Hi-level TV, PS3'ü HDMI'dan görmeme sorunu?

V Çevrimdışı

VatZ00

Aktif Üye
28 Nis 2021
86
24
Merhaba sevgili abilerim, hocalarım. Kısa zaman önce bir adet PS 3 edindim ve bunu Hi-level TV'me HDMI yoluyla bağladığım zaman hiçbir tepki alamıyorum, Sinyal Yok hatası kısaca. Daha önce de bir kere denemiştim ama o tek seferlikti (PS4 ile). Tv'yi sadece dahili uydusundan kullandığım için pek de umurumda olmuyordu. Şuan konsolu dönüştürücü (HDMI to VGA) yardımıyla kullanıyorum ve bildiğiniz üzere VGA da ses bulunmaz. Neden olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Acaba malzemeden mi çaldılar fikrim yok. İki HDMI portunda da sıfır tepki ve ayarlar bölümünden gelişmiş ayarını da açtım. Sanıyorum ki yazılımdan, iki portunda çalışmama ihtimali nedir ki? Belki de pas tutmuşlardır :) Cevaplarınızı bekliyorum, 43uhl900 televizyonum, 2016-17 sezonunda alınmıştır.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
TV hdmi girişini başka şeyle çalıştırmayı denediniz mi ?
Konsolda çözünürlüğü düşürüp denediniz mi ?
Farklı hdmı kablosu ile dennediniz mi?
Güncelleme için menü 4725 yaparak çıkan resmi ekleyiniz.
Bir tv ilk kurulum yaparak deneyiniz?
Sırası ile kontrol edip dönüş sağlayınız.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Cihazı ve konsolu fişten çekin. HDMI kabloyu sökün öncesinde tabi. Sonra 5 dk bekleyin. 5 dk sonra hdmi kabloyu iki cihaza da takın. TV yi ve konsolu aynı anda fişe takıp çalıştırın.

V Çevrimdışı

VatZ00

Aktif Üye
28 Nis 2021
86
24
İki çözüm de işe yaramadı. Elimde olan yazılımlar ile kurulum yapıp tekrar deneyeceğim, önerileriniz teşekkürlerimdir.

V Çevrimdışı

VatZ00

Aktif Üye
28 Nis 2021
86
24
Herhangi bir öneriniz var mı? Yazılımsal olarak TV'nin klasör dizininde dolaştım, HDMI ile ilgili bir ayar bulamadım. Dev kısmında hdmi şeklinde bulunuyordu ama sanırım o soket ile ilgili ama alakası olduğunu sanmıyorum. Yazılım atmaya çalıştım bir kaç sefer ve pek iyi bir sonuç alamadım.

Böyle bir sorun nasıl olabilir hâlâ aklım almıyor, koskoca şirket 2 adet HDMI portunu yanlış gönderecek halı yok ya!?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri