Deneyim 🔥 Homatics Box R 4K - 2/16 ( %15 İndirim Kodu ) 🔥

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
42
Resim ve ses işlemede daha yetenekli diye düşünüyorum.
Bende hem Homatics Plus var hem de Apple TV 4K son jenerasyon. İkisi arasında görüntü kalitesi olarak apple lehine belirgin fark var.
Sizin yoruma o nedenle katılıyorum. zira amlogic kaliteden daha çok performans işlemcisi gibi. Yani Herşeyi çalıştırsın, uyumlu olsun, bunun sonucunda da kaliteden bir tık feragat edilebilir mantığında diye düşünüyorum. Realtek o anlamda daha fazlasını hayal ettiriyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,860
Bende hem Homatics Plus var hem de Apple TV 4K son jenerasyon. İkisi arasında görüntü kalitesi olarak apple lehine belirgin fark var.
Sizin yoruma o nedenle katılıyorum. zira amlogic kaliteden daha çok performans işlemcisi gibi. Yani Herşeyi çalıştırsın, uyumlu olsun, bunun sonucunda da kaliteden bir tık feragat edilebilir mantığında diye düşünüyorum. Realtek o anlamda daha fazlasını hayal ettiriyor.
Realtek de daha çok işleme üzerine performansa önem veriyor sanki.
Apple ile Android kutuları kıyaslamayın.

N Çevrimdışı

Natureltiqqy

Yeni Üye
9 Eki 2021
13
34
Evet öyle albanez albanez hocam
Eksik gördüğümüz bazı özellikler vardı firmaya iletmiştik hemen yaptılar.
Arkaplan aç kapat arkaplanda uygulamalar arası geçiş. Plus için led aç kapat led ışık şiddeti düşürme gibi yeni özellikler eklendi beta testleri bitince herkese gelecek şimdi test ediliyor.
Homatics ne istersek imkan varsa yapıyor.
Firmanın tüketici isteklerini yerine getirmesi çok güzel. Çok ilgili firma
Hocam forum indirimiyle cihazdan aldım, mi boxtan sonra çok beğendim gayet akıcı gerçekten.
Ancak arka planda çalışan uygulamaları kapatma ile ilgili hiç bir bölüm bulamadım, bunu nasıl yapabilirim? 🤔

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam forum indirimiyle cihazdan aldım, mi boxtan sonra çok beğendim gayet akıcı gerçekten.
Ancak arka planda çalışan uygulamaları kapatma ile ilgili hiç bir bölüm bulamadım, bunu nasıl yapabilirim? 🤔
Yakında güncelleme gelecek ana sayfa tuşuna çift tıklayınca kapatılacak. Güncelleme bekleyin.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
Beyler selamlar

-Realtek ler eski kullanıcıları çok iyi bilir,bu meretler işin "Media Player" kısmı içindir
yani ana işlevleri budur,diğer konular tırı-vırı

ancak "modası" geçti,çünkü Android ile birlikte her bir şey de kullanıcı açısından değişti
eskiden paso bir şeyler d/l edilip bunları HDD yazıp oradan izleme olayı vardı bugün
bu olay ciddi düştü,zaten onun içinde Zappiti/Dune/Zidoo gibi cihazlar da "out" oldu!

ancak bugün az da olsa bu gruba giren insanlar da vardır! bunlar şimdi gidip bu işler
için dandik sayılacak BOX ları filan almazlar,bir sürü para basıp bu eski bildiğimiz cihazları
alırlar!

-genel "Görüntü Kalitesi" için ve özellikle insanların bugün için olmazsa-olmaz tercihleri
Android+özellikle "Root" lu+hele de Custom ROM lu olursa çok iyi olur+fiyatı da uygun olacak....
işte bunlar satılıyor şimdiler de

GPU bu Box larda vasat olur ama yine de G31 sonra 51 ve 52 ler(hem TV ler de hem de Box lar da)
yine de fena iş çıkarmıyorlar
ancak 31/51/52 arasında aman aman hiç bir bir fark da yoktur,bunlar ucuz GPU lar
veya MALİ nin 450/720(daha eski modeller de) ...
Box lar bildiğiniz gibi üç-kuruşluk maliyete sahiptirler! bakmayın bizde Kur lar felaket olduğu için
rakamlar uçuk oluyor ama Çin deki ana üreticide $ 5/10 KAR ile bunları satıyorlar yaw ya da bilemedin
$ 20 kar ederki o bile zor!

GPU lar,telefonlarda ki gibi asla olamaz!

tek istisna Shield ve Apple dır! bunlar da resim kalitesi çok çok iyidir!
dolayısıyla bu cihazları öyle 31/52 ile filan mukayese etmek yalnış olacaktır

aynı şekilde Realtek ler de bu sınıfa giriyor! ama bence Apple&Shield hala bundan da daha iyiler!

-bir ara Rockchip "3399" lar vardı,her tarafı sıkıntılı olan Box lar,yazılım hak getire,muhatap hiç yok!
cihaz çıkardı ve 1 sene sonra çöp olurdu,ama güç olarak çok iyi ve en önemlisi GPU bunlarda
860 idi! ve bana göre bunların resim kalitesi de çok ciddi iyiydi,ben sırf bunun tüm 3399 ları almıştım!
2015/17 ler gibiydi
hem SD ler hem HD ler veya UHD v.s ciddi çok iyiydi!
sanırım bunun 880 olanı da var ama Box lar da yok

not;bir ara 2016/18 gibi bazı Sony TV ler de işte bu 860 lar vardı! ama şimdi herkes 52 lere döndü
yani ucuz maliyet! herif dünya paraya SONY diye satıyor ama MP kısmı en ucuzundan!

-Realtek+G52 veya 57 çıkacak diye sanırım okumutum bir yerler de ama net bilemiyorum
hangi Box larda(belki Formuler ya da başka bir cihaz olabilir)
ancak 52 yi kimse gözünde büyütmesin ltf!
31 ile 52 arasında belirgin bir fark yok

fark sadece SoC dan dolayı vardır! bu da resim kalitesini zaten etkilemiyor!
Realtek+57 olursa;bak bunu bilmiyorum ama Realtek+52 görürseniz bence balıklama
atlamayın!

benim gözümde hala RK3568/3558+860 olsa valla tadından yenmez yaw:hihi

N Çevrimdışı

Natureltiqqy

Yeni Üye
9 Eki 2021
13
34
Homatics box r 4k ile premium kumanda kullanan arkadaşlar kontrol etme şansınız var mı, Turkcell Tvplus güncelleme gelmiş kanallar rakamsal olarak sıralama yapılmış, ch + - tuşları ile önceki sonraki kanal geçişi yapılabiliyor, acaba numaretik tuşlarla basılan kanal sırasına göre değiştirme yapılabiliyor mu? Öyleyse premium kumanda sipariş vermek istiyorum. Teşekkürler

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,266
Homatics box r 4k ile premium kumanda kullanan arkadaşlar kontrol etme şansınız var mı, Turkcell Tvplus güncelleme gelmiş kanallar rakamsal olarak sıralama yapılmış, ch + - tuşları ile önceki sonraki kanal geçişi yapılabiliyor, acaba numaretik tuşlarla basılan kanal sırasına göre değiştirme yapılabiliyor mu? Öyleyse premium kumanda sipariş vermek istiyorum. Teşekkürler
O kumandadan alan fazla olmadı, sanırım fiyatı yüksek bulunuyor

E Çevrimdışı

enginsen 

Aktif Üye
1 Eki 2021
93
41
homatis air mause UGOOS gibi olsa çok satılır beğendiğim kumanda geri home tuşu tam istediğim yer

2023-04-06_223111.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
yaw Beyler birisi akıl versin
bende de Airmouse ve Ugoos v.s kulanda var ama "sayılar" yok!
arada normal kumandayı kullanıyorum sayılar için!

şimdi yeni bir kumanda sipariş ettim Ali den bu sefer sayılı filan:bye
G20S Pro modeli

Geri
Üst Alt