İade Durumunda Kargo Masrafı Kime Ait?

F Çevrimdışı

faikkivrak

Yeni Üye
29 Nis 2023
23
23
Merhabalar, yeni nesil bir bilgisayara geçmek ve geçerken de iyi bir soğutma performansı almak için geçtiğimiz hafta bir sıvı soğutma aldım ancak diğer parçaları temin edemediğim için sıvı soğutmayı gerektirecek bir işlemcim de olmamış oldu. Siparişimi herhangi bir web sitesinden vermedim, internette satıcının telefon numarasını bulup whatsapp hattından verdim (aracı site fiyatı 3100 TL yerine 2300 TL'ye aldım) o yüzden herhangi bir mesafeli satış sözleşmesi gönderilmedi. Geçtiğimiz sene kanunda bir takım değişiklikler olmuştu sanırım ancak sonra yürürlüğe girmesi ertelendi söylentileri de oldu. Şu anda mesafeli satış sözleşmesine göre kargo masrafını kim karşılıyor?

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052
Kendinizi satıcının yerine koyup kargo ücretinin masrafı hakkında düşünce muhasebe yapmanız .
( Bu ürünün satıcısı siz olsaydınız .)

Not : Ticaret ile ilğim yoktur . Tüketiciyim .
Satıcıya ürünün iadesi için teklif verebilirsiniz . ( Sonuç ne olur ? )

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

faikkivrak

Yeni Üye
29 Nis 2023
23
23
Merhaba, bir süredir aktif değildim ancak yeni gördüm ve şimdi yazabildim. Fatura elbet de var, sadece satış için aracı site olmadı. Fatura gönderilmeyecek olsa satın almazdım zaten. Sadece mesafeli satış sözleşmesi yoktu. Satıcının yapmış olduğu güzelliği karşılıksız bırakmadım, karşılıksız bıraksaydım da zarar etmezlerdi, satıcılar da muhakkak iade vb durumları düşünerek paha biçiyordur. az önce kontrol ettim aynı ürün şu anda 3800 TL’den satılıyor. Kargo masrafı ise %25 indirim ile 60 küsür TL’ye denk geldi. İyi forumlar dilerim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri