i96 Max S905X4 Short pin cihaz kurtama ve ATV rom Yükleme

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba arkadaşlar 2 ay önce kadar i96 Max S905X4 cihaz aldım.
kendi Romunu beğenmedim yanlış Rom yükledim cihaz brick oldu PC görmüyordu.

Şimdi gelelim çözüme short pin tekniği her cihaz için farklıdır.
Yanlış rom yükleyince av girişi içindeki Reset tuşu çalışmaz PC Tv box'u görmez .

format_webpc2b46a8ee33896fa.webp

Çözüm aşağıda bu cihaz için short pin hiç bir yabancı kaynakta yok.
i96 Max S905X4 ile X96Max Plus Ultra ikisi aynı cihaz aynı anakart ve donanımı kullanıyorlar.
Bu yöntem iki cihazda çalışıyor aynı anakartı kullanan x3 lü cihazlarda da işe yarıyor.

166456176985890f7625783de26da.jpg

ATV Rom yüklemek isteyenler aşağıdaki link üzerinden yükleyebilir.

X96Max Plus Ultra ATV Romu Techstorm i96 Max S905X4 %100 uyumludur.
Not:Önce X96 max ultra üretici yazılımını yüklüyoruz. Sonra ATV veyaAOSP yazılımı yüklüyoruz.

ATV ve AOSP olmak üzere iki farklı slimbox rom vardır ATV Tv romu play store'de az uygulama var.

AOSP Rom mobil rom play store'de daha çok uygulama var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
recepsenbas Çevrimdışı

recepsenbas

Yeni Üye
30 Ara 2022
2
36
Ben de x96 max plus ultrayı benzer şekilde brick ettim. Kart gördüğüm kadarıyla aynı. Denedim fakat olmadı. Başka çözümler biliyorsanız paylaşır mısınız

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben de x96 max plus ultrayı benzer şekilde brick ettim. Kart gördüğüm kadarıyla aynı. Denedim fakat olmadı. Başka çözümler biliyorsanız paylaşır mısınız
Biraz uğraştırıyor işlemci yada donanım hasar görmediyse ,
cihazda hayat belirtisi varsa rom yüklenebilir gerekli bilgiyi yukarıda verdim

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cihaz çalışıyor transspeed x4s romu var üstünde wifi'ı tanımadı. Ne kadar denediysem de bootloader moduna sokamadım.
Kolay olmuyor yanlış rom kaynaklı sorun yapılır. Ama uğraşmak lazım zaman alıyor tekrar tekrar ölçü aleti ile denemeniz lazım

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
teraspy teraspy Emmi bu konuyu sana zahmet Tv box arıza destek bölümüne taşırmışın seni yormak istemem ama bi el atıver :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt