Homatics Type C tuner

Homatics Sitesinde Type C Tuner Satılırsa alırmısınız?

• Kullanılan toplam oy
    42
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
Beyler ısınma konusunu biraz açmak gerekiyor şçyle ki;
bazı cihazlar da ısınma fazla hatta çok fazla olsa bile ki ister Receiver olsun
ister BOX olsun v.s

bu ısınma sonucunda sonuç ne oluyor ona bakmak lazım!
kimi cihaz kilitleniyor,kimisi re-start yapıyor kimisi kafasına göre işler yapıyor
kimisi kumandan da aldığı emirleri stabil işleyemiyor v.s v.s

iyi de bazı cihazlar var ateş gibi yanıyor ama bir şey olmuyor! performansı hemen
hiç farketmiyor,örneğin ben Antalya gibi aşırı sıcak+nemli yerdeyim bir sürü Box
veya Receiver v.s kullanıyorum(Klima da açmadan çoğu kere)hiç bir sorun
yaşamıyorum,özellikle Kathrein ve Techni/Humi v.s Receiver lar da
BOX lar da denedim sıkıntı yok ama elimi Box a değdirdiğim zaman yanıyor cihaz yaw:polis

Ancak ileri oyunlar da AllWinner Box veya düşük RAM li Box lar veya çeşitli düşük Box lar da
ise zaten o Box o oyunu açmaz ya da çuvallar v.s cihazın ısınması da buna eklenince
sistem çuvallar

++

Bu bahsettiğiniz Tuner ile örneğin 4K yayınları açtınızmı?

Tuner; DVBS2;8PSK-QPSK ve DVB-S2 ;10..31 bu şekildemi dir?
veya Tuneri özellikle ASTRA 19.2 de denedinizmi diye soracağım ama olan neredeyse tüm
UHD kanallar şifreli yaw,FTA olan bir kaç tana daha var,yayın kaliteleri 1080p çoğunlukla
ama "HD+" paketi veya SkyDeutschland 4K ları süper!

Ancak bu Tuneri Türksat ile malum SD/HD kanalları açarken bir sorun olacağını hiç sanmam

Hasan3472 Çevrimdışı

Hasan3472 

Aktif Üye
30 Kas 2021
195
38
Bunun kullanım videosu varmı. Şu an mevcut TV ye nasıl yapacağız aparat şart sanırım

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Beyler ısınma konusunu biraz açmak gerekiyor şçyle ki;
bazı cihazlar da ısınma fazla hatta çok fazla olsa bile ki ister Receiver olsun
ister BOX olsun v.s

bu ısınma sonucunda sonuç ne oluyor ona bakmak lazım!
kimi cihaz kilitleniyor,kimisi re-start yapıyor kimisi kafasına göre işler yapıyor
kimisi kumandan da aldığı emirleri stabil işleyemiyor v.s v.s

iyi de bazı cihazlar var ateş gibi yanıyor ama bir şey olmuyor! performansı hemen
hiç farketmiyor,örneğin ben Antalya gibi aşırı sıcak+nemli yerdeyim bir sürü Box
veya Receiver v.s kullanıyorum(Klima da açmadan çoğu kere)hiç bir sorun
yaşamıyorum,özellikle Kathrein ve Techni/Humi v.s Receiver lar da
BOX lar da denedim sıkıntı yok ama elimi Box a değdirdiğim zaman yanıyor cihaz yaw:polis

Ancak ileri oyunlar da AllWinner Box veya düşük RAM li Box lar veya çeşitli düşük Box lar da
ise zaten o Box o oyunu açmaz ya da çuvallar v.s cihazın ısınması da buna eklenince
sistem çuvallar

++

Bu bahsettiğiniz Tuner ile örneğin 4K yayınları açtınızmı?

Tuner; DVBS2;8PSK-QPSK ve DVB-S2 ;10..31 bu şekildemi dir?
veya Tuneri özellikle ASTRA 19.2 de denedinizmi diye soracağım ama olan neredeyse tüm
UHD kanallar şifreli yaw,FTA olan bir kaç tana daha var,yayın kaliteleri 1080p çoğunlukla
ama "HD+" paketi veya SkyDeutschland 4K ları süper!

Ancak bu Tuneri Türksat ile malum SD/HD kanalları açarken bir sorun olacağını hiç sanmam
TRT 4k çıkıyor du albanez albanez hocam
4K HD Tuner diye Satılıyor.
Isınma öyle fazla değil normal o kadar ısınma olur.
Bütün cihazlar ısınıyor önemli olan performans kaybı olmasın.
Normal kullanımda iş görür standart uydu izlemek için güzel cihaz

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
genel de kimileri şu "ısınmaya" çok takıyor ama daha spesifik bilgi vermiyorlar
...cihaz yanıyor yaw... diyorlar:haha1

ben de iki sene evvel AllWinner bir tane Box vardı,yazın gün boyu açık
ve adeta el değmiyordu,"yan ülen" diyordum ama yanmadı yaw

Son düzenleme:
J Çevrimdışı

jettthasan

Yeni Üye
4 Ocak 2023
28
62
ısınma konusunu sormakta ki amacım da yukarıda yazılanlar. tuner ısındığında box a da ısınma yansırsa hem tv hem box uygulama çalıştırma vs sonucunda işlemcinin ve diğer devrelerin ısınma limitini aşarak donma kasma resetleme vb durumlar olmaması.
Ayrıca yazılımsal olarak da destek önemli, sorunlar olduğunda tüm verileri bir kaynakta toplayıp ona göre yazılımsal güncellemeler yapmaları da önemli.
yılın ikinci çeyreğinde çıkma ihtimali olan s928 li homatics için sizlerde ki en güçlü homaticsler klavuz öncülüğü yapıyor.
farklı forumlarda çıkacak ürün donanımı ile ilgili uzman görüşleri takip ediyorum ve yazılımsal destek de olursa çok rağbet görecek bir ürün geliyor gibi yorumlar var.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,220
"malzeme kalitesi" bir etken dir ama günümüz de kullanılan elemanlar artık eskisi
gibi "ısınma" sorunları çıkarmıyor(prof. olmayan cihazlar içindir bu sözüm)

BOX lara gelirsem,bir kere "nVidia" hariç,bunların hiç birisi gerçek Gaming işleri
için değildir! o işi için XBox/PS4/5 gibi veya PC v.s bunları kullanmak gerekiyor

Adam gidip dandik diyeceğimiz ki çoğu öyledir Gaming işin de;Box alıp bilmem
neyi oynayamadım veya kasıyor veya resetliyor,yavaşlıyor v.s diye şikayet
yani o Box dan çok fazla şey istersen o olmaz yaw,kıy paraya Gaming için
ona göre cihaz al

Belki AML-s922 ler veya biraz daha iyisi Rockchip den 3566/3568 hata eski 3399
gibi Box alırsan Gaming de yine uçmaz ama özellikle RK Box ları 8GB RAM olanlar
ciddi oynar bu oyunları ama ısınma sebebiyle(RK lar hariç diyebilirim) AML ler
ile olmaz,ya da bir yere kadar olur,ısınma işte sadece burada söz konusu olur
yoksa gün boyu 4K ları HDD den izle bir şey olmaz!

BOX da kişinin neyi yaptıklarını bilmemiz gerekiyor?
ama abi ben her bir atraksiyonu yapacağım filan diyorsa,haybeye Box filan almasın
++

...Ayrıca yazılımsal olarak da destek önemli, sorunlar olduğunda tüm verileri bir kaynakta
toplayıp ona göre yazılımsal güncellemeler yapmaları da önemli...

bunu unut!
ya da belki nVidia bunu yapar,gerisini salla geç,zira bazı şeyleri Box lar zaten yapamaz!
hangi yazılımı sana çıkaracaklar,zaten bunu Rus ya da Ukraynalı yapıyor,sıkı bir Gamer
buluyorlar üç kuruşa şunu hallet diyorlar(bu tipler normal yazılımları da yapıyorlar zaten)

kaldıki BOX firmalarının çoğun da yazılım filan olmaz bir daha malı sattık dan sonra,bana eyvallah derler
olan bir kaç yazılım da fazla dişe dokunmaz!
geriye ROM cular kalır ama onalrında eli kısıtlıdır

Tabi bir de senin ne istediğine bağlı bunlar,yani kapasitesi kaldırmayacak bir şeyi istersen
yine boşuna beklersin

++
AML 928 henüz bilmiyoruz,ayrıca illa Homatics olması benim için hiç önemli değildir
zaten AML malı çıkardığı anda bir sürü üretici bunları piyasaya yığacak!

Ama müşteri L1 Lisanslı istiyorsa bazı Stream ler i için örneğin Homatics yine çıkarır böyle
bir cihaz ama diğerleri de çıkarır,yaw ben yazılımını yiyeyim,malın fiyatına bakıyorum ayrıca

L1 Lisansı ile de hiç işim olmuyor,kaldıki çok istesem NF izlemeyi zaten panelim de L1 lisansı
vardır

++
"Yazılımsal destek" ile kafanı bence hiç meşgul etme
Ama Çin li üreticelere göre,en dandik BOX da bile bu vardır!
Bu bence yalnış bir müşteri görüşü ve beklentisi olur!

ya da en son safha da bunu düşünün

BOX da MARKA diye gördüğünüz veya yazılım filan çıkartıyor olayına da fazla takılmayın
ama senin her istediğin biçimde bir yazılım zaten BOX lar da teknik olarak olmaz!

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bende alacağım bir tane bekliyorum bakalım
Google'la ilgili bir pürüz varmış Siteye eklenmiyor dendi şimdilik talep çok dedim sonra düzenleme yapabiliriz dendi bende talep topluyorum ürünü satışa açtıracağım talep çok olursa. Millet istiyor alacak satışa koyun diye baskı yapmak lazım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt