İnceHesap CorsairHS35 Değişim/İade 9 Ay

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bunu diyen aslında 20 yıllık yakın arkadaşım ve o bu durumlara düştüğünde aksine ben onun üstüne gidip şikayet et hakkını ara diyorum. Gerekirse bilgim dahilinde ben yardımcı olmaya çalışıyorum. Bunu demelerinin alt metninde aslında bu işlemler ve uzun süreçleri var. Yani konu başka yerlere gitsin istemem fakat devlet dairelerinde işler çok ağır ve çok fazla evrak işlemiyle ilerliyor. Evet bazı doğrulardan hak veriyoruz milyonlarca insanın yaşadığı ilçe ve şehirlerde yaşıyoruz ama yine de çok fazla problem, eksiklik günümüzün gerektirdiği teknoloji vs yok... Tüm bu süreçler bazen o kadar uzuyor ve lüzumsuz işlerle uğraşıyorsunuz ki artık ne zamanınız ne siniriniz kalıyor. Haklı olduğunuza emin olduğunuz zamanlar bile haklılığın vermiş olduğu o sinirle hareket edebiliyorsunuz..

(" Bu konudan bağımsız olarak sizlerin samimi tavırlarına ve ilgili cevaplarınıza karşılık olarak anlatmak istiyorum.
Ben 8 yıl önce babamı bir trafik kazasında kaybettim. Yaya olarak karşıdan karşıya geçecekken az önce yol verdiği transit tarafından geri geri gelmek suretiyle sağ arka lastiğinin altına alınarak kafatasında kırıklar meydana gelmişti. Ardından 12 günlük yoğun bakım süreci ve vefat etti. Tabi bu süreçten sonra yaklaşık 6 yıl mahkeme köşelerinde adliye koridorlarında gezdik. O süreçlere dönüp baktığımda o kadar saçma evraklar o kadar saçma tavırlarla karşılaştım ki haklı olarak artık bu dosya, evrak işlerinden tiksinmiş durumdayım. ")
( Merak edenleriniz olacaktır, tüm raporlar, kamera kayıtları mahkeme kararlarına rağmen transit aracı kullanan kişiye 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Fakat hapishanelerin sıkıntılı olduğu bir dönemde karar çıktığı için denetimli serbestlik adı altında 1 gün dahi hapis yatmadı bu kişi..)

Bu ve bunun gibi konularla yada olumlu, mutlu olaylarda bile insanlar bu tarz şeylerle uğraşmaktan çekinir olmuş durumda. Farklı noktalardan olayları ele aldığımızda insanlara da dolayısıyla bir şey diyemiyorsunuz. Tabi bu sebeplerin hiç biri ben de dahil olmak üzere haklarımızı bilmemekten daha önde değil. İş başa düşünce öğrenilip, tecrübe ediniliyor. Bizde " işi işte öğrenmek " diye bir tabir vardır. Bir çoğumuz konunun uzmanları dışında çoğu şeyi böyle öğreniyoruz maalesef... Bu da bizim eksikliğimiz.

Gece gece çenem çok güzel düştü:slap. Herkese ilgili cevaplarından dolayı çok teşekkür ederim. Süreç hakkında gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.
Şimdilik iyi geceler diliyorum, görüşmek üzere.
Başınız sağ olsun Allah kalanlara sabır versin mekanı cennet olsun..

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Evet, durum onu gösteriyor. Şimdi 69-70 gündür ben gerek buradan gerek şikayetvar üzerinden ve technopat sosyal üzerinden konuyu güncelliyorum. Hatta incehesapla ilgili bir kaç youtube videosunun altına da bu konuyu anlatan yorumlar yaptım. Bu durumları kendilerine de ilettim yaklaşık olarak 5000 kişiye ulaştırdım bu durumu haberiniz olsun diye. 269 TL'ye ne kadar kötü reklam yaptırabilirsiniz görmüş oldunuz falan bile dedim.:kas Şimdi hem THH ile uğraşacaklar diye hem de bu kadar çok tüketiciye ulaşmam karşısında da aranmış olabilirim. Yani telefonla konuşurken bile bu kadar pişkinlik olmaz diye düşündüm ama işte " lanet olsun " durumunu yaşadım o an. Çünkü arayan beyefendi " burada bir klavyeniz var falan " deyince bile sinirim zıpladı. Yahu dalga mı geçiyorsunuz ne klavyesi kulaklık var aylardır sizde hiç mi aramadan kontrol etmiyorsunuz dosyaları,mailleri vs. THH'ne başvurduğumu bile ben söyledim arayan kişiye sonrasında o " o zaman ben yetkili kişilerden görüş alıp size döneyim" dedi. Konu öyle anlaşıldı.
Siz THH'ye dilekçe verip şikayetinizi geri çektiğinizde işleme konur. Ancak firma bu sefer de "hesabınıza bugün geçer, yarın geçer" diyerek oyalayacaktır. Amaçları belli niyetlerinin kötü ve tavırlarının ilgisiz olduğu zaten aşikar. Sonra siz tekrar aynı süreçlere başlayacaksınız paranızı almak için. Ölme eşeğim ölme. Onlar parayı yatırsın hesabınızda görün ondan sonra geri çekersiniz şikayetinizi. Bir de ben şunu anlamıyorum. Ben bankaya talimat verdiğim anda havale/eft işlemi gerçekleşirken bu şirketlerin hep nedense "ödeme hesabınıza 5 gün içinde geçer" demesi zaten saçma geliyor.

Başınız sağolsun.

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Başınız sağ olsun Allah kalanlara sabır versin mekanı cennet olsun..
Amin, sağ olun, teşekkür ederim.

Siz THH'ye dilekçe verip şikayetinizi geri çektiğinizde işleme konur. Ancak firma bu sefer de "hesabınıza bugün geçer, yarın geçer" diyerek oyalayacaktır. Amaçları belli niyetlerinin kötü ve tavırlarının ilgisiz olduğu zaten aşikar. Sonra siz tekrar aynı süreçlere başlayacaksınız paranızı almak için. Ölme eşeğim ölme. Onlar parayı yatırsın hesabınızda görün ondan sonra geri çekersiniz şikayetinizi. Bir de ben şunu anlamıyorum. Ben bankaya talimat verdiğim anda havale/eft işlemi gerçekleşirken bu şirketlerin hep nedense "ödeme hesabınıza 5 gün içinde geçer" demesi zaten saçma geliyor.

Başınız sağolsun.

Evet bizler havale/ eft işlemini anında yapabilirken onların 4-5 günü buldurması da ilginç. Bakalım sizlerin dediği gibi şikayeti geri çekmeden ilerleyeceğim.
Sağ olun, teşekkür ederim..

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
İşte derler ya " her işte vardır bir hayır " diye. Sizinki de öyle bir deneyim olmuş......
Asla size ulaşmayacaklar. Bunda bir çıkarları yok. Mümkün olduğunca gecikecek ve bu sırada malınızı / paranızı kullanacaklar. THHden cevap geldiğinde ilk etapta ne olacaksa o olacak. Yani bu gün size normalde 1000 lira ödemeleri gerekiyorsa, 1 sene sonra bunu ödeyecekler ve başka hiç bir zararları olmayacak. 1 sene kullanabileceği 1000 lirayı neden size versin ki? Bunu size ödemeyi "enayilik" olarak görüyorlar ve ödemiyorlar. Bu yüzden THH'de masalar dolusu klasörler yığılı.
Olması gereken, size 1 sene sonra 1000 lira verse de, devletin de 1000 lira 2000 lira ceza kesmesidir. Hatta sizin "bir senedir kullanamadığım için tazminat" ya da "1000 liranın 1 yıllık faizi" isteme hakkınız olmalı. Böyle bir şeyler olursa, satıcı için önceden anlaşmak daha kârlı olacaktır.

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Asla size ulaşmayacaklar. Bunda bir çıkarları yok. Mümkün olduğunca gecikecek ve bu sırada malınızı / paranızı kullanacaklar. THHden cevap geldiğinde ilk etapta ne olacaksa o olacak. Yani bu gün size normalde 1000 lira ödemeleri gerekiyorsa, 1 sene sonra bunu ödeyecekler ve başka hiç bir zararları olmayacak. 1 sene kullanabileceği 1000 lirayı neden size versin ki? Bunu size ödemeyi "enayilik" olarak görüyorlar ve ödemiyorlar. Bu yüzden THH'de masalar dolusu klasörler yığılı.
Olması gereken, size 1 sene sonra 1000 lira verse de, devletin de 1000 lira 2000 lira ceza kesmesidir. Hatta sizin "bir senedir kullanamadığım için tazminat" ya da "1000 liranın 1 yıllık faizi" isteme hakkınız olmalı. Böyle bir şeyler olursa, satıcı için önceden anlaşmak daha kârlı olacaktır.
Evet keşke böyle cezai işlemlerde uygulansa.. Kafamdaki sorulardan biride buydu ben sormadan siz gidermişsiniz. Geçtiğimiz günlerde şikayetvar üzerinden bir hanımefendi yazmış 9888 TL'lik bir ödemenin iadesini bekliyorum 20 günden fazla oldu diye. Ürün de para da incehesapta. Hadi ben 270 lirayla ne fakir ne zengin olurum yada dediğiniz gibi bunun belirli zaman için bir faizi çok olmaz. Fakat 9888 TL az bir para değil belki 3 ay sürecek belki 5 bu kadar yüksek meblağlar için dediğiniz sistem olmalı.

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Selamlar, konu malümunuz. Ne THH'den bir cevap var ne de firmadan.. Resmen hem paramı hem malımı hem de yasal haklarımı gasp ettiler.. İnsanın bu bozuk düzende alın terinin bu şekilde karşılık görmesi canına dokunuyor.. Yetkili mercilerden ses yokken firma neden cevap versin.. 4 aydan beri THH sürecini bekliyorum. Ürünü alalı 5 ay oldu.. İhmalkarlık gösteren kim varsa o 3 kuruş para çoluğundan çocuğundan çıksın efendim.. Gerek firma, kusura bakmayın ama gerekse THH, iki kez gittim THH'ne ellerinde çay " he ne var ne oldu nedir konu, o iş öyle olmaz bekleyeceksin" temalı yayvan konuşmalarla karşılaştım. Ne bi işlem ne de konuyu gerçekten öğrenmek adına soru sordular.. Zaten pandemi koşuluymuş öyle her gün burada değillermiş, ayda bir toplanıp dosyalara bakıyorlarmış. Ne güzel memleket, yan gel yat osman.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Selamlar, konu malümunuz. Ne THH'den bir cevap var ne de firmadan.. Resmen hem paramı hem malımı hem de yasal haklarımı gasp ettiler.. İnsanın bu bozuk düzende alın terinin bu şekilde karşılık görmesi canına dokunuyor.. Yetkili mercilerden ses yokken firma neden cevap versin.. 4 aydan beri THH sürecini bekliyorum. Ürünü alalı 5 ay oldu.. İhmalkarlık gösteren kim varsa o 3 kuruş para çoluğundan çocuğundan çıksın efendim.. Gerek firma, kusura bakmayın ama gerekse THH, iki kez gittim THH'ne ellerinde çay " he ne var ne oldu nedir konu, o iş öyle olmaz bekleyeceksin" temalı yayvan konuşmalarla karşılaştım. Ne bi işlem ne de konuyu gerçekten öğrenmek adına soru sordular.. Zaten pandemi koşuluymuş öyle her gün burada değillermiş, ayda bir toplanıp dosyalara bakıyorlarmış. Ne güzel memleket, yan gel yat osman.
Davanızda haklı olabilirsiniz, üzülerek okudum yaşadıklarınızı ama THH başvururken şunu bilmek lazım “en az 6 ay sonra sonuç alırım”. Yavaş,hızlanması lazım, bunun için savaşan A Adem Helvacı hocam kampanyalar başlattı. Firmalar at koşturamazsa dosya sayısı azalır ve işinizin görülme hızı artar diye düşünüyorum. Sonuçta orada bekleyen herkes mağdur. Umuyorum en kısa sürede sonucunuz ulaşır.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Geçmiş olsun. Ama yukarıda arkadaşın dediği gibi. İşin içinde THH olunca en az 5-6 ayı gözden çıkarmak gerekiyor. Bu işler sadece ülkemizdemi böyle ağır işliyor bilmiyorum ama yıllardır bu böyle. İnşallah mağdur olmadan sorununuz çözüme kavuşur. Geç olsunda güç olmasın...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Satıcı firma sattığı malın arkasında durmazsa böyle oluyor 3-6 ay arası THH kararını beklemekten başka çare Yok..
A Adem Helvacı hocamın dediği şekilde THH kanunu revize edilmeli ama ülkenin hali ortada
Devlet şahıs şirkeketi gibi çalışıyor kimse işini yapmıyor vatandaştan para tahsil edicek ise para vatandaşın cebinden çıkacaksa kanunlar vatandasa verilen haklar hemen elinden alınıyor revize ediliyor

yurtdışıdan 30 euro'ya kadar alışveriş hakkımız vardı devletin bize tanıdığı verdiği hakkı sanki kaçakçılık yapıyor yasa dışı alışveriş gibi küçük kücük zarflar diye damat ferit vergisi getirdiler vatandaşa herşey lüx
Ötv kdv mtv diye garantili sahibine teslim ihaleler vergi borçları silinen hemşeri yandaş iş adamları ucak inmeyen uçuş garantili hava alanları çürümeye terk edilen yangın söndürme uçakları saraylar yatlar katlar gemicikler özel uçaklar yazlık saraylar satılan devlet kurumları vs bunun gibi işlerden vatandaşın işine sıra gelmiyor al sana keyif çayı al bunu iç ses çıkarmadan kenarda bekle halinize şükretmeyi öğrenin ses çıkarmayın diyorlar daha ne olsun uçuyoruz aya 4 şeritli yol yapmasalarda yakında uzaya adam göndereceklermiş yersen :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Biraz daha sabret,bir ay kadar daha bekle,olmadı cimere yaz ,belgelerle beraber,ama acele etme.Ayda bir toplanıp dosyalara baktıklarının doğru olduğunu biliyorum,sevgili A Adem Helvacı ile konuşuyoruz çünkü.

MPorsuk Çevrimdışı

MPorsuk 

Yeni Üye
7 Tem 2021
42
32
Vakit ayırıp cevaplar yazdığınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Konuyu ve bu gibi konular hakkında insanların epey sıkıntılı olduğunu, sevgili A Adem Helvacı ağabeyden de öğrendiklerimle birlikte detaylıca CİMER'e yazdım aslında gelen cevap THH sürecini bekleyin. Daha fazla bir yaptırım söz konusu değil oldu. Durumun alenen yetkililerde farkında aslında. İşlem yapan, ilgilenen yok ne yazık ki. Ayda bir toplanmaları konusu ise bu kadar çok sıkıntı varken bana garip ve umursamaz bir yapı gibi geldi. Her kişi ve kurum vatandaşın yanında değiş maalesef. Herkes Adem ağabey gibi de değil. Karşılaştığım tavır çok umursamaz ve aşağılık bir tavır olduğundan bulunduğum ilçedeki THH'ne de güvenim kalmadı açıkçası.
Hayırlısı olsun deyip kendimizi avutmaktan başka çare bırakmıyorlar insana mücadele etmek istiyor insan ama nafile..

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Vakit ayırıp cevaplar yazdığınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Konuyu ve bu gibi konular hakkında insanların epey sıkıntılı olduğunu, sevgili A Adem Helvacı ağabeyden de öğrendiklerimle birlikte detaylıca CİMER'e yazdım aslında gelen cevap THH sürecini bekleyin. Daha fazla bir yaptırım söz konusu değil oldu. Durumun alenen yetkililerde farkında aslında. İşlem yapan, ilgilenen yok ne yazık ki. Ayda bir toplanmaları konusu ise bu kadar çok sıkıntı varken bana garip ve umursamaz bir yapı gibi geldi. Her kişi ve kurum vatandaşın yanında değiş maalesef. Herkes Adem ağabey gibi de değil. Karşılaştığım tavır çok umursamaz ve aşağılık bir tavır olduğundan bulunduğum ilçedeki THH'ne de güvenim kalmadı açıkçası.
Hayırlısı olsun deyip kendimizi avutmaktan başka çare bırakmıyorlar insana mücadele etmek istiyor insan ama nafile..

Doğruyu söylemek gerekirse benzer durumdayız. THH'de görevli olan insanlar da çok önemli. Madem işini layığıyla yapamayacaksın bir zahmet o koltuğu işgal etme. 10 Nisanda bulunduğum ilçedeki (İstanbul, Bahçelievler) THH'ne yaptığım başvuru halen incelenmemiş bile. Kayınvalidem 1.5 ay kadar önce yaptığı şikayet (İstanbul, Bakırköy, arabayla 10 bilemediniz 15 dakika mesafede) 2 hafta önce sonuçlandı ve karara bağlandı.
THH'nin bu tutumlarından cesaret alan firmalar da tabii ki her türlü çirkefliği yapar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Doğruyu söylemek gerekirse benzer durumdayız. THH'de görevli olan insanlar da çok önemli. Madem işini layığıyla yapamayacaksın bir zahmet o koltuğu işgal etme. 10 Nisanda bulunduğum ilçedeki (İstanbul, Bahçelievler) THH'ne yaptığım başvuru halen incelenmemiş bile. Kayınvalidem 1.5 ay kadar önce yaptığı şikayet (İstanbul, Bakırköy, arabayla 10 bilemediniz 15 dakika mesafede) 2 hafta önce sonuçlandı ve karara bağlandı.
THH'nin bu tutumlarından cesaret alan firmalar da tabii ki her türlü çirkefliği yapar.
Konu çok yönlü yanlış ilerliyor olsa da ben buzdağının sadece görünen kısmı kadar bilgi verebiliyorum sizlere.
Tüketici tarafında da, Heyet tarafında da gerek sistem gerek insan kaynaklı çok aksaklık var olsa da, düzeltmek isteyenlerin TÜÜ KAKA ilan edildiği ve buna karşın kimsenin bir şey yapamadığı hukuk sisteminde kimse kötü olmak istemediği için herkes miş gibi, mış gibi yapmayı tercih ediyor.

Özellikle Devlet memurları için konu daha sıkıntılı. Ast/üs ilişkileri, koltuk kaygısı, ''daha yeniyim göze batmayayım'' diyenler, ''emekliliğe az kaldı sesimi çıkartmayayım'' diyenler, elindeki dosya hakkında aslında bilgisi olmasa da yönetmeliğe uygun karar verenler vs vs.

Dedim ya, yukarıda yazdıklarımı dahi normalde yazmamam gerekir. Bize yazdırmayan ise sistemin ta kendisi.

Görüyorsunuz dostlar, Tüketicinin hakkını aradığım için kaç firma birden mahkemeye verdi beni, halen davalarım devam ediyor. Beni mahkemeye vermelerine alışık olsam da en son DAIKIN konusunda adamlar öyle utanmaz ki artık benimle birlikte kendilerinden klima satın alan tüketicilerini dahi mahkemeye vermişler.

Bir Ülkenin Ticaret Bakanı, ''Marketlere bir şey yapamayız'' minvalinde beyanda bulunuyorsa biz burada kime neyi niye yazalım dostlar?

Herkes gemisini yürütme derdinde..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt