Hotpoint ariston no frost buzdolabı soğutma sorunu

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
kompresör gittise hiç değiştirme ben bosch buzdolabının bozulunca değiştirtim sıfır takıldı fakat dolap bir daha eski randumanı vermedi çöp oldu.

L Çevrimdışı

legend17

Yeni Üye
17 Eki 2020
24
46
kompresör gittise hiç değiştirme ben bosch buzdolabının bozulunca değiştirtim sıfır takıldı fakat dolap bir daha eski randumanı vermedi çöp oldu.
Valla dürüst ustaya denk gelsek değişmesi gerekiyorsa değiştireceğiz ama insan kime güveneceğine şaşırıyor belki kompresyon da arızalı çıkacak ama usta onu göz ardı edip sadece ekran kartını tamir edip, nasılsa kompresyon da bozulursa yine bana gelecek hesabı yapabilir, yani sözün kısası işini iyi yapan ve haramdan korkan dürüst bir ustaya denk gelebilmek herkesin isteğidir...

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
kompresörü usta benim yanımda sıfır kutudan çıkardı taktı fakat eski soğutma dolapta olmadı kısacası randuman vermedi 1-2 yıl o şekil kullanıp jurdacıya verdim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Valla dürüst ustaya denk gelsek değişmesi gerekiyorsa değiştireceğiz ama insan kime güveneceğine şaşırıyor belki kompresyon da arızalı çıkacak ama usta onu göz ardı edip sadece ekran kartını tamir edip, nasılsa kompresyon da bozulursa yine bana gelecek hesabı yapabilir, yani sözün kısası işini iyi yapan ve haramdan korkan dürüst bir ustaya denk gelebilmek herkesin isteğidir...
Kart arızası mı orası belli değil işte ustaya güvenmek lazım karttaki arıza motorda soruna neden oluyor.

Kartlı dolaplarda kart arızası çok sık olan bir durum motor arızası gibi gösteriyor kendini.

Motora enerjiyi kart gönderiyor kart düzeniz çalışınca motor devreye giremiyor soğutma yetersiz oluyor..

Kart arızasına motor yanmış deyip 1500-2000 TL arası fiyat çıkaran sözde servislerde var..

L Çevrimdışı

legend17

Yeni Üye
17 Eki 2020
24
46
Kart arızası mı orası belli değil işte ustaya güvenmek lazım karttaki arıza motorda soruna neden oluyor.

Kartlı dolaplarda kart arızası çok sık olan bir durum motor arızası gibi gösteriyor kendini.

Motora enerjiyi kart gönderiyor kart düzeniz çalışınca motor devreye giremiyor soğutma yetersiz oluyor..

Kart arızasına motor yanmış deyip 1500-2000 TL arası fiyat çıkaran sözde servislerde var..
Doğru söylüyorsunuz ustaya güveneceğiz artık usta eski hotpoint servisinden çıkma usta umarım sorunu kolaylıkla başka sorunlara yol açmadan hallederiz..

kompresörü usta benim yanımda sıfır kutudan çıkardı taktı fakat eski soğutma dolapta olmadı kısacası randuman vermedi 1-2 yıl o şekil kullanıp jurdacıya verdim
ustanın da iyisi kötüsü olduğu gibi malzemenin de iyisi, kötüsü var ve ne yapılırsa yapılsın çözüm getirmiyor nerede o eski ustalar malzemeler der geçerim..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Senin usta iyi değilmiş motordan sisteme yağ kaçmış büyük ihtimal saf alkol emdirip sistemde dolaştırmalı.

Sisteme kaçan yağ varsa onu sistemden atmalıydı ondan sonra motor değişimi ve gaz basılacaktı.

Sistemdeki tıkanıklığı çözmeden motor gaz değişimi yapılırsa verim alınmaz yapılan işlem boşa çıkar

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Senin usta iyi değilmiş motordan sisteme yağ kaçmış büyük ihtimal saf alkol emdirip sistemde dolaştırmalı.

Sisteme kaçan yağ varsa onu sistemden atmalıydı ondan sonra motor değişimi ve gaz basılacaktı.

Sistemdeki tıkanıklığı çözmeden motor gaz değişimi yapılırsa verim alınmaz yapılan işlem boşa çıkar
zaten bir daha dükkanına uğramadım .

L Çevrimdışı

legend17

Yeni Üye
17 Eki 2020
24
46
Vestel servisi çağırdık gelip baktılar kompresyondan yapıyor dediler 😅 böyle kullanın sorun yok, elektronik kart temiz fan çalışıyor soğutma yeterli değiştirmek isterseniz yeni motor da 1700 tl dediler 100 tl servis ücreti aldılar gittiler.. Sabah e.kartı açtım baktım herhangi bir kısa devre vs. Var mı diye yoktu kime güveneceğiz bilmem..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Doğru söylüyorsunuz ustaya güveneceğiz artık usta eski hotpoint servisinden çıkma usta umarım sorunu kolaylıkla başka sorunlara yol açmadan hallederiz..
Motor karttan start alıyor.
Kart arızalıysa motor kalkar durur.
Anneannemde aynısı oldu.
Sürekli dur kalk yapıyordu.
Bence 350 lira verip denemeye değer.
Tekrar arıza verirse tekrar çağırırsınız bir daha bakar.
Yeni kart almak gereksiz.

L Çevrimdışı

legend17

Yeni Üye
17 Eki 2020
24
46
Motor karttan start alıyor.
Kart arızalıysa motor kalkar durur.
Anneannemde aynısı oldu.
Sürekli dur kalk yapıyordu.
Bence 350 lira verip denemeye değer.
Tekrar arıza verirse tekrar çağırırsınız bir daha bakar.
Yeni kart almak gereksiz.
Servisçi gelip baktı arkadan bir yere dokunup motordan o garip sesin gelmesini sağladı acaba kablolar da bi kırıklık temassızlık mı var nereye dokundu da o sesin çıkmasını sağladı?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Vestel servisi çağırdık gelip baktılar kompresyondan yapıyor dediler 😅 böyle kullanın sorun yok, elektronik kart temiz fan çalışıyor soğutma yeterli değiştirmek isterseniz yeni motor da 1700 tl dediler 100 tl servis ücreti aldılar gittiler.. Sabah e.kartı açtım baktım herhangi bir kısa devre vs. Var mı diye yoktu kime güveneceğiz bilmem..
Soğutma sorunu devam etmiyorsa dolap işini yapıyorsa şimdilik masraf yapmayın sadece gözlemleyin..

İleride de terar sorun çakartırsa o zaman bakarsınız banada motor sorunu var gibi gelmişti.

Ama görüştüğünüz usta kart arızası demiş usta mı doğru söylüyor yoksa Vestel mi.

Ustanın söylediği kart arızası olsa keşke daha hesaplı olur tamiri motor ise çok masraflı ve sıkıntılı.

L Çevrimdışı

legend17

Yeni Üye
17 Eki 2020
24
46
Soğutma sorunu devam etmiyorsa dolap işini yapıyorsa şimdilik masraf yapmayın sadece gözlemleyin..

İleride de terar sorun çakartırsa o zaman bakarsınız banada motor sorunu var gibi gelmişti.

Ama görüştüğünüz usta kart arızası demiş usta mı doğru söylüyor yoksa Vestel mi.

Ustanın söylediği kart arızası olsa keşke daha hesaplı olur tamiri motor ise çok masraflı ve sıkıntılı.
Soğutma şu an sorunsuz gözlemlemeye devam edeceğim özellikle difriz bölümünü, umarım hepsi yanılmıştır dolapta hiç bir sorun yoktur. Hepinize tekrar teşekkür ederim.. 🙋🏻‍♂️

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri