Hurda modifiye

mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
Hard disk temalı modife uzay montaj kasa tasarimim.
Kullanilan malzemeler, hurda kasa , 2.5 ve 3.5 hardiskler, on off buton, ve duvar saati

Debian isletim sistemi, xfce masaüstü kullanilmistir.

20210427_1503061aa9351f5120a1ca.jpg

Screenshot_2021-12-07-19-29-46.png

Edit:imla ve resim

Son düzenleme:
mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
Mükemmlel ,eline sağlık :ok
En çok hoşuma giden "on-off" anahtarlar ,kasanın hemen arkasındaki reklam panosu mu yoksa perde mi :)
teraspy teraspy diline saglik
On-off dugmesi bizim kuyunun sondaji iptal olunca elektirik panodan sökmuştüm.
Evet delikli folyodan yapilmis reklam panosu, iş yerim, hemen arkasinda tamirat islerini yaptigim alan var.

İşlemci fanı önünde disk var, işlemci soğuyabiliyor mu öyle?
Umut Barış Umut Barış onlar disk degil, panellerden soktugum, diffozor, ayrica 15 cm lik fan icin 10 cm lik capla kesim yaptim bu da hava surkulasyonu icin yeterli. Sistem kaynaklarini az tuketen debian kullandigim icin sorun teşkil etmiyor.

3.5 luk hardisk e manuel saat montajladim, arkasinda ise usb girisleri bagladim.
Kasaya surekli pci kartlar, hdd ler, usb cihazlar, baglayip test yapiyorum. boyle uzay montaj bizim icin daha işlevsel. Sadece estetik dursun diye biraz modlamak istedim. Begendiginize sevidim tesekkur ederim.

U Çevrimdışı

uyunusoglu

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cok guzel olmus elinize saglik. Elinizdeki parcalarida guzel degerlendirmissiniz hocam. Bayiliyorum boyle calismalara.

mattik Çevrimdışı

mattik

Aktif Üye
29 Kas 2021
74
40
Köyde kendim yapardım bir çok aleti ,şimdi evde oturuyorum maalesef,iş yerinde lakabım "mucit " idi :)
Linux tan baska bisey kullanmaz dediklerinde, linux kullanan bir cok kisinin kendisine hazir sunulandan ziyade, üreten dusunen, daha guzel nasil olur sorusunu kendisine sorup, cabalayan bir anlayisa ve cabaya sahip oldugunuzu tahmin etmistim. Bu sozlerinizlede tahminimi tasdiklemis oldunuz sayin abim. (:
Saygilar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Linux tan baska bisey kullanmaz dediklerinde, linux kullanan bir cok kisinin kendisine hazir sunulandan ziyade, üreten dusunen, daha guzel nasil olur sorusunu kendisine sorup, cabalayan bir anlayisa ve cabaya sahip oldugunuzu tahmin etmistim. Bu sozlerinizlede tahminimi tasdiklemis oldunuz sayin abim. (:
Saygilar.
Teşekkür ederim :ok
Bu arada en çok kullandığım da çöpten aldığım ıslak-kuru elektrik süpürgesinin su fışkırtma motorundan yaptığım ilaçlama makinesidir :) Neyse konunu dağıtmayayım yine ,bir ara anlatırım fırsat bulursam :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri