Deneyim 🔥 Homatics Box R 4K Plus ( Özel İnceleme ) 🔥 Tüm Homatics Cihazlarda Foruma Özel %15 İndirim Kodu 🔥Kargo + Vergi Dahil 🔥

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
189
54
selam, yazışma yaptığım firmadan gelen cevabı google translate ile aşağıya bırakıyorum.
yorumlar ve ilgilenenler için.

Merhaba efendim

İyi günler, ben 11 yıldır android tv kutusuna odaklanan Tomaot'tan JoJo.

EVET, yakında s928x kartımız olacak, numune testi için satın almak ister misiniz?

Cevabınızı içtenlikle bekliyorum.

Teşekkürler & Saygılar.

üstad, sorularınızı firmaya iletmek isterim, normalde ürün raspy gibi açık kutulu değil. lisanslı stream, düzgeçiş, dolby atmos, truehd, dtx, varsa farklı soru firmaya soralım ve düzgün bir durum gelirse test için satınalma yapabiliriz,

bu da teknik özellikler
Model No.​
Amlogic S928X 8K Android TV Kutusu​
CPU​
Amlogic S928X ARM Cortex-A76Dört Çekirdekli ARM Cortex-A55​
GPU​
ARM Mali-G57 MC2, 4K GUI OpenGL ES 3.2, Vulkan 1.2 ve OpenCL 2.0​
NPU​
3.2 ÜSTLER​
Bellek​
64 bit DDR4, LPDDR4/4X 8 GB'a kadar DDR4266​
eMMC​
eMMC 5.1, SLC NAND Flash​
Çözünürlük çözme​
Özel donanım kod çözücüleri ve kodlayıcıları içeren Amlogic Video Motoru (AVE)
kodunu çözme
AV1 MP-10 @ L6.1 8Kp60'a kadar
VP9 Profili-2 @ 6.1, 8Kp60'a kadar
H.265 HEVC MP-10 @ L6.1, 8Kp60'a kadar
8Kp60'a kadar AVS3 Faz 1
8Kp60'a kadar AVS2-P2 Profili
H.264 AVC HP @ L5.2, 4Kp60'a kadar
MPEG-4, WMV/VC-1, AVS, MPEG-2, MPEG-1, 1080p60'a kadar
MJPEG ve JPEG sınırsız piksel çözünürlüklü kod çözme (ISO/IEC-10918)
4x 4Kp60'a kadar çoklu video kod çözücü desteği
kodlaması
4Kp60'a kadar JPEG resim kodlaması
Düşük gecikmeyle 4Kp60'a kadar H.265 video kodlama
Düşük gecikmeyle 4Kp60'a kadar H.264 video kodlama
Dolby Vision (isteğe bağlı), HDR10, HDR10, HLG ve HDR Canlı işleme desteğine sahip 8. Nesil Gelişmiş Amlogic TruLife Görüntü Motoru​
AI hızlandırıcı​
Tensor Processing Unit (TPU) mimarisine sahip 3,2'ye kadar TOPS Neural Network Accelerator (NNA), TensorFlow ve Caffe'yi destekler
Video çıkışı​
CEC, Dynamic HDR ve HDCP 2.2/2.3'ü destekleyen hem denetleyici hem de PHY içeren HDMI 2.1a verici, eARC, VRR, QMS, QFT, ALLM, DSC ve SBTM desteğiyle 8Kp60'a kadar maksimum çözünürlüklü çıkış​
Ses çıkışı​
MP3, AAC, WMA, RM, FLAC, Ogg Vorbis, Opus, SRS Truvolume, Dolby Audio (isteğe bağlı), DTS (isteğe bağlı) desteği ve 7.1/5.1 alt karıştırma ile programlanabilir
Düşük güçlü VAD
192KHz 16/24/32bit stereoya kadar yerleşik SPDIF giriş/çıkış
48 kHz x 32 bit x 32 kanal veya 192 kHz x 16 bit x 16 kanala kadar TDM/PCM modu ve 384 kHz x 32 bit x 16 kanala kadar I2S modu ile 3 adet yerleşik TDM/PCM/I2S bağlantı noktası
Programlanabilir CIC, LPF, HPF ile dijital mikrofon PDM girişi, 8 adede kadar DMIC desteği
Dahili stereo ses DAC​
Ağ arabirimi​
10/100/1000 MAC​
USB2.0 arabirimi​
1x USB XHCI OTG 2.0, 2x USB 2.0 host, 1x USB 3.0 (5 Gbps), PCIe 2.0 ile çoğullanmış​
hangi firma homatics mi?

J Çevrimdışı

jettthasan

Yeni Üye
4 Ocak 2023
28
62
bazı soruları sordum cevap bekliyorum, dtsx, düzgeçiş,truehd, dolby atmos,dolbyvision, hdr10+ ve lisansları sordum.
şüphem! raspy gibi açık bir kutusuz kutu olduğundan lisanslar olmayabilir, bakalım cevap ne gelecek.
gelecek cevaplar tatmin ederse fiyat sorma ve uygunsa alma aşaması olabilir.
adres buradan inceleme yapabilirsiniz

J Çevrimdışı

jettthasan

Yeni Üye
4 Ocak 2023
28
62
merhaba, yazışmalarda şüphelendiğimi yazmıştım haklı çıktım.
firma kasasız box sattığı için şüphelenmiştim.
yazışmalarda; dtsx, düzgeçiş,truehd, dolby atmos,dolbyvision, hdr10+ ve lisansları sordum.
gelen cevapta; lisanlarının olmadığı belirtilirken diğer sorulara cevap yazılmamış ve ısrarla kaç adet alacaksınız diye soruyor,
burada noktayı koyuyorum, lisanslı çıkaracak sdmc, homatics, dune vs. beklenecek gibi. 2024 beklemeyi düşünmüyorum.
yine de almak isteyenler olursa bir üstte verdiğim adresten jojo ile yazışma yaparak sipariş verebilirler.
teşekkürler

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
merhaba, yazışmalarda şüphelendiğimi yazmıştım haklı çıktım.
firma kasasız box sattığı için şüphelenmiştim.
yazışmalarda; dtsx, düzgeçiş,truehd, dolby atmos,dolbyvision, hdr10+ ve lisansları sordum.
gelen cevapta; lisanlarının olmadığı belirtilirken diğer sorulara cevap yazılmamış ve ısrarla kaç adet alacaksınız diye soruyor,
burada noktayı koyuyorum, lisanslı çıkaracak sdmc, homatics, dune vs. beklenecek gibi. 2024 beklemeyi düşünmüyorum.
yine de almak isteyenler olursa bir üstte verdiğim adresten jojo ile yazışma yaparak sipariş verebilirler.
teşekkürler
Jojo mojo işimiz olmaz biz bildiğimiz firmalara bakarız Merdiven altı firmalara dikkat etmeli :kiskis

J Çevrimdışı

jettthasan

Yeni Üye
4 Ocak 2023
28
62
üstad diğer firmaların çıkarış tarihleri epey belirsiz olunca araştırmalara devam ediyoruz kim önce sunacak piyasaya özellikle bu yıl,
Temmuza kadar beklemedeyim sonrası bir karar vereceğim, sanırım lisanslı s928x ler de bu aylarda çıkmaz, geriye seçeneğim zidoo x9xpro ya da nvidia ya dönüş olacak, s928x ler de birkaç bahara kalacak

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
üstad diğer firmaların çıkarış tarihleri epey belirsiz olunca araştırmalara devam ediyoruz kim önce sunacak piyasaya özellikle bu yıl,
Temmuza kadar beklemedeyim sonrası bir karar vereceğim, sanırım lisanslı s928x ler de bu aylarda çıkmaz, geriye seçeneğim zidoo x9xpro ya da nvidia ya dönüş olacak, s928x ler de birkaç bahara kalacak
Öyle ha dedin mi olmaz araya lisans girince sıkıntı oluyor süreç uzuyor.
Bütçe varsa Nvidia en iyisi şimdilik

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
189
54
maalesef en iyi değil tvler dolby vision ise en iyisi ama hdr10+ ise desteği yok zaten bizi buralara düşüren s905 ve s928in hdr10+ desteği oldu:hihi

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
189
54
avforumdan birisi coreelec kurarak hdr10+ görüntü ve true hd atmos ses alabildiğini yazmış

vallahi bravo şu anda bunu yapabilen apple ve nvidia dahil oynatıcı yok:clap2

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
maalesef en iyi değil tvler dolby vision ise en iyisi ama hdr10+ ise desteği yok zaten bizi buralara düşüren s905 ve s928in hdr10+ desteği oldu:hihi
Hocam özellikle HDR10+ istemenizin sebebi nedir ? PC haricinde hiçbir konsol HDR10+ desteklemiyor. Teknik olarak desteklediği parlaklığa çıkan tv de yok. Kullandığınız TV Dolby Vision desteklemiyor sanırım o yüzden mi ? Samsung tv mi kullanıyorsunuz ?

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
189
54
Evet Samsunglar OLED olanlar dahil dolby vision değil son zamanlarda dolby vision tüm filmlerin HDR10+ sürümlerini rip grupları yayınlamaya başladı neden dolby vision eşiti olmasa bile yakını olan bir görüntü formatı varken hdr gibi çok daha azına razı olayım mantığındayım ve bunu yapbilen şu anda homatics hariç oynatıcı yok

s905x4 bile bunu yapabiliyorsa s928xden büyük ümitler içerisindeyim inşallah hayal kırıklığına uğratmaz

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Evet Samsunglar OLED olanlar dahil dolby vision değil son zamanlarda dolby vision tüm filmlerin HDR10+ sürümlerini rip grupları yayınlamaya başladı neden dolby vision eşiti olmasa bile yakını olan bir görüntü formatı varken hdr gibi çok daha azına razı olayım mantığındayım ve bunu yapbilen şu anda homatics hariç oynatıcı yok

s905x4 bile bunu yapabiliyorsa s928xden büyük ümitler içerisindeyim inşallah hayal kırıklığına uğratmaz
S928X den hepimiz çok umutluyuz, birde gelse 🙂

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri