Hi-level hl43dmn13 Güncel yazılım var mı?

E Çevrimdışı

elfgoktas57

Yeni Üye
8 Ara 2021
24
24
Arkadaşlar merhaba bu model için yazılım güncellemesi var mı? Nasıl güncelleyebilirim içindeki sistem eski. yazılım güncellemesi lazım

hl43dmn13​

Şuan ki sistem bilgisi bu.

20211209_000533.jpg
20211209_000707.jpg
20211209_000211.jpg
20211208_221359a3eeede1d06fa9ed.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Atmaca Elektronik (Sunny) üretimi bu.
Kendilerinde yoksa başka yerde olacağını sanmıyorum.
Şöyle yapılabilir tabi, aynı anakartı kullanan başka bir marka modelin yazılımı olabilir belki.
Ona da tabi panel yazılımı gerekebilir, bir de uyumsuzluk sonucu panele zarar verebilir belki.
Temkinli olmak lazım.

Atmaca Elektronik ile görüşmeyi deneyin.

E Çevrimdışı

elfgoktas57

Yeni Üye
8 Ara 2021
24
24
Atmaca Elektronik (Sunny) üretimi bu.
Kendilerinde yoksa başka yerde olacağını sanmıyorum.
Şöyle yapılabilir tabi, aynı anakartı kullanan başka bir marka modelin yazılımı olabilir belki.
Ona da tabi panel yazılımı gerekebilir, bir de uyumsuzluk sonucu panele zarar verebilir belki.
Temkinli olmak lazım.

Atmaca Elektronik ile görüşmeyi deneyin.
Çok teşekkürler, servisi ile görüşmeyi deneyeceğim. Ben de bu modelin numarası ile ilgili internette bilgi bulamadım. Kutu üstünde kod dlk ama tv arkasındaki model dmn diye geçiyor. Ben modelin dlk ama sonradan tamir görüp piyasaya sürüldüğü için model no değişik diye düşünüyorum. Dlk yazılımı atmayı da düşündüm ama dediğiniz gibi temkinli olmak lazım. Sıkıntı çıkartabilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Çok teşekkürler, servisi ile görüşmeyi deneyeceğim. Ben de bu modelin numarası ile ilgili internette bilgi bulamadım. Kutu üstünde kod dlk ama tv arkasındaki model dmn diye geçiyor. Ben modelin dlk ama sonradan tamir görüp piyasaya sürüldüğü için model no değişik diye düşünüyorum. Dlk yazılımı atmayı da düşündüm ama dediğiniz gibi temkinli olmak lazım. Sıkıntı çıkartabilir.
Servisle görüşün.
Aynı anakartı, aynı paneli kullanan başka TV'nin yazılımı da atılabilir.
Çünkü bunlardaki anakartlar, güç kaynakları hazır üretimdir.
Firma kendisi oturup tasarlamaz yani.
Dolayısıyla, piyasada bulunan adı sanı bilinmeyen bir çok markanın içinden böyle anakartlar çıkar.
Çin'de üretilir, farklı kasa veya firma logosuyla satılır.

E Çevrimdışı

elfgoktas57

Yeni Üye
8 Ara 2021
24
24
Servisle görüşün.
Aynı anakartı, aynı paneli kullanan başka TV'nin yazılımı da atılabilir.
Çünkü bunlardaki anakartlar, güç kaynakları hazır üretimdir.
Firma kendisi oturup tasarlamaz yani.
Dolayısıyla, piyasada bulunan adı sanı bilinmeyen bir çok markanın içinden böyle anakartlar çıkar.
Çin'de üretilir, farklı kasa veya firma logosuyla satılır.
Servisle görüştüm aksam tekrar arayacağım ama şuan benim tv de kullanılan yazilim 43dlk13 teki yazilim numarası aynı dlk nin güncel yazılımını atsam ne gibi bir sorun olabilir ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Servisle görüştüm aksam tekrar arayacağım ama şuan benim tv de kullanılan yazilim 43dlk13 teki yazilim numarası aynı dlk nin güncel yazılımını atsam ne gibi bir sorun olabilir ?
Hocam brick olabilir. Yani çökebilir.
Bu sefer siz müdahale edemezsiniz, çünkü cihaz yanıt vermez.

Panel yazılımı uymayabilir, paneli riske atabilir.
Mesele anakartların aynı olması, onu da ya servis menüsünden bakacaktınız ya da söküp bakmanız lazım.

Siz servisten yanıt bekleyin, serviste yazılımı vardır illa ki, 10 dk da halleder.

E Çevrimdışı

elfgoktas57

Yeni Üye
8 Ara 2021
24
24
Hocam brick olabilir. Yani çökebilir.
Bu sefer siz müdahale edemezsiniz, çünkü cihaz yanıt vermez.

Panel yazılımı uymayabilir, paneli riske atabilir.
Mesele anakartların aynı olması, onu da ya servis menüsünden bakacaktınız ya da söküp bakmanız lazım.

Siz servisten yanıt bekleyin, serviste yazılımı vardır illa ki, 10 dk da halleder.
Servis tv kurulumunu bile ücretli yapıyordu buna da ücret ister sanırım.

bizim tv bu model hl43dmn13/0216 bu dlk13 ile ayni yazılım.

268_2841P631_1G_8G_ATMACA_T2_svn191

Bu tv nin fabrika menüsünde ana sürümü de ;

RTD2841_Turkey_43-BOE_LG_201126_163643

Olarak geçiyor. Bu tv için 2 tane yazılım var ama panel hangisi bilemedim. Arka panelini sökmeden de bilinmediği için yüklemedim. Servis personelinin numarasını aldım birazdan görüşeceğim simdi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt