HUAWEİ HG658C

X Çevrimdışı

xman6019 

Yeni Üye
9 Ocak 2020
30
37
SELAMUN ALEYKÜM TURKNET 35 MBPS PAKETİNİ HUAWEİ HG658C MODEM İLE KULLANIYORUM LAKİN SIK SIK WİFİ KOPMA SORUNU YAŞIYORUM EN GÜNCEL FİRMWARE YÜKLÜ KANAL AYARLARINI FİLANDA DEĞİŞTİRDİM AKLIMA ADAPTÖR GELDİ 2. EL ALDIĞIMDA ADAPTÖR YOKTU BENDE ESKİ MODEMİMİN ADAPTÖRÜYLE KULLANIYORUM YANLIZ BAKTIĞIMDA GÜÇ KAYNAĞI 12 V 2A AMPER GÖRÜNÜYOR ARKASINDA BEN İSE 12 V 1A AMPER İLE KULLANIYORUM ACABA BU WİFİ KOPMA SORUNUNA TEŞKİL EDERMİ

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Orjinali 2 Amper adaptör istiyor ve siz 1 Amper adaptör ile kullanıyorsanız olabilir.
12 Volt 2 Amper verebilecek bir adaptör bakıp deneyebilirsiniz.

Bant genişliği ayarını 40 MHz'den 20 MHz'e çekmeyi deneyebilirsiniz.
Modem fazla yüksekte duruyorsa, oturma hizanıza denk gelen bir yüksekliğe almayı deneyebilirsiniz.

Telefonunuza Wi-Fi Analyzer programını yükleyip etrafınızdaki ağların kanal bilgisine bir bakın derim.
11-12-13'ncü kanallar müsaistse o kanallara geçmeyi deneyin.
Ya da 5 veya 6'ncı kanallar.

Onun dışında modem ile aranızda fazla duvar varsa ondan dolayı da iletişim kötü olabilir.

Tabi bağlandığınız cihazlarda bir sorun olmadığını varsayıyoruz.
Belki de kopma sorunu bağlandığınız cihaz kaynaklıdır?

X Çevrimdışı

xman6019 

Yeni Üye
9 Ocak 2020
30
37
sağolun hocam birkaç cihazdan bağlanıyorum sorun aynı dediklerinizi dneyeceğim regal akıllı tv var salonda modem le arasında 20 metre civarı var modem arka cephede kalıyor en son geçende cat5e kabloyu yukardan alınca yetmedi bende normal ince tellerden oluşan telefon kablosu alıp ek yapmıştım belkide bundan olabilir diyede düşünmüyor değilim birde cat5 tarzında bakır kablo alıp deneyeceğim direk modemde kullanıyorum işte birde adaptör kalıyor en son ilk önce kabloyu deneyeceğim kabloyu yukardan aldıktan sonra olmaya başladı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
sağolun hocam birkaç cihazdan bağlanıyorum sorun aynı dediklerinizi dneyeceğim regal akıllı tv var salonda modem le arasında 20 metre civarı var modem arka cephede kalıyor en son geçende cat5e kabloyu yukardan alınca yetmedi bende normal ince tellerden oluşan telefon kablosu alıp ek yapmıştım belkide bundan olabilir diyede düşünmüyor değilim birde cat5 tarzında bakır kablo alıp deneyeceğim direk modemde kullanıyorum işte birde adaptör kalıyor en son ilk önce kabloyu deneyeceğim kabloyu yukardan aldıktan sonra olmaya başladı

Açıkçası engellerle dolu bir 20 metre iletişim kalitesini bozmak için fazlasıyla yeterlidir.
Hani ucuz wi-fi dongle'lar mesela 1 km'ye kadar çeker diye reklamla satılır ama o 1 km nasıl ne koşullarda gerçekleşir bu pek irdelenmez.

Bir de söz konusu Vestel smart TV ise o kısımda da wi-fi işi bazı model veya kartlarda iyi olmayabilir.
Benim mb95'de o konuda yüzüm gülmemişti mesela, servisten veya fabrikadan da pek önemsemediğim için destek istememiştim.
Bizdeki modellerde (2014 yılı üretim bir modelden bahsediyorum), wi-fi harici usb aparat ile sağlanıyordu.

En sağlıklı iletişim cat5-cat6-cat7 kablo ile olur elbette.
Ben her zaman için kablolu bağlantıdan yanayımdır.
İmkan olsa telefonu bile kabloyla bağlarım modeme o derece. :kiskis

Telefon kablosunun kesiti, bakır saflık oranı, direnç değeri cat kablodakinden farklı olabilir.
Bir de yaptığınız ek ara ara kısa devre oluyorsa bu da modemin çalışmasını etkiliyor olabilir.
Açıkçası hazır veya yaptırma bir cat kablo fazla pahalı değil, bir fırsatını bulup alın derim.

Ya da TV'nizin arka etiketinin fotoğrafını çekip buraya atın, By_Trol By_Trol F fikoloji veya TEKNOwest TEKNOWEST arkadaşlarımız size TV ile ilgili yardımcı olsunlar.

Kablo için link;

CAT5-6-7 arasındaki fark yalıtım ve ulaşabildiği teorik hız farkı diye biliyorum.
O seviyede hızları evlerimize alamadığımız için buna takılmayın derim.
Ben de zamanında 20 metrelik kabloyu 30 TL gibi bir rakama almıştım başka bir siteden.
Teknobiyotik güvenilirdir, endişeniz olmasın.

Dipnot : Ağ konusunda da Sota Sota veya D Daidalos size yardımcı olabilir, bilginiz olsun. :ok

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Teorik olarak internet bağlantınız 100mbps üstünde değilse ve evde medya sunucusu kullanmıyorsanız cat 5 kablo size fazlası ile yeterli olur

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
HUAWEİ Modemlerde bu sorun hep oluyor modemi değiştir imkanın varsa wifi sorunu nedeniyle bende değiştirdim modemi Asus TP-Link ZyXEL bunlardan birini al ikinci elleri uygun satanlar var

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri