Hoover VT 1012 D12 İnceleme

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Merhaba arkadaşlar 1 yıldır kullandığım makinenin kısa bir incelemesini yapacağım.

Öncelikle makine düğün hediyesi olarak hepsiburada.com dan 950 lira gibi bir fiyata alındı cihaz çin üretimi hediye olarak geldiği için pek ses çıkartamadım cihaz 10kg 1200d olarak geçiyor ancak 10kg ile alakası yok 8kg civarı çamaşırı ancak alır 8kg muadil makinelerin tamburlarına göre biraz daha dar aşağıda paylaşacağım resimlerden bakabilirsiniz program secenekleri kısıtlı mesela programı seçtiniz hangi programı sectiyseniz o progama ozel sicakligi kullanabiliyorsunuz sicaklik ayari yok malesef bu konuda makine sinifta kaldi yine 1200 devir sıkma hizini sadece pamuklu programlarda kullanabiliyorsunuz.

Sentetik programlarda ise max. 800 devirde sıkma yapabiliyorsunuz programların pek kullanışlı olduğunu söyleyemem pamuklu programlar 3 saat civarı sürüyor ve süreyi göremiyorsunuz malesef bu konuda da sınıfta kaldı cihaz üzerinde bulunan küçük ekranda sadece devir kapak kilidi secenekleri gosteren kucuk ledler var kalan zamani gosteren ekranin olmasini dilerdim cihazin deterjan cekmecesi kullanissiz ben kazanin icine atiyorum deterjani cunku cekmecede kalinti kaliyor cekmeceye sadece yumusatici koyuyorum.

Son olarak ise makinenin trim kalitesi vasat ustu ancak kirilip dokulecek cinsten degil motor eski tip ve epey sesli dengesiz yuk kontrolu ortalama başarıda fazla büyük olmayan bir battaniye yıkadım ancak sozde 10kg olmasina ragmen zorla soktum bu yikamadan sonra askı yayları ses yapmaya basladi kısa bir süre sonra da motor kömürü 8 ayda bitti sola dönerken kıvılcım atıyor garantiden değişecek

Kalabalık ailelere kesinlikle önermiyorum ancak öğrenci evlerinde iş görür ben sadece yıkamasından memnunum bana 5 yıl dayansa yeter yinede parasına göre iyi dayandı diyebilirim.

Kullanıcı notum 10/5
Edit:

Makinenin motor kömürü kısa sürede bittimişti motor garantiden değişti şimdi yeni takılan motorda ses yapmaya başladı bu gidişle garanti bitiminin ardından kendisiyle yollarımız ayrılacak sanırım yıllar boyunca annem kömürlü motorlu makine kullandı 15 yıl dayandı sorun olmadı yeni nesil bir cihaz ancak bu kadar kalitesiz olabilir.

9a12ae6fc2a36088989592d905a2b800.jpg

81946b6ffc79b5fceb8a9c7392b97c0a.jpg

140bb2931d60fae8c08b22eaa715294c.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İyi tanıdığım, çok kurcaladığım ve ''Yapmış olmak için yapılmış'' olduğunu düşündüğüm vasat bir makinedir.
Birçok markada olduğu gibi dışında yazan marka ile içinin ilgi ve alakası yoktur.
Kozmetik 1-2 estetik varyasyon, geçmişten gelen güvenilir Hoover markası birleşince ortaya bu makine çıkmış işte.
Çok büyük beklentiler olmasın arkadaşlar, Öğrenciler ve bekar kardeşlerimiz için bir sıçrama tahtası olarak düşünülebilir yalnız birçok yerde fiyatı sanki MİELE satılıyormuş gibi, aman buna dikkat ediniz :ok

H Çevrimdışı

hakancrm19

Yeni Üye
27 Eki 2018
42
39
Ben derin dondurucusunu aldım carrefourdan çok memnunum 5 çekmeceli dolar normal seyirdeyken 699 tlye geçen sene almıştım.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
İyi tanıdığım, çok kurcaladığım ve ''Yapmış olmak için yapılmış'' olduğunu düşündüğüm vasat bir makinedir.
Birçok markada olduğu gibi dışında yazan marka ile içinin ilgi ve alakası yoktur.
Kozmetik 1-2 estetik varyasyon, geçmişten gelen güvenilir Hoover markası birleşince ortaya bu makine çıkmış işte.
Çok büyük beklentiler olmasın arkadaşlar, Öğrenciler ve bekar kardeşlerimiz için bir sıçrama tahtası olarak düşünülebilir yalnız birçok yerde fiyatı sanki MİELE satılıyormuş gibi, aman buna dikkat ediniz :ok

Kurutmalı makineleri iş görür ancak bu tarz ürünleri oldukça vasat 10 kg ile alakası yok makinenin çamaşırı biraz fazla koyunca tamburu takılarak döndürüyor motor garantisinin bitmesine 1 yıl daha var sanırım 2.motoru da yakın zamanda garanti bitmeden değiştirteceğim gibi oda ses yapmaya başladı fırça ile ilgili bir problem var sanırım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609

Sizin de dediğiniz gibi revizyona uğramış bir model bence.
Ama anlamsız kısıtlamaları saçma olmuş. Şu devirde bir 7 segment display ve mikrodenetleyici ne kadar zarar ettirebilir ki?
Zaten ÇİN'de ürettirmişsin. :haha1

Şu an var mı bilmiyorum ama bu makineye 950 verene kadar gider SEG alırım daha iyi.
Hiç yoktan işlevi fazla olur. :haha1

Bir de bu yük kapasite meselesi doğru açıklansa daha güzel olur. Ama bunu yapan yok sanırım.
8 kilo deyince biz kazanı tıka basa dolduruyoruz.
Sonra süspansiyon da gidiyor, vida da gidiyor, taş da gidiyor. :hihi

R Çevrimdışı

ressam32

Yeni Üye
25 Kas 2018
6
46
selamlar forumda yeniyim yardım ederseniz sevinirim yeni bir çamaşır makinesi almak istiyorum kurutmalı olanlardan tavsiye edermisiniz acaba edersiniz bir marka model öneriniz var mı ben bir iki model baktım
1
2
3
eğer bunlar olmaz sa düz mü alsam acaba sadece yıkama olanlardan ondada tercihim
1
2
tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Sizin de dediğiniz gibi revizyona uğramış bir model bence.
Ama anlamsız kısıtlamaları saçma olmuş. Şu devirde bir 7 segment display ve mikrodenetleyici ne kadar zarar ettirebilir ki?
Zaten ÇİN'de ürettirmişsin. :haha1

Şu an var mı bilmiyorum ama bu makineye 950 verene kadar gider SEG alırım daha iyi.
Hiç yoktan işlevi fazla olur. :haha1

Bir de bu yük kapasite meselesi doğru açıklansa daha güzel olur. Ama bunu yapan yok sanırım.
8 kilo deyince biz kazanı tıka basa dolduruyoruz.
Sonra süspansiyon da gidiyor, vida da gidiyor, taş da gidiyor. :hihi

Tamburu dar 5 kg çamaşır atınca motor başlıyor zorlanmaya şuan piyasada satışı yok onun yerine bunu çıkardılar.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
selamlar forumda yeniyim yardım ederseniz sevinirim yeni bir çamaşır makinesi almak istiyorum kurutmalı olanlardan tavsiye edermisiniz acaba edersiniz bir marka model öneriniz var mı ben bir iki model baktım
1
2
3
eğer bunlar olmaz sa düz mü alsam acaba sadece yıkama olanlardan ondada tercihim
1
2
tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

Ben siemens modellerinden birini tercih etmenizi öneririm hoover'den uzak durun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri