Hotpoint Ariston Buzdolabı Lütfen Yardim

I Çevrimdışı

ilkayyesilbas 

Yeni Üye
3 Şub 2020
18
36
Hotpoint Ariston E2BGH 19323 Model kombi buzdolabim son 2 aydır inanılmaz sesli çalışıyor ve buzdolabı kısmında bulunan yeşillikleri ve yiyecekleri donduruyor. Bu konuda ne yapmam lazım hangi servisi cagiracagimi veya ne yapacağını bilmiyorum. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ? A Adem Helvacı

Örnek video aşağıdadır

I Çevrimdışı

ilkayyesilbas 

Yeni Üye
3 Şub 2020
18
36
Günaydın. Ara bölme buzlama yapmış, Buz uzantılarına çarpıyor iç fan.

Muhtemelen defrost rezistansı arızalı. Bimetal, Termal fuse da olasılıklar dahilinde.

Sistem defrost yapamadığı için buzlanma yoğunlaşmış, soğutmayı da keser bu normaldir.
Çok teşekkürler değerli yorumunuz için. Ortalama maliyeti nedir yaptirsak düzen tutar mı? Onun yerine SEG veya Windsor buzdolabı almamızı tavsiye eder misiniz? Sizin yorumlarınız çok önemli. Ona göre servis çağıralım A Adem Helvacı

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ariston ürünleri bende de var. Buzdolabı ve çamaşır makinesi.. İkisinde de ayrı ayrı sorun yaşadım. Ariston ürünleri kaliteli değil.. Tavsiye etmiyorum

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok teşekkürler değerli yorumunuz için. Ortalama maliyeti nedir yaptirsak düzen tutar mı? Onun yerine SEG veya Windsor buzdolabı almamızı tavsiye eder misiniz? Sizin yorumlarınız çok önemli. Ona göre servis çağıralım A Adem Helvacı
Temsilcisi dahi olmayan bir markanın (Malum ülkemizi terki diyar eylediler) ürününe halen yatırım yapmak doğru gibi gelmese de, bahsi geçen arıza eğer adamını bulursanız yüksek maliyet içeren bir durum değil.
Ara bölme rezitansı 60-70tl dir. Defrost rezistansı sanırım 150tl dolaylarındaydı en son. bimetal veya termal fuse deseniz 20-30tl lik parçalar.

Yani önce doğru bir arıza tespiti yapılıp yukarıdaki malzemelerden hangisinin arızalı olduğu tespit edilmeli. İyi ve vicfanlı bir usta ile 200-400tl aralığında kurtulursunuz.

Yine de dolap alacaksanız alın ama bunu mutlaka yaptırın zira 400tl masraf edip letgoda çalışır halde satsanız 1000tl. alın size yeni dolap için havadan 600tl gibi bir mantık yani.

F Çevrimdışı
27 Mar 2019
16
30
Günaydın. Ara bölme buzlama yapmış, Buz uzantılarına çarpıyor iç fan.

Muhtemelen defrost rezistansı arızalı. Bimetal, Termal fuse da olasılıklar dahilinde.

Sistem defrost yapamadığı için buzlanma yoğunlaşmış, soğutmayı da keser bu normaldir.
adem bey aynı dolabı kullanıyorum ve buzlanma dolayısı ile buzdolabı çalışmayı durduruyor sorunu bir türlü çözemedik servis rezistans vesaire dedi ama 220v verince rezistans ısıtıyor.. yardımcılarınızı bekliyorum :S A Adem Helvacı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt