İnanılmaz Karıştım

Q Çevrimdışı

qolqe

Yeni Üye
20 May 2020
14
Merhaba,

a101 deki televizyon kampanyaları ile sitenizi tanıma fırsatım oldu ve çok faydalı şeyler öğrendim. Mesela BİM deki sony marka televizyonu görünce woww demiştim ama buradaki yazılarla woww da olmadığını öğrendim. Belki benim bu talebimden çok fazla konu açılmıştır ama spesifik nokta atışı isteklerim var F fikoloji , A Adem Helvacı hocam ve diğer değerli üyelerden yorum alabilirsem çok sevinirim.

Televizyon almak istiyorum 2011 de aldığım samsung marka televizyonum var artık ekranına haylazların tacizlerinden 3 4 tane siyah noktalar oldu hemde sağlam büyük bazen izlerken insanların yüzünde vucudunda benimsi gözüküyor hahaha. Artık değiştirilme zamanı geldi fakat ne alsam diye bir türlü karar veremiyorum ve alacağım cihaza ayıracağım bütce sonrası beğenmedim yenisini alayım yapamayacağım gene en az bi 10 sene kullanmak istiyorum. En son A101 deki 58inc bugün çıkacak tv yi alayım diyordum ama konu başlığında çokta olumlu yazılar görmediğimden almama yönündeyim şuan.

ips ekran, va, 100mhz 75mhz, ekran kartı, yazılımı, ekran geçişi, dahili uydu alıcısı, usb, hdmı bir sürü detay boğuldum

Benim istediğim 3k zorlarsak maksimum 3.5k bütceli bir televizyon istiyorum, ikinci el de olabilir.. minimum 55inc olsun istiyorum malum bir kere alacağız bari bu sefer biraz büyük ekran olsun. regal 58holu, hi-level 58inç, hi-level 55inç, bim in sattığı ama uzun süredir olmayan JVC(bu herhalde içlerinde en iyisi), vestelin 55 inçli tv leri, arcelik diamond alternatifte çok ama doğru alternatifi bulmak önemli.

destekleriniz için şimdiden teşekkürler,

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Öncelikle hoşgeldiniz ama bu soruyu şu başlığa yazsaydınız da eminim aynı ilgiyi görecektiniz

Sorunuza gelirsek 10 yıl izlenecek tv günümüz şartlarında artık bana göre hayal onun için bütçenize en uygun modeli alıp geçmenizi tavsiye ederim Regal de olur, Vestel üretim olan Hi-Level de olur, bu bütçeye hiç sorunsuz bir tv bulamazsınız gerçi 10000 bütçeniz de olsa bulmak zor gene de

Q Çevrimdışı

qolqe

Yeni Üye
20 May 2020
14
Aragorn teşekkürler hızlı dönüşünüz için açtıktan sonra fark ettim yanlış açtığımı yoksa ilgi görme endişesinden böyle genel açmadım:). evet dediğiniz gibi 10 yıl artık tv sektöründe uzun bir süre.Hi-level^den şu yüzden soğudum şuanki televizyonumda da var gölgeleme sorunu film izlerken çok fazla olmuyor ama bir futbol maçında bazen topun gölgelenmesi. benim kullandığım televizyon Samsung LE40C650L1W herhalde bundan çok çko daha iyidir şuanki her televizyon :)

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Aragorn teşekkürler hızlı dönüşünüz için açtıktan sonra fark ettim yanlış açtığımı yoksa ilgi görme endişesinden böyle genel açmadım:). evet dediğiniz gibi 10 yıl artık tv sektöründe uzun bir süre.Hi-level^den şu yüzden soğudum şuanki televizyonumda da var gölgeleme sorunu film izlerken çok fazla olmuyor ama bir futbol maçında bazen topun gölgelenmesi. benim kullandığım televizyon Samsung LE40C650L1W herhalde bundan çok çko daha iyidir şuanki her televizyon :)
O gölgelenmeye vertical banding deniyor ve daha çoğunlukla ips panellerde görülüyor, benim ilk panelimde ips LG markaydı neyse ki Adem ustanın yardımıyla değişti yeni panel Auo Va paneldi ve maç izleme keyfim geri geldi, onun için Va panel bulmanız daha iyi olur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
O gölgelenmeye vertical banding deniyor ve daha çoğunlukla ips panellerde görülüyor, benim ilk panelimde ips LG markaydı neyse ki Adem ustanın yardımıyla değişti yeni panel Auo Va paneldi ve maç izleme keyfim geri geldi, onun için Va panel bulmanız daha iyi olur.
Özgürüm nasılsın görüşmeyeli?

Aklıma geldi, şu tv tavsiyesi ana konuyu sana devretsek nasıl olur? :alala

Hem daha rahat şekilde organize eder, hem de konuya hakimiyetin ölçüsünde taleplere bakar, soruları cevaplarsın, vaktin varmıdır bunun için?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yani yaprak döker bir yanımız, Bir yanımız bahar bahçe durumları :)

Hoşgeldiniz öncelikle.

İlk itiraz edeceğim konuyu, beni biraz tanıdıysanız tahmin de edersiniz bence.

Evete evet, ÖMÜR konusu :)

Eğer sene 1980 ler olsa ve bir SONY PANASONİC SHARP vs alabilme durumumuz olsa idi 10 da yetmez ben size 20 sene ömür garantisi verirdim ancak günümüz üretimlerinde 5 yıl sorunsuz televizyonu çalışan birisi piyangodan para çıkmış birisi gibi neredeyse.

Öcellikle yazılım unsurlarının çok ön pland aolduğu günümüz üretimleri mümkün değil 2 yıldan fazla sorunsuz çalışmaz, Bunlar giderilebilir sorunlardır ancak yine de müdahale gerekir. 5 yaşından sonra ise artık dijital yetersizlik, donanım ıkasması, gündeme ayak uyduramama, yedek parça bulamama, bulsan da pahalı olduğu için alamama durumları nedeniyle her halükarda yeni tv arayışına yine girmek durumunda kalırsınız.

Bu nedenle tv arayanlara en önemli tavsiyem aslında ''Çok da şeeetmeyin dostlar'' şeklindedir.

İleri derece takıntısı olan değerli kardeşlerim zaten kesinlikle lcd teknolojisinden uzak durmalıdır. Bu tartışmasız bir durum.

Yıllarca samsung kullanmış birisi olarak aslında tizenin size yakın olması, VA paneli tanıyor olmanız gibi etkenler, zaten normalde de sevdiğim ve genelde tavsiye ettiğim samsung markasında kalmanız gerektiği yönde görüş bildirmeye zorluyor beni.

Mesajınızda göremedim ama bütçe durumunuz nedir acaba?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Özgürüm nasılsın görüşmeyeli?

Aklıma geldi, şu tv tavsiyesi ana konuyu sana devretsek nasıl olur? :alala

Hem daha rahat şekilde organize eder, hem de konuya hakimiyetin ölçüsünde taleplere bakar, soruları cevaplarsın, vaktin varmıdır bunun için?
Kendimi o yetkinlikte görmüyorum ama forumun genel işleyişi ile ilgili konuşalım isterim, numaram sende var abi sen müsait olduğunda birkaç önerim olabilir ?

Q Çevrimdışı

qolqe

Yeni Üye
20 May 2020
14
Yani yaprak döker bir yanımız, Bir yanımız bahar bahçe durumları :)

Hoşgeldiniz öncelikle.

İlk itiraz edeceğim konuyu, beni biraz tanıdıysanız tahmin de edersiniz bence.

Evete evet, ÖMÜR konusu :)

Eğer sene 1980 ler olsa ve bir SONY PANASONİC SHARP vs alabilme durumumuz olsa idi 10 da yetmez ben size 20 sene ömür garantisi verirdim ancak günümüz üretimlerinde 5 yıl sorunsuz televizyonu çalışan birisi piyangodan para çıkmış birisi gibi neredeyse.

Öcellikle yazılım unsurlarının çok ön pland aolduğu günümüz üretimleri mümkün değil 2 yıldan fazla sorunsuz çalışmaz, Bunlar giderilebilir sorunlardır ancak yine de müdahale gerekir. 5 yaşından sonra ise artık dijital yetersizlik, donanım ıkasması, gündeme ayak uyduramama, yedek parça bulamama, bulsan da pahalı olduğu için alamama durumları nedeniyle her halükarda yeni tv arayışına yine girmek durumunda kalırsınız.

Bu nedenle tv arayanlara en önemli tavsiyem aslında ''Çok da şeeetmeyin dostlar'' şeklindedir.

İleri derece takıntısı olan değerli kardeşlerim zaten kesinlikle lcd teknolojisinden uzak durmalıdır. Bu tartışmasız bir durum.

Yıllarca samsung kullanmış birisi olarak aslında tizenin size yakın olması, VA paneli tanıyor olmanız gibi etkenler, zaten normalde de sevdiğim ve genelde tavsiye ettiğim samsung markasında kalmanız gerektiği yönde görüş bildirmeye zorluyor beni.

Mesajınızda göremedim ama bütçe durumunuz nedir acaba?

maksimum 3.500TL abi

Q Çevrimdışı

qolqe

Yeni Üye
20 May 2020
14
ya bu televizyon işi ne kadar kötü olmuş :)):)) araba gibi 1 ile başlayıp ya oda olsun a bu olsun aaa şunu yapmasın derken 5 e çıkıyorsun gene karışıyorsun şimdi bulaşık makinemde bozuldu evde bir elektronik facia yaşıyorum :alsana:alsana:alsana Adem abimin mesajını unutmuştum almışken televizyonlarından da mı alsam diye bakarken tekrar buraya geldim ve Arçelik unut yazısını direkt gördüm. Toshibayı beklemeyi bekliyorum o zaman:deli:deli

Q Çevrimdışı

qolqe

Yeni Üye
20 May 2020
14
A101 de satılmıştı 2 defa ileriki zamanda tekrar gelir , ayrıca internet satışını takip ediniz
üstadım a101 de aynı marka model cihazların panelleri farklı olabiliyor herhalde forumda birkaç kere karşılaştım. bu önerdiğiniz üründe böyle bir durum var mı? yoksa direkt geldiği gibi alacağım inşallah.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri