Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Rica ederim ne yorulması,bana da bir ders gibi oldu,en azından bir daha "kayıt yapılamıyor" gibi soru-sorun gelirse demekki ikinci sorum "uydu mu kullanıyorsun" olacak :ok
Çünkü ben genelde uydu kullandığımdan (kablotv daha yeni,int. için alındı),cevaplarımda ona göre oluyor,ama eve gidince bakarım modülden kayıt olabiliyormu,burada da yazarım seni etiketleyip.
Evet iyi olur ben de ona göre hareket ederim.

Düzeltme: Neta HD8900 cihazımın PVR özelliği varmış. Denedim çalışıyor kaydettim cihazdan oynattım ama PC'den kesinlikle açılmıyor.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
206
44
Yok disk dolu olamaz,o bizim 9090 tv vardı ?
Bak yarın müsait olduğunda telnet aç tv bağlan ve sırasıyla şu komutları ver (kopyala yapıştır yapabilirsin buradan)
Kod:
usbyi tv tak, tv kapa-aç yap ki usb hd0a olsun sonra ilk başta cd komutunu verip kök ( /) klasöre geç:
cd  
ls      bununla nerede olduğunu görürsün(kök içinde olmalısın)
Eğer kök içindeysen:
mount -o remount -rw /
komutunu verip kök dizini oku-yaz bağlayalım komple,ardından:
cd mnt/hd0a
komutunu verip usb ye gir,usbden aşağıdaki komutu ver:
cp oscam /bin
oscam uygulamasını bin içine kopyalaması lazım
kopyalarsa eğer,
cd
komutuyla kök(/) dizine geç
tekrar :
cd bin
ya direkt :
oscam
veya :
./oscam
komutuyla çalıştır oscamı.
Tvde yarın yaparken bu sayfayı aç,aynen yap,kesin olur.

EK:
Senin tv nin kök (/) dizini bu şekildedir:

mb100_root.jpg

Sn. teraspy teraspy, deneme yaptım. Ama başarısız. Oscam'ı bin klasörüne kopyalamıyor.

Benim Tv'de bu iş olmayacak gibi. En iyisi uydudan devam etmek.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Birazönce debiana geçip read-only için mb97 karttan oscam için film çektim,eve döndüğümde yayınlarım , sonrada burada link veririm sevgili tartar10 ?

masumyeksan Çevrimdışı

masumyeksan

Yeni Üye
22 Ara 2018
20
35
Şehir dışındayım heran cep internetim pcden kopabilir,birden çıkışım görürsen sebebi budur ,dedikten sonra sorayım ...
ben sn : 7720210600092 numaradan pek tvyi anlamıyorum,burada seri no değilde tv kart nosunu verirsen ,yönlendirme yapabilirim sevgili masumyeksan
MBxx kart,menü+4725 ile tvnin üstte görünür kart numarası
,
Eeee,20 dakikada yazılım atılır televizyona sevgili masumyeksan masumyeksan ,senden haber bekliyorum.?
mb98 kartlı tvye vewd ve netflix nasıl yüklerim

IMG_20181216_14432412e43ce0523fa47e6.jpg
IMG_20181230_0944071a89ba54a6b06d323.jpg

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
mb98 kartlı tvye vewd ve netflix nasıl yüklerim
Bu tvye yazılım yüklememişsin sanırım sevgili masumyeksan,bu arada sende wevd yokmu ki,sanki olması lazım diye biliyorum çünkü bendeki mb97 de vewd var, merak ettim şimdi,hem galiba aynı yazılımları kullanıyoruz,"tv yazılım" kısmında olması lazım,MB97-98 diye.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Eee,eve döndüm ve hemen filmi upload ettim,hani read-only (salt okunur) durumunu, yazılabilir yapıp,dosya yükleme işi.
Film kısa oldu ama gayet güzel açıkladım,eh birde altyazı ekledim ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Haa,unutmadan hadi ayrı yazayım,ekleme yapmayayım ...
Sevgili rfve ,6 numaralı smart çalışmadı bende,hiç tepki yok,sadece tvye reset attırıyor.:bilmiyom

masumyeksan Çevrimdışı

masumyeksan

Yeni Üye
22 Ara 2018
20
35
Bu tvye yazılım yüklememişsin sanırım sevgili masumyeksan,bu arada sende wevd yokmu ki,sanki olması lazım diye biliyorum çünkü bendeki mb97 de vewd var, merak ettim şimdi,hem galiba aynı yazılımları kullanıyoruz,"tv yazılım" kısmında olması lazım,MB97-98 diye.
ne yazzıkki olmuyor :(((

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Galiba dvbapi sorununu çözer gibi oldum,astradan şifreli 2 kanal yükledim,oscam çalışmadığı zaman kanalı açtığımda "şifreli kanal" uyarısı geliyor ve gitmiyor , oscamı çalıştırdığımda aynı kanalı açtığımda o uyarı yazısı gidiyor ama ekran siyah ,çözmüyor,az mı kaldı ney :sirit

ocamm.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt