HP Deskjet 2633 yazıcı yardım !?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bir yakınımdan sıfır kullanmadığı için ve öncesinde benim tavsiye ettiğim yazıcıyı aldım. Teknolojiyle aram iyi fakat bu yazıcı işlerine gıcığım aslında...

Dolum için netten kartuş pahalı olduğu için bundan ? aldım.

DSC_0341.jpg

YouTube da videoları izleyerek dolum yaptım. Fakat renkliden memnun değilim. Dolum yapmadan önce orijinal kendi boyasında da aşağıdaki resim gibi çıkarıyordu. Çizgiler var. Ve kağıdın en sonunda mürekkep bırakıyor. Yada ben mi yapamadım?

DSC_03431ba8eb4a0b5f920e.jpg

Son düzenleme:
eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Siz yapmasına yapmışsınızdır da bu lanetler düzen tutmuyor. O kafa illaki tıkanıyor kendi mürekkebi olmayınca. Yok solüsyon yok ultrasonik temizleme hepsi hikaye. Olmuyor. En güzeli lazer veya tanklı bir yazıcı alıp rahat etmek. Tanklılar da biraz uğraştırıyor ama tecrübe kazanınca kolay.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Siz yapmasına yapmışsınızdır da bu lanetler düzen tutmuyor. O kafa illaki tıkanıyor kendi mürekkebi olmayınca. Yok solüsyon yok ultrasonik temizleme hepsi hikaye. Olmuyor. En güzeli lazer veya tanklı bir yazıcı alıp rahat etmek. Tanklılar da biraz uğraştırıyor ama tecrübe kazanınca kolay.
Yada kendi kartuşunu kullanmak gerekiyor. Onlarda pahalı tabi..

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
622
Aynı markanın 2720 modelini aldım bende geçenlerde çocuklar için, nettende dolum aparatı siparişi verdim. Kartuşlar yeni olduğu için henüz dolum yapmadım hiç. ama şuan için gerek siyah gerekse renkli baskıdan memnunuz. ev kullanımı için ideal.

Soruna gelirsek kartuş değilde yazıcı kafasında problem olabilir temizlik gerekiyordur belkide.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aynı yazıcıdan bende var demo kartuşlar ile kartuş tıkanırsa tinerle temizleyin
olmazsa kartuş üst kapağını maket bıçağı ile açıp süngerleri yıkayıp kurutun
yapıştıcı ile kartuş kapağını kapatın işlem tamam kartuş hayata döndü :kiskis

Kalitesiz basit yazıcı parça parça yazdığı için çizgi bırakıyor iz gibi
Renklerin yoğun olduğu çıktılarda çizgi gibi izler bırakıyor
Fotokopi belge dilekçe tarayıcı olarak fazlasıyla iş görüyor
Resim için uygun değil ofis işleri evrak belge fotokopi vs için uygun

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kağıt uçları çıkarken mürekkepli çıkıyor..

DSC_0352.jpg
Fazla mürekkep koymuşun birde kalitesi önemli adi mürekkeplerde var deneme yanılma uygun mürekkep lazım
sol alt köşede kartuş bekleme tepsisi var orada sünger ver peçete ile o süngerin üzerine bastır uzun süre çıktı almazsa kartuşları çıkart altını sil öyle çıktı al

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Fazla mürekkep koymuşun birde kalitesi önemli adi mürekkeplerde var deneme yanılma uygun mürekkep lazım
sol alt köşede kartuş bekleme tepsisi var orada sünger ver peçete ile o süngerin üzerine bastır uzun süre çıktı almazsa kartuşları çıkart altını sil öyle çıktı al
Süngeri denedim. Mürekkepli evet..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Kartuş başlarının temizlenmesi lazım, ya da kullanılan boya tam homojen değil bu yüzden kaçaklar oluşuyor püskürtürken.
İlk fotoğraftaki çizgi kirlilikten olurdu.
HP'nin yazılımı ile veya cihaz üzerinden kartuş temizliğini başlatın bakalım ne yapacak.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri