🔥 Homatics Sound&Sound2.1 Ses Sistemi 🔥

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Hocam sistem zaten 2+1 Dolby Atmos alsanda zaten tam verim alamazsın. Bir diğer mevzu ise ürünün fiyatı zaten ona göre, Dolby Atmos destekli bir ses sistemini bu paraya alamazsın zaten. Ürün yurt dışından 180 dolara kargosu, vergisi dahil olarak geliyor. Yani fiyatın yarısına yakını zaten kargo + vergi, ürün fiyatı 100 dolar bişey.

Yakında Dolby Atmos destekli Homatics ses sistemi çıkacak, fiyatı 1000 dolar civarı olacak, onu bekle istersen sen.
Haklısın, 2+1 ses sistemi ile dolby atmos sesi tam alamayacağımı biliyorum. Hiçbir ses sistemine 1000 dolar verecek birisi değilim. Ancak ben yarım verim almak istiyordum 🙂 Ben satın aldığımda kimse bana "Hangi rengi gönderelim?" diye sormadı, rosegold gönderileceğini tesadüfen öğrendim.

Sizin mesajınız:
image_2023-06-17_22-31-04.png

Benim tepkim fırsat eşitsizliğineydi 🙂

Peki herhangi bir soundbar ile Optical üzerinden Dolby Atmos ses alabiliyor muyum?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Haklısın, 2+1 ses sistemi ile dolby atmos sesi tam alamayacağımı biliyorum. Hiçbir ses sistemine 1000 dolar verecek birisi değilim. Ancak ben yarım verim almak istiyordum 🙂 Ben satın aldığımda kimse bana "Hangi rengi gönderelim?" diye sormadı, rosegold gönderileceğini tesadüfen öğrendim.

Sizin mesajınız:
image_2023-06-17_22-31-04.png

Benim tepkim fırsat eşitsizliğineydi 🙂

Peki herhangi bir soundbar ile Optical üzerinden Dolby Atmos ses alabiliyor muyum?
Dolby Atmos destekli bir Soundbar ile cihazdan tabiki Dolby Atmos ses alabilirsin 🙂 hatta tv de Dolby Vision desteğinde varsa Dolby VISION-ATMOS tadından yenmez 🙂

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Orada yazdığım konuya gelirsek gümüş renk AV çıkışı olan cihazdan Sound&Sound2.1 AV çıkışına bağlantı yaptığımızda bt bağlantı yapmadığımız için Dolby Atmos aktif oluyor, bt ile bağlandığımızda hiç bir şekilde aktif olmuyor.

Gel gelelim zaten Sound&Sound2.1 in böyle bir desteği yok, sadece gümüş renk plus AV çıkışından bağlantı yaptığımız için ses bt ye göre daha sağlıklı ve temiz geliyor.

Homatics Plus tan Dolby Atmos ses alabilmek için Dolby Atmos destekli bir ürün almalısın.

B Çevrimdışı

Burak Alp 

The Punisher
Aktif Üye
18 Haz 2020
110
Dolby Atmos destekli bir Soundbar ile cihazdan tabiki Dolby Atmos ses alabilirsin 🙂 hatta tv de Dolby Vision desteğinde varsa Dolby VISION-ATMOS tadından yenmez 🙂
Bunu net olarak öğrenmeme sevindim :)

(Son 1 ayda 3 tv aldım, üçü de ayıplı çıktı ve iade ettim :) 65C735 ve 2 adet 50QN90B. Şimdilik hevesim kırıldı ve daha sonra DV destekli bir tv alacağım :) 55" Vestel var evde, ama DV desteği yok. HDR var.) :)

Cevap için teşekkürler. Saygılar ve sevgiler...

K Çevrimdışı

Kurgu

Yeni Üye
20 Nis 2023
30
37
Hocam sistem zaten 2+1 Dolby Atmos alsanda zaten tam verim alamazsın. Bir diğer mevzu ise ürünün fiyatı zaten ona göre, Dolby Atmos destekli bir ses sistemini bu paraya alamazsın zaten. Ürün yurt dışından 180 dolara kargosu, vergisi dahil olarak geliyor. Yani fiyatın yarısına yakını zaten kargo + vergi, ürün fiyatı 100 dolar bişey.

Yakında Dolby Atmos destekli Homatics ses sistemi çıkacak, fiyatı 1000 dolar civarı olacak, onu bekle istersen sen.
Öküz alırız o paraya diyecem ama gelirmi şüpheli 🤔

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
Haklısınız. Ama anlamadığım bir şey var, box üzerinde 1 tane HDMI girişi var. Peki soundbar ile Atmos ses nasıl alınacak? BT ile mümkün mü?
BT ile de olmaz.
TV'den HDMI ARC ile soundbar'a girmeniz lazım.
Veya Box'dan soundbar'a HDMI ile girip, soundbar da da HDMI out olacak, oradan TV'ye HDMI ile gireceksiniz.

Ben Dolby Atmos kullanmadığım için tam olarak nasıl olur onu bilmiyorum.
Optikten olmayacağı kesin ama.
Çünkü Dolby ve DTS'in daha yeni teknolojilerini bile desteklemiyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri