Hoover 11KG A+++ Yeni Nesil Çamaşır Makinesi İncelemesi

Greylights Çevrimdışı

Greylights

Aktif Üye
13 Haz 2019
56
26
Alalı 5 ay oldu 80 civarı yıkama yaptım. Bu seri Hoover'ın en son çıkardığı orta sınıf seri ve incelemesi de yok pek. Eskileri ile ilgili çok şikayet vardı, ama ben yinede şans verdim.
Eskiler krom kapaklı fakat yeni seri siyah kapaklı üretilmiş. Resim koymayı beceremedim hata veriyor site o yüzden örnek resim kullanamadım.

Modeli: Dxoa 611ahf3-17 Dynamic Next
Tambur hacmi: 74L
Devir: 1600
Buhar özelliği
Hızlı Programlar: 14/30/44/59 dakika
Yıllık Güç tüketimi: 130kWh
Ses seviyesi: 47-77dB (1200 devir dakikaya kadar) (1600 devir sıkmada 81dB)

Aslında bir inceleme videosu çektim fakat render alırken elektrik gitti 30dk lık video çöp oldu :) Zaman bulursam tekrar render alıp buraya ekleyeceğim. Artı ve eksilerle fikir sahibi olmanızı istiyorum uzunca yazmak isterdim ama şuan kendimden göremedim :cigara

Artıları:
+ Enerji tüketimi konusunda 9kg modellerden daha az harcıyor gibi kağıt üstünde, alma sebeplerimden birisi bu idi (Çevreyi koruyalım :sirit). Zaten firma makineyi A+++ -%50 olarak lanse ediyor. Yani A+++ dan da daha az harcıyor. Benim düşüncem de bu yönde. Ama az harcadığıdığından değil akıllı olmasından tasarruf ettiriyor, anlatacağım.
+ Kısa programlarda bile güzel temizliyor şimdiye kadar memnun olmadığım bir yıkama yapmadı.
+ Diğer bir güzel özellik giyisi kirlilik seçeneği. Çok kirli, kirli ve az kirli olarak 3 seçenek var. Mesela tam dolu pamuklu elbisede az kirli olarak yaklaşık 90 dakikada yıkanıyor. Fakat benim elbiseler çok kirli/lekeli derseniz 5 saate kadar çıkabiliyor ve baya suda bekletip bekletip yıkıyor.
+ Makinede akıllı bir özellik var ki bence her makinede olmalı. Bir kere makineyi doldurmak zorunda değilsiniz. Ne kadar atarsanız o kadar su alıyor ve sürede ona göre kısalıyor. Hızlı program kullanmam pek ve normal programlar en az 1 saat 10 dakikadan başlıyor. Fakat makine raporuna bakınca uygulamasından, bir yıkamada ortalama 44 dakika çalıştığını söylüyor. Yani az attığımda makine gerçekten de süreyi ona göre ayarlıyor. Bu sistem çalışıca süre ekranından anlıyorsunuz, ekranda bir çizgi dönüp duruyor. Makine boş ise ve az kirli olarak seçim yaptıysanız programı 2 saatten 30 dk ya düşerdüğünü gördüm. (Şimdi diyeceksiniz bu kadar olmaz, evet daha o kadar gelişmedik :gul bu özelliğin doğru çalışması için bir kere attığınız elbise türüne göre program seçmeniz, ve kirlilik seviyesini belirtmeniz gerek. Gerisini makine hallediyor.)
+Uygulama dedik, evet uygulaması var ve müthiş birşey bence, kaç kez çalışdığı, hangi programları kullandığım felan herşey yazıyor. Benim makinemde sadece nfc var, wifi yok. Wifi olan modellerde anlık takip de yapılabiliyormuş (kaç watt harcıyor kaçıncı dakikada vs.) ayrıca uzaktan da program seçip başlatılabiliyormuş (bilgi olsun).
+ Makinede 12 program var fakat bunlarla sınırlı değilsiniz, uygulama ile belki 100 farklı program kullanabiliyorsunuz. Çamaşır suyu ile çalıştrımak için bile program var, şişme mont yıkamak için de. En güzel yeri ise kendi programınızı oluşturabiliyorsunuz :yeah

+ Diğer güzel özelliği ise sanırım ayrı bir pompa sayesinde aldığı su ve deterjanı karıştırıp kapağın yanlarından direk elbiselerin üstüne püskürtüyor. Durulamada da aynı şekilde. Görünce aklım uçtu :deli1

+ Makinede program değiştirirken ve düğmelere basarken bir ses çıkıyor, dokunmatik olduğu için basıp basmadığınızı daha rahat anlıyorsunuz. Bu ses ayrıca makine yıkamayı bitirdiğinde de çıkıyor. Makine sessiz olduğu için genelde anlamıyorsunuz bitirip bitirmediğini, 3 kez ikaz ediyor ve evde duyulabilecek bir seviyede, sesi güzel ayarlanmış ne çok fazla ne de az.

Eksilere gelirsek:
- Ses seviyesi max 81dB gördüğümde gözüm korktu biraz alırken, fakat 1600 devirde bunu yapıyor makine. Ben ise daha 1000 devir üstünü kullanmadım. Yani aslında sessiz bir makine, ev içinde duymuyorsunuz. Fakat eksi olarak su alırken deterjan kapağından fazla ses geliyor eğer suyunuzun basıncı yüksek ise, ben çeşmeyi kısarak çözdüm onu.
- Diğer bir eksi özellik, su tahliye motoru makinenin geneli kadar sessiz değil, yani su boşaltırken duyabilirsiniz bir kapı ardından. Fiyatına göre makul bir eksi bence.
- Makinenin yeri çok iyi ayarlanmalı, bu konuda çok hassas, yeri az da olsa iyi değilse titreşimden ses yapıyor. Mesela servis gelip kurdu, çalıştırdım sıkmada eski makineye döndü, ne oluyor felan derken baktım ayaklar boşta kalmasa bile makine azıcık esniyor arkaya öne. Ayaklarını ayarlayıp altlarına bir keçe attım şimdi sesi çıkmıyor. Alanlar gerçekten makineyi iyi oturtmalı. Ses şikayetleri sarınırım bu yüzden.

Eğer benim gibi teknolojisever biri iseniz ben öneriyorum bu makineyi, hatta üst modellerinden birini almadığım için pişmanım diyebilirim. Diğer markalara o kadar para veremedim çünkü hepsi düz makine idi. Samsung ile Hoover arasında kaldım ve Hoover a şans verdim. Memnun ve mutluyum, zaten 2300₺ ye aldım, parasına göre çok üstün bir makine bence.

Sorularınız var ise cevaplayabilirim. Teşekkürler..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Annotation-2019-10-17-232835.jpg
Annotation-2019-10-17-232752.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
HOOVER kadar rezil servis hizmeti olan kaç beyaz eya markası vardır bilemiyorum.

(Ufuuuuuk sana demiyorum la sen benim canım kardeşimsin ama o HOOVER servisliğini almayacaktın oglum :kiskis )

Tabi burada REZİl dediğimiz servis kardeşlerimizin şahsı değili onların bu şekilde hizmet vermesini baskılayan distribütörler, aracı firmalar vs.

Makineye gelince.

Çok şaşırtıcı şekilde ciddi derecede erken deforme olan keçe ve buna bağlı rulman dağılma sorunu var bu makinelerin.
Çıkan keçenin Alman malı olmasına rağmen bu kadar erken yıpranması gerekten beni çok şaşırtmıştı.

Makineye bakıyorum gıcır gıcır, pırıl pırıl tertemiz ama rulman grubu dağılmış.

İlerleyen yıllarda da sorunsuz kullanmanızı diliyor olmakla birlikte yazdıklarımız da kulağınız küpe olsun lütfen :ok

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
50 yıl önceki aldığım hooverde aynı kalitesizlikte idi.
Gram ilerleme yok.

Ben Alman, Japon dışı ürün kullanmayarak kendimi güvenceye alıyorum.

Greylights Çevrimdışı

Greylights

Aktif Üye
13 Haz 2019
56
26
T Towarscke, A Adem Helvacı, Arıza riskini göze aldım, zaten garantiyi hiç düşünmedim alırken, tamirlik bir durum olursa kendi başıma çözeceğimi düşünüyorum, yaptıkları sadece parça değişimi değil mi? Birkaç makine parçalamış biri olarak çok basit geldi gözüme bağlantılar vs özelliklede çamaşır makineleri. Eskisini sök yensini tak :cak

Sırf servisinin rezilliği yüzünden bu kadar ucuz heralde ? satış politikaları bu yönde sanırım ?
Ucuz ve 11kg olmasa almazdım, kalite istesem zaten bunlara bakmam direk Miele alıp geçerim :affet

Son düzenleme:
Z Çevrimdışı

Zlmtn

Yeni Üye
29 Ocak 2021
10
47
T Towarscke, A Adem Helvacı, Arıza riskini göze aldım, zaten garantiyi hiç düşünmedim alırken, tamirlik bir durum olursa kendi başıma çözeceğimi düşünüyorum, yaptıkları sadece parça değişimi değil mi? Birkaç makine parçalamış biri olarak çok basit geldi gözüme bağlantılar vs özelliklede çamaşır makineleri. Eskisini sök yensini tak :cak

Ucuz ve 11kg olmasa almazdım, kalite istesem zaten bunlara bakmam direk Miele alıp geçerim :affet
Merhaba,bu forumu Adem Beyin tv. videolarından öğrendim,Hoover hakkında bilgim olmadan Kasım 2019'da 10kg.lık kurutmalı çamaşır mak. (Fotoğrafta eski seri dediğinizden)aldım,geçen yıl da yine uygun fiyatı ve az su tüketimi sebebiyle bulaşık makinasını aldımy.Umarım uzun süre problemsiz kullanırız.Tabii ki burası varken tavsiye okumadan ve A Adem Helvacı videosu izleyip danışmadan yeni bir alışveriş yapmam.Ekonomik koşullar elverse de en iyisini alsak tabii ama bu koşullarda iş görecek kadarıyla yetinmeye çalışıyoruz.

Greylights Çevrimdışı

Greylights

Aktif Üye
13 Haz 2019
56
26
Merhaba,bu forumu Adem Beyin tv. videolarından öğrendim,Hoover hakkında bilgim olmadan Kasım 2019'da 10kg.lık kurutmalı çamaşır mak. (Fotoğrafta eski seri dediğinizden)aldım,geçen yıl da yine uygun fiyatı ve az su tüketimi sebebiyle bulaşık makinasını aldımy.Umarım uzun süre problemsiz kullanırız.Tabii ki burası varken tavsiye okumadan ve A Adem Helvacı videosu izleyip danışmadan yeni bir alışveriş yapmam.Ekonomik koşullar elverse de en iyisini alsak tabii ama bu koşullarda iş görecek kadarıyla yetinmeye çalışıyoruz.
Mecbur alıyoruz yapacak bişey yok ? Yılı devirdik, şu ana kadar pek bir sıkıntı yaşamadım, sessiz çalışıyor. Keşke biraz daha para verip otomatik deterjan dozlamalı olanı alsaydım diyorum (şimdi bosch çıkarmış aynısını i-dos diye).

Uzun kullanımda gözüme çarpanlar; bazen valide fazla atıyor, o zaman ilk sıkmada çok su çektiği için giyisilerde dengesizlik olunca biraz ses çıkarıyor. Makinede de bir güç var, aniden yükleniyor sıkmada, giyisiler kaç G yiyordur tahmin edemiyorum. Fakat suyu attıkça düzeliyor. Bazen kıyamıyorum duraklatıp devam ettiriyorum, dengelendiği için yine sıkıntı yapmıyor. Halbuki bir sensör koysalar balans olunca bi dursa yavaş yavaş devam etse sıkıntı olmayacak. Böyle büyük kazanlı makinelerde ya yeterince atacaksın yada tıklım tıklım dolduracaksın ki balans yapmasın. Yazılımla çözülecek şeyler halbuki. Birde buharlı modu açınca bazı giyisiler tiftik yapıyor, sadece gömlek pantolon için kullanılması lazım. Genel olarak memnunum. Bulaşık makinesi de gözüme giriyor, teknoloji sever olarak ürünler güzel akıllı ama destek kısmında yoklar işte :dry

Hocam kurutmalılarda sıkıntı var dendiği için ben normal almıştım. Sizde durumlar nasıl?

Z Çevrimdışı

Zlmtn

Yeni Üye
29 Ocak 2021
10
47
Mecbur alıyoruz yapacak bişey yok ? Yılı devirdik, şu ana kadar pek bir sıkıntı yaşamadım, sessiz çalışıyor. Keşke biraz daha para verip otomatik deterjan dozlamalı olanı alsaydım diyorum (şimdi bosch çıkarmış aynısını i-dos diye).

Uzun kullanımda gözüme çarpanlar; bazen valide fazla atıyor, o zaman ilk sıkmada çok su çektiği için giyisilerde dengesizlik olunca biraz ses çıkarıyor. Makinede de bir güç var, aniden yükleniyor sıkmada, giyisiler kaç G yiyordur tahmin edemiyorum. Fakat suyu attıkça düzeliyor. Bazen kıyamıyorum duraklatıp devam ettiriyorum, dengelendiği için yine sıkıntı yapmıyor. Halbuki bir sensör koysalar balans olunca bi dursa yavaş yavaş devam etse sıkıntı olmayacak. Böyle büyük kazanlı makinelerde ya yeterince atacaksın yada tıklım tıklım dolduracaksın ki balans yapmasın. Yazılımla çözülecek şeyler halbuki. Birde buharlı modu açınca bazı giyisiler tiftik yapıyor, sadece gömlek pantolon için kullanılması lazım. Genel olarak memnunum. Bulaşık makinesi de gözüme giriyor, teknoloji sever olarak ürünler güzel akıllı ama destek kısmında yoklar işte :dry

Hocam kurutmalılarda sıkıntı var dendiği için ben normal almıştım. Sizde durumlar nasıl?
Kurutmasını çok sık kullanmıyoruz ama güzel kurutuyor, bir problem yaşamadık. Bundan önce de AEG'nin Lavamat modelinden yine kurutmalı bir makine kullandık,bu yüzden yine kurutmalı tercih ettim. Buharlı modu alınca merak edip bir kez denedim, uyarı için teşekkür ederim, bundan sonra dikkat ederim. Şu an tek sorunumuz yüksek devirde denge problemi, sizin gibi ayakları ayarlayıp keçe koyacağım, evden taşınırsak da bir dahakine mutfakta kullanacağım, banyonun eğimi ile sıkıntı yaşamamak istemiyorum.

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Hoover 9kg çamaşır makinesini anneanneme almış ve 0 makinada servisten bıkıp eski beyaz eşya tamircisi babama tüm yükü yüklemiş biri olarak hoover PİŞMANLIKTIR.
Sırf servis hizmetinin kalitesinden dolayı evimdeki ve yakınlarımızın evindeki tüm eşyalar Vestel. Ürünleri en azından bize denk gelenleri hem sağlam hem de Samsun servisi gerçekten çok iyi hiç mağdur olmadım abi siz ürünü kullanın yenisi gelince kurar bunu alırız dediler hep.

Bu nedenle bence ürün alırken bölgedeki servisi de ürün kadar araştırmak lazım. Aynı vestel servisinden kocaelideki akrabamız hiç memnun değil bu sebeple Arçelik aldı. Ne olursa olsun arada uçurum yoksa Yerli marka olsun da benim hayat felsefem :)

Greylights Çevrimdışı

Greylights

Aktif Üye
13 Haz 2019
56
26
Hoover 9kg çamaşır makinesini anneanneme almış ve 0 makinada servisten bıkıp eski beyaz eşya tamircisi babama tüm yükü yüklemiş biri olarak hoover PİŞMANLIKTIR.
Sırf servis hizmetinin kalitesinden dolayı evimdeki ve yakınlarımızın evindeki tüm eşyalar Vestel. Ürünleri en azından bize denk gelenleri hem sağlam hem de Samsun servisi gerçekten çok iyi hiç mağdur olmadım abi siz ürünü kullanın yenisi gelince kurar bunu alırız dediler hep.

Bu nedenle bence ürün alırken bölgedeki servisi de ürün kadar araştırmak lazım. Aynı vestel servisinden kocaelideki akrabamız hiç memnun değil bu sebeple Arçelik aldı. Ne olursa olsun arada uçurum yoksa Yerli marka olsun da benim hayat felsefem :)
Fiyatı düşük ve özelliklerinin çok olması benim tercih sebebimdi. Benzer ürün vestelde 3000 arçelikte 3500 den fazlaydı. Fiyatına göre aldığım ürün çok iyi. Zaten servislik olursa fazla kalan 1000 liraya bir bin daha koyar yenisini alırım dedim. Parası olan zaten düşünmesin onda hemfikirim. Beyaz eşyada arçelikten iyisi yok. Hem ömür hem destek olarak. Arçeliği kenara koyarsak diğerleri istedikleri kadar yerli olsun, at diye eşşek sattıktan sonra servis felan hikaye. Biliyorum ki 2-3 yıl anca dayanacak zaten, sonra servisin yolunu tutacağım. Ne gerek var eziyet çekmeye, ucuz alır tez değişirim ? Tüketici olarak da sıkıntı olursa hakkımı ararım dedim.

Komşum da benzer zamanda servis için vestel aldı. Ama bu fiyatlara yüksek hacimli olanlar eski tip motorla satıyordu. Cızır cızır çalışıyor kendine, bu devirde çekilecek gibi değiller.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt