Hotpoint ariston buzdolabı yardım !

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Kullanmakta olduğum hotpoint ariston 4 TX vs. model dolap uyarı ile iki adet sarı ışık yanıp sönüyor. Kullanma kılavuzunda ısınmadan bahsediyor. Buzluktakiler tam erimemiş ama difriz bölümü ermişti. İki çekmeceyi derin dondurucu olarak kullanıyoruz. Kullanma kılavuzunu uyguladım ama bir müddet sonra tekrar sarı ışıklar yanıp sönüyor. Çekmeceyi açınca uyarı veriyor. Sizce ne yapmalıyım? A Adem Helvacı

imagesabe796947faa4d31.jpg

DSC_0296.jpg

DSC_0297.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Soğutma başarılı olmasına rağmen hata veriyorsa ölçen sensörde sorun olabilir.
Ürünler donuyor mu?

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bir bilmeyen olarak yazıyorum;senin yerinde olsam hemen dolabı çeker arkasında fan varmı bakardım. Fan var ise çalışıyormu diye bir bakardım, kondanser kirlimi diye bakardım.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bir bilmeyen olarak yazıyorum;senin yerinde olsam hemen dolabı çeker arkasında fan varmı bakardım. Fan var ise çalışıyormu diye bir bakardım, kondanser kirlimi diye bakardım.
Fan var fakat gövdenin içinde. Multi Flow fanı olması lazım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Soğutma başarılı olmasına rağmen hata veriyorsa ölçen sensörde sorun olabilir.
Ürünler donuyor mu?
Difriz bölümü donmuyor. Alt çekmece sorun yok gibi..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu modeli biliyorum. Bir keresinde servis ziyaretlerimden birinde Hotpoint yetkili servisi ile bu modelin arızasına gitmiştik İngiliz bir aileye, alt bölüm oldukça çetrefilli sökülmüştü, oradaki sensörü değiştirip sorunu düzeltmişlerdi.

Yarın kendisini arar sorarım.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bu modeli biliyorum. Bir keresinde servis ziyaretlerimden birinde Hotpoint yetkili servisi ile bu modelin arızasına gitmiştik İngiliz bir aileye, alt bölüm oldukça çetrefilli sökülmüştü, oradaki sensörü değiştirip sorunu düzeltmişlerdi.

Yarın kendisini arar sorarım.
Cevabınızı beklicem sn A Adem Helvacı . Birde hotpoint ariston Türkiyeden çekilmişti. Bunun için hangi servise başvurucam? (garanti yok tatbiki) yada ne önerirsiniz?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cevabınızı beklicem sn A Adem Helvacı . Birde hotpoint ariston Türkiyeden çekilmişti. Bunun için hangi servise başvurucam? (garanti yok tatbiki) yada ne önerirsiniz?
Sorumluluk halen Vestel yetkili servislerinde resmi olarak.

Her ne kadar SilverLine ile flört durumlarına dair söylentiler olsa da henüz somut bir durum yok ortada.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Dolabın derin dondurucuyu boşalttım. Kapattım 40 dk. dinlendirdim. 4-5 saat sonra tekrar sinyal verdi. ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt