Deneyim 🔥 Homatics Box R 4K Plus ( Özel İnceleme ) 🔥 Tüm Homatics Cihazlarda Foruma Özel %15 İndirim Kodu 🔥Kargo + Vergi Dahil 🔥

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İki üç gündür orayı burayı kurcalayıp duruyorum. Çok seçenekte yok halbuki ama enteresan bir şekilde az önce oldu. Radyolarla beraber 900 kanal ekledi. İki uyduna kör tamama yaptım kabul etmedi. Sonra tüm tp ara dedi kabul etmedi sonra bir daha kör tarama dedim aradı ve buldu. Garip birinde almayıp diğerinde alıyorsa ya bizim site sıkıntılı yada tuber tam uyumlu olmadığından bir tutuyor bir tutmuyor
Biraz uğraştırıyor bende 3-4 denemeden sonra buldum başta 20-30 kanal çıktı sonra düzeldi ufak alet olunca herşeyi tam değil işte idare eder.

F Çevrimdışı

fkursunat 

Yeni Üye
20 Şub 2023
17
41
Aslında bir fark yaptım bugün eternet kablosunu çıkardım arkadan. Belki güç yada yakınlıkları ile ilgilidir. Birde farkettim ki kablosuzda yanındaki modemimi görmüyor ama alt kattaki tekrarlayıcımı görüyor. Çok kurcalayacağım demekki :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Demek ki merkezi sistemde ya sıkıntılı veya alına tuner sıkıntılı.Normalde %90 ile zınk diye bulmalı,diseqc1 ve 1.1 farklı çünkü.Acaba adaptörün gücü mü yetmiyor :alala
Demiştim ...
Aslında bir fark yaptım bugün eternet kablosunu çıkardım arkadan. Belki güç yada yakınlıkları ile ilgilidir. Birde farkettim ki kablosuzda yanındaki modemimi görmüyor ama alt kattaki tekrarlayıcımı görüyor. Çok kurcalayacağım demekki :)
Bunu okuyunca kafamda "acaba" sorusu oluşmadı değil :)

F Çevrimdışı

fkursunat 

Yeni Üye
20 Şub 2023
17
41
kablosuz bağlantıda benim modemi görmüyor halen. modem üzerinde değişiklik denemeden sorayım dedim. benzer durum yaşayan var mı

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
kablosuz bağlantıda benim modemi görmüyor halen. sebebi ne olabilir. incelemelerde 2.4 bağlatı denemeleri vardı. ama bende 2.4 görmüyor. tekrarlayıcımdan gelen 5.0 ı görüyor, ondada bağlantı yok dolayısıyla bende wifi çalışmadı henüz. fikri olan var mı
Modem arayüzüne girip 2.4ghz için Bant Genişliğini 20 Mhz yapın Kontrol Kanalınıda 1 yapın, 5ghz için Bant Genişliğini 20/40 Mhz yapın, Kontrol Kanalınıda 44 yapın. Bu şekilde bir deneyin, öncelikle birde cihazın saat ayarlarının doğru olup olmadığını kontrol edin.

F Çevrimdışı

fkursunat 

Yeni Üye
20 Şub 2023
17
41
Daha basit bir şey yeterli oldu. Modem arayüzünde kablosuz temel ayarlarındaki kanalı 7 yazdım. Sorun çözüldü :) lazım olan olursa burda notu bulunmuş olur

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
ben sanırım 4 yıl kadar önce Grundig TV de benzer sorunu yaşamıştım,herifler bu yukarıdaki
bilgileri de veremediler,sonra deneme yanılma yöntemi ve biraz da Philips den kalma tecrübem ile
Modemin arayüzünü girip bazı ayarları değiştirince hem görme/bağlantı stabil oldu hem de
zırt-pırt kesilme sorunu da düzelmişti!

Ethernet sıkıntısız iken
2.4 hem sıkıntılı hem de hız acaip düşüktü!
5 ise hiç görmüyordu!

bazı cihazlar da bunlar sorun olabiliyor ve ilk çözüm yeri de Modem oluyor !!
tabi cihazın 5GHz desteği varsa! ki günümüzde artık 5GHZ siz cihaz kalmadı galiba

caution Çevrimdışı

caution

Yeni Üye
7 Nis 2018
24
44
Merhaba km2 plus ya da yeni çıkan Homatics R 4 k Plus bu iki cihaz. Netflix ya da diger stream platformlarında Dolby Atmos sağlıyor anladığım kadarıyla. Fakat bu cihazlar 4k mkv film dosyalarındaki Atmos sesi kayıpsız iletebiliyorlarmı ? yoksa passthrough yaparak mı iletiyor ? bunu bilen var mı ?eğer bunu indirgemeden iletebiliyorlarsa nvidea shild cihaza pek gerek yok bu konuda diye düşünüyorum.

D Çevrimdışı

Denizci35

Yeni Üye
4 Şub 2023
8
36
merhabalar homatics te ses sorunu problemi yaşayan var mı ?

cihaz belli bir süre kullanılmazsa tekrar açıldığında ses sorunu oluyor mutlaka komple kapatip açmak gerekiyor yazılımsal bir hata var diye düşünüyorum.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Merhaba km2 plus ya da yeni çıkan Homatics R 4 k Plus bu iki cihaz. Netflix ya da diger stream platformlarında Dolby Atmos sağlıyor anladığım kadarıyla. Fakat bu cihazlar 4k mkv film dosyalarındaki Atmos sesi kayıpsız iletebiliyorlarmı ? yoksa passthrough yaparak mı iletiyor ? bunu bilen var mı ?eğer bunu indirgemeden iletebiliyorlarsa nvidea shild cihaza pek gerek yok bu konuda diye düşünüyorum.
Evet 4k mkv de atmos sesi veriyor cihaz.

cihaz belli bir süre kullanılmazsa tekrar açıldığında ses sorunu oluyor mutlaka komple kapatip açmak gerekiyor yazılımsal bir hata var diye düşünüyorum.
Cihazda her hangi bir ses sorunu yok, en azından şimdiye kadar kimse böyle bir şikayette bulunmadı. Sota Sota nın dediği gibi farklı, kaliteli bir hdmi kablo ile deneyin.

D Çevrimdışı

Denizci35

Yeni Üye
4 Şub 2023
8
36
Evet 4k mkv de atmos sesi veriyor cihaz.

Cihazda her hangi bir ses sorunu yok, en azından şimdiye kadar kimse böyle bir şikayette bulunmadı. Sota Sota nın dediği gibi farklı, kaliteli bir hdmi kablo ile deneyin.
kablo oldukça kaliteli bir kablo monster in kablosu bir kaç forumda da rastladim bu şikayete standby durumunda 5 saat kalirsa cihazdan ses gelmiyor reset atmak gerekiyor

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Evet bu sorun hakkında bildirimler geldi herkeste olmuyor.
Yazılımsal ufak bir sorun gerekli kontroller yapılmış,sorunun kaynağı bulunmuş çözülmüş yakında bir güncelleme gelecek o güncelleme ile bu sorun çözülmüş olacak.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt