HI-LEVEL HL40DLK13/0216 mavi isik yanip sonuyor

M Çevrimdışı

moowtje

Yeni Üye
30 Ocak 2023
7
28
Herkese iyi aksamlar.

A101 den almis oldugum HI-LEVEL HL40DLK13/0216 televizyon sistem guncelleme yaptiktan sonra mavi isik yanip sonup ve birdaha acilmadi. Diger problemleri bu sayfadan baktim ve farkinda vardim ki TV panel arkasi acmam gerektigini ve icindeki bilgiler uzerinden surum yuklenmesini gerektigini. Asagidaki resimde gorundugu gibi SUNNY marka olup

HK.T.RT2841P631 ve LG PANEL PNL20191114C20001592​

HK.T.RT2841P631-1366×768-ATMACA-LG-1G-8G olan surumu indirdim USB disk icine INSTALL.IMG direkt format yaptiktan sonra baska dosya olmadan kopyaladim ve USB girisi taktim. kumanda OK basili tutup TV fisini taktim ve mavi isik yanip sonmeye baslayinca OK tusunu biraktim. Sonuc: AYNI degisen birsey yok. isik 3 saat sonra hala yanip sonuyor. Biri bana yardim etsin. TV calisir vaziyette guncelleme yaptiktan sonra ekran gelmedi bozuk degil veya led ile sikintim yok.

WhatsApp-Image-2023-01-30-at-23.01.04.jpg
WhatsApp-Image-2023-01-30-at-23.01.05.jpg
WhatsApp-Image-2023-01-30-at-23.01.51.jpg
WhatsApp-Image-2023-01-30-at-19.09.44-1.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sunnyde yazılım yükleme farklı olabilir ,kumandadan OK tuşu ile vestel ve üretimleri oluyor ama sunny oluyormu bilmiyorum.
By_Trol By_Trol , A Adem Helvacı , TEKNOwest TEKNOwest , ne dersiniz :alala
Abi bu tip anakartlarda usb ye yazılımı ekleyip tv ye takıp sonra da tv nin fişini takınca kendisi yazılımı almaya başlıyor.
Philipsler de aynı şekilde mesela.
Almıyorsa sorunu başka yerde aramak gerekir.

M Çevrimdışı

moowtje

Yeni Üye
30 Ocak 2023
7
28
Abi bu tip anakartlarda usb ye yazılımı ekleyip tv ye takıp sonra da tv nin fişini takınca kendisi yazılımı almaya başlıyor.
Philipsler de aynı şekilde mesela.
Almıyorsa sorunu başka yerde aramak gerekir.

Baska yerde sorun olucagini tahmin edemiyorum. TV calisir vaziyette ayarlar dugmesine basip dolaniyordum. Yeni guncelle indir yazinca kendisi onu indirip simdi yukle bastiktan sonra TV kapandi tekrar acilinca dediniz gibi isik otomatik yanip sonmeye basladi ve orada takili kaldi.

3 degisik Flash disk ile de denedim ucu de ayni sorun. ortalam kac dakika beklememiz lazim boyle guncelleme icin?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Baska yerde sorun olucagini tahmin edemiyorum. TV calisir vaziyette ayarlar dugmesine basip dolaniyordum. Yeni guncelle indir yazinca kendisi onu indirip simdi yukle bastiktan sonra TV kapandi tekrar acilinca dediniz gibi isik otomatik yanip sonmeye basladi ve orada takili kaldi.

3 degisik Flash disk ile de denedim ucu de ayni sorun. ortalam kac dakika beklememiz lazim boyle guncelleme icin?
Yazılım boyutlarına göre değişmekle birlikte 5 dakikadan çok süren yoktur. Bu boyuttaki yazılımlar genelde 1 dakika ortalama ile açılır.

M Çevrimdışı

moowtje

Yeni Üye
30 Ocak 2023
7
28
buyuk ihtimalle ozaman flash bellegi algilamiyor 2 tane 16gb (1 sandisk, 1 powerway) 1 tane 4g powerway USB ile deniyorum. Surum dogru oldugunu tahmin ediyorum TVnin ozelligine gore. dediginiz gibi baska bir sikinti. TV otomatik isigi yanip sonuyor ne yaparsam yapayim ekran da siyah kaliyor. Ilk defa TV bozacak bir surum gordum ve yine sasirmadim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
buyuk ihtimalle ozaman flash bellegi algilamiyor 2 tane 16gb (1 sandisk, 1 powerway) 1 tane 4g powerway USB ile deniyorum. Surum dogru oldugunu tahmin ediyorum TVnin ozelligine gore. dediginiz gibi baska bir sikinti. TV otomatik isigi yanip sonuyor ne yaparsam yapayim ekran da siyah kaliyor. Ilk defa TV bozacak bir surum gordum ve yine sasirmadim
C Canberi ustayı etiketleyelim vakti olursa bakar mutlaka.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Muhtemelen romun dışarıdan flashlanması gerekiyor.
Yani usb bellek ile olmaz diye tahmin ediyorum.

M Çevrimdışı

moowtje

Yeni Üye
30 Ocak 2023
7
28
SUNNY servis ile gorustum ve anakartin degismesi gerektigini soylediler. 6 ay garantili 1550 TL icin benim icin fazla geldi. Bu cihazi alip EEPROM indirecegim dosyayi bulmasi kolay olur mu? Bu kadar odemem gereksiz bence ve calisan bir TV bir guncelleme sonrasi acilmamasi anakartin bozuldugunu inanamiyorum. Siz ne dusunuyorsunuz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt