/İade 9 Ay

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
"Herkes gemisini yürütme derdinde.."

Tam olarak durum böyle, insanlara hak vermiyor da değilim. Objektif baktığımızda ise içinde bulunduğumuz durum içler acısı. Her konuda öyle bir ortam var ki insanlar kendi kendine çalıp oynuyor sanki.. Bizler genç nesiller olarak sizden sonra refah içinde yaşayacağımız günler için çalışıp o günleri hayal ederken, sanıyorum ki artık biz 25-30lu yaşlarında insanlar çocukları için o geleceği hayal etmek zorundalar umarım bizim arkamızdan gelenler için bir şeyler yapabilir, yaptırabiliriz..

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Güncelleme
Ürünü alalı 6 ay, THH'ne başvuru yapalı tam 5 buçuk ay oldu. THH'den hala bir sonuç alamadım. Firmadan da bir dönüş yok haliyle galiba dolandırıldık :clap2:alala

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Maksimum süre vardı ama ne kadardı hatırlamıyorum. THH'ye sormadınız mı bizim dosya n'oldu diye?
6 ay maksimim süre demişlerdi, geçen ay hem güncelleme yapmak hem de sormak için gittim. İnceleme devam ediyor önümüzdeki haftalarda sonuç çıkacaktır demişlerdi.
Dolandırıldık diye kendini alkışlayan ilk kez görüyorum ,lahavleeeee :kiskis
Ne yapalım ağabey, ders çıkarmış olduk:clap. Önüne geçemiyor, işlem yada başka bir yol izleyemiyorum şuanlık. Hem firma hem de THH vatandaşı dolandırıyor manasında trajikomik bir süreç oldu o yüzden biraz espri katayım istedim. :yeah

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
6 ay maksimim süre demişlerdi, geçen ay hem güncelleme yapmak hem de sormak için gittim. İnceleme devam ediyor önümüzdeki haftalarda sonuç çıkacaktır demişlerdi.

Ne yapalım ağabey, ders çıkarmış olduk:clap. Önüne geçemiyor, işlem yada başka bir yol izleyemiyorum şuanlık. Hem firma hem de THH vatandaşı dolandırıyor manasında trajikomik bir süreç oldu o yüzden biraz espri katayım istedim. :yeah
Durum lehinize sonuçlanır bence ama firma zaman kazanmanın derdinde muhtemelen.
Paranızı ne kadar süre işletse kazançta. :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Eh bende bu göllük pası boş geçermiyim desene :kiskis

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Güncelleme
Ürünü alalı 6 ay, THH'ne başvuru yapalı tam 5 buçuk ay oldu. THH'den hala bir sonuç alamadım. Firmadan da bir dönüş yok haliyle galiba dolandırıldık :clap2:alala
Başvuru yaptığınız THH'ye göre süre değişiklik gösteriyor. Kanunen 6 ay süre ve bazı ürünlerde 12 süre var. Ancak benim TCL 55C715 konusunda 10.04.2021 tarihinde yaptığım başvuru için 27.10.2021 tarihinde karşı taraftan savunma istenmişti. Arada başka birşey için kaymakamlığa gittiğimde sormak için gittiğimde "Yoğunluktan dolayı 12 ay sürmektedir" diye yazdıklarını görmüştüm. Benim aşşvurumdan 3 ay kadar sonra sınır komşusu ilçede oturan kayınvalidem de benzer bir durumda THH'ye başvurmuştu ve bir buçuk ay gibi bir sürede ücret iadesini alabilmişti. O sırada benim dosya daha incelenmemişti bile.

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Başvuru yaptığınız THH'ye göre süre değişiklik gösteriyor. Kanunen 6 ay süre ve bazı ürünlerde 12 süre var. Ancak benim TCL 55C715 konusunda 10.04.2021 tarihinde yaptığım başvuru için 27.10.2021 tarihinde karşı taraftan savunma istenmişti. Arada başka birşey için kaymakamlığa gittiğimde sormak için gittiğimde "Yoğunluktan dolayı 12 ay sürmektedir" diye yazdıklarını görmüştüm. Benim aşşvurumdan 3 ay kadar sonra sınır komşusu ilçede oturan kayınvalidem de benzer bir durumda THH'ye başvurmuştu ve bir buçuk ay gibi bir sürede ücret iadesini alabilmişti. O sırada benim dosya daha incelenmemişti bile.
Yoğunluk durumunu tabi anlayabiliyoruz, anlayış gösteriyoruz fakat süreler yine de çok uzun. Az önce yolum kaymakamlığın önünden geçerken tekrar girip sordum. Biraz daha sert bir dil kullanmış olabilirim " daha nisanda başlayacağız 6.ayda yapılan şikayetlere " diye gevşek bir cevap aldım. Daha öncede belirttiğim gibi 270 liralık bir ürün bu ama 3.000-4.000 liralık hatta daha fazla tutarlı ürünlerde de şikayetler var. Bu insanlar nasıl sonuç alacak bu şekilde bilemiyorum... Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi " trajikomik olaylar " gerçekten.

Ürünü aldığım tarih 28.05.2021, şikayet tarihi 16.06.2021 şikayeti incelemeleri 2022 Nisan ayına sarkacak ondan sonra en az 1 ayda da ancak sonuç alırız. Neredeyse tam 1 sene sürecek böyle saçma bir süreç olamaz. Ben tam 1 sene boyu sistematik bir şekilde mağdur edileceğim. Ne ürün bende ne para. Gerçekten böyle sisteme lanet etmemek elde değil ya.. Ürünün fiyatı 2-3 katına çıkacak. Günümüz ekonomi şartlarında paranın bir değeri kalmayacak.

Bu arada kendilerine geçen haftalarda geldiğimde bana böyle demişlerdi dediğimde ise " dosyaya bakmadan, sormadan başından savmak için söylemişlerdir " dedi herif. Sallamasyon işler, vatandaş kimin umurunda. Salla başı, al maaşı. Kimse kusura bakmasın, bu süreçte 2-3 kez gittim THH'ne orada oturup çay sohbet iş yapıyorlar. Bizlerde vatandaş olarak hizmet bekliyoruz. Mutlaka Adem ağabey gibi istisnalar vardır fakat o istisna insanlar da hangi bir şikayete yetişsin.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yoğunluk durumunu tabi anlayabiliyoruz, anlayış gösteriyoruz fakat süreler yine de çok uzun. Az önce yolum kaymakamlığın önünden geçerken tekrar girip sordum. Biraz daha sert bir dil kullanmış olabilirim " daha nisanda başlayacağız 6.ayda yapılan şikayetlere " diye gevşek bir cevap aldım. Daha öncede belirttiğim gibi 270 liralık bir ürün bu ama 3.000-4.000 liralık hatta daha fazla tutarlı ürünlerde de şikayetler var. Bu insanlar nasıl sonuç alacak bu şekilde bilemiyorum... Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi " trajikomik olaylar " gerçekten.

Ürünü aldığım tarih 28.05.2021, şikayet tarihi 16.06.2021 şikayeti incelemeleri 2022 Nisan ayına sarkacak ondan sonra en az 1 ayda da ancak sonuç alırız. Neredeyse tam 1 sene sürecek böyle saçma bir süreç olamaz. Ben tam 1 sene boyu sistematik bir şekilde mağdur edileceğim. Ne ürün bende ne para. Gerçekten böyle sisteme lanet etmemek elde değil ya.. Ürünün fiyatı 2-3 katına çıkacak. Günümüz ekonomi şartlarında paranın bir değeri kalmayacak.

Bu arada kendilerine geçen haftalarda geldiğimde bana böyle demişlerdi dediğimde ise " dosyaya bakmadan, sormadan başından savmak için söylemişlerdir " dedi herif. Sallamasyon işler, vatandaş kimin umurunda. Salla başı, al maaşı. Kimse kusura bakmasın, bu süreçte 2-3 kez gittim THH'ne orada oturup çay sohbet iş yapıyorlar. Bizlerde vatandaş olarak hizmet bekliyoruz. Mutlaka Adem ağabey gibi istisnalar vardır fakat o istisna insanlar da hangi bir şikayete yetişsin.
Valla bizim burda heyet çok hızlı çalışıyor şikayet ettiğim firma 1 ayda savunma verdi savunmanın geldiği gün gündeme alınıp karara bağlanmış kararın sisteme yüklenmesini bekliyorum ☺️

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44

Bir ayda biraz zor.
Savunma isteyeceklerdir karşı taraftan. Savunma geldikten sonra da karar için bekleyeceksiniz.
Her ne kadar iyi bir örnek olmasa da benim durumumdan örnek vereyim.
Başvuru tarihi: 10.4.2021
Savunma istenmesi: 27.10.2021
Savunmanın gelmesi: 10.11.2021
Daha ortada karar yok.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bir ayda biraz zor.
Savunma isteyeceklerdir karşı taraftan. Savunma geldikten sonra da karar için bekleyeceksiniz.
Her ne kadar iyi bir örnek olmasa da benim durumumdan örnek vereyim.
Başvuru tarihi: 10.4.2021
Savunma istenmesi: 27.10.2021
Savunmanın gelmesi: 10.11.2021
Daha ortada karar yok.
zor ama 1 ayda karara bağlandı bende şaşırdım belki bizim heyete fazla şikayet gitmiyordur :kiskis

Ekran-Alintisi517e38b9cb227099.png

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
zor ama 1 ayda karara bağlandı bende şaşırdım belki bizim heyete fazla şikayet gitmiyordur :kiskis

Ekran-Alintisi517e38b9cb227099.png
Dediğim gibi ilçeye bağlı değişkenlik gösteriyor. İstanbul Bakırköy THH, kayınvalidemin şikayetini bir buçuk ayda karara bağlamışken İstanbul Bahçelievler THH'nin benim dosyadaki seyiri yavaş. Bahçelievler ve Bakırköy sınır komşusu ilçelerdir.

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Ekran-Alintisid9a5c7d11a655b02.jpg

Tüketici Bilgi Sistemi ekranı bu şekilde bu şikayetin 2022 Nisan ayında değerlendirileceği cevabını alıyorsunuz. 1 ayda o iş sürse Mayıs 2022 olmuş olacak ben şikayet ettiğim ürünü zaten 28.05.2021 tarihinde satın aldım. Böyle saçma süreç olamaz diye düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt