Hilevel 58uhl960 Xbox Hdr Sorunu

F Çevrimdışı

featmuco

Yeni Üye
22 May 2020
4
31
Arkadaşlar merhaba, uzun süredir forumu takip ediyorum. İlk konum bu güne kısmetmiş. Buradaki önerileri de dikkate alarak hi level 58uhl960 model bir televizyon aldım. Uzun süredir kullanıyorum modlama yaptım gerekli yerleri aktif ettim kapattım. Velhasıl cihazla ilgili her konuya vakıf gibiydim. Taki bir xbox one x alana kadar. TV ile xbox in hdr özelliğini bir türlü aktif edemedim. Xboxtan Tv özelliklerine bakınca 4k destekliyor ama hdr desteklemiyor uyarısı alıyorum. Netflix den hdr filmler izleyebiliyorum. İnternetten akla gelebilecek her şeyi denedim yine de muaffak olamadım. Xbox ayarları ile oynadım, hdmi 2 port var ikisinde de denemedim, hdmi gelişmiş ayarları açtım, modlama ile hdr aktifliğini kontrol ettim ama maalesef hala başaramadım. Kablom hdmi 2.0 sıfırdır. Kardeşimin LG tv sinde sorun yaşamıyoruz cihaz ve kablo ile. Sorun Tv gibi görünüyor. Konu hakkında biligisi,çözümü veya önerisi olan arkadaşların cevaplarını rica ediyorum. İyi günler.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
The Xbox HDR Game Calibration app can be used to see visual changes when experimenting with the TV picture settings while your TV is in HDR mode. (Menu settings terminology may vary between TV make and models).
To use the HDR Game Calibration app, press the Xbox button  to open the guide, and then select Power & system > Settings > General > TV & display options > Calibrate HDR for games.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Netflix yada usb den modlama ile açılan hdr izleyebilisiniz fakat ps4 yada xbox için hdmi üzerinden hdr vermesi için edid dosyasını düzenlemeniz lazım
ps4 otomatik hdr ayarina geciyor tv ye ilk baglaninca,xbox servis bilgisine göre hdr app ile ayar yapilmasi gerekiyormus..

F Çevrimdışı

featmuco

Yeni Üye
22 May 2020
4
31
HDR özelliğini modlamayla mı açtınız?
Evet hocam modlama ile açtım. Ama orjinalinde de var zaten.
The Xbox HDR Game Calibration app can be used to see visual changes when experimenting with the TV picture settings while your TV is in HDR mode. (Menu settings terminology may vary between TV make and models).
To use the HDR Game Calibration app, press the Xbox button  to open the guide, and then select Power & system > Settings > General > TV & display options > Calibrate HDR for games.

Hocam maalesef bu ayarlar ile sadece otomatik olmazsa yapıyorsunuz. Bir anlamı kalmıyor. Görüntü ayarını siz yapıyorsunuz.
Netflix yada usb den modlama ile açılan hdr izleyebilisiniz fakat ps4 yada xbox için hdmi üzerinden hdr vermesi için edid dosyasını düzenlemeniz lazım
Hocam örnek verdiğiniz konuyu inceledim. Fakat edid dosyasında gösterdiğiniz örnekteki sekmeler yok. Cihazın orjinalinde hdr var fakat ben modlayarak açmıştım.

Ekran-Alintisib85125c7feaed941.png

Tv tarafinda Hdmi gelişmiş yapınca HDR aktif hale gelir xbox da aynı problem bende de oldu modlama yapmanıza gerek yok
Hocam yazıda belirttiğim gibi ilk denediğim şeylerden biriydi.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

Arkadaşa tam olarak bu sebepten ötürü sormuştum.

F featmuco

TV'de fabrikasyon HDR varken, modlamayla açma olayını nasıl yaptınız hocam, tam anlayamadım. TV size ilk geldiğinde HDR özelliği aktif miydi değil miydi?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt