Hi-Level 49UHL650 PC Wireless Display sorunu

S Çevrimdışı

semelek1

Yeni Üye
16 Ocak 2020
6
32
Merhaba Hi-Level 49Uhl650 televizyonumda android telefonum üzerinden wireless Display özelliğini kullanabiliyorum . Fakat Laptopumdan bir türlü bağlantı sağlayamadım . Pcde W7 işletim sistemi vardı denedim olmadı . W8.1 pro yaptım olmadı . W10 pro kurdum olmadı . Bilgisayar bir türlü televizyonu görmüyor youtubede çözümle alakalı videolarda izledim denedim sorun aynı . Televizyon yazılımını fikolojinin verdiği Şubat 2020 tarihli 5.28.4.0 sürümüne yükselttim ama maalesef bilgisayar bir türlü tvyi görmedi . Baska bilgisayardan denedim sorun devam ediyor . Bisey dikkatimi çekti Tv'de wireless Display'i açtığım zaman internet bağlantısı kapanıyor . Acaba problem bundanmi kaynaklı ? yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler ?

A Çevrimdışı

Ahmet Tulga

Yeni Üye
19 Eki 2019
47
54
Merhaba Hi-Level 49Uhl650 televizyonumda çok iyi çalışan ekran yansıtma tüm denemelerime Fabrika ayalarına dönmeme rağmen rağmen çalışmıyor. Ekran yansıtmada bağantı kurulur gibi oluyor. Ekranda sadece siyah veya gri renk 2 dakika duruyor, tekrar Wireless ekranı ilk durumuna geliyor. Bağlantı kurmak istediğimizde aynı durum tekrarlanıyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Selamlar.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,610
Telefondan veya tabletten denediniz mi?
Veya başka bir PC ile?

Önce sorun PC'de mi yoksa TV'de mi onu anlayalım derim.

Wi-di için en iyi verim Intel işlemci ve Intel ağ kartları ile alınıyor.
Çünkü Intel'in geliştirdiği bir teknoloji idi. Tutmayınca geliştirmeyi bıraktı.

Ki Windows da zaten buna göre verim alıp alamayacağınızı size söylüyor. (Donanım Intel olmadığında.)
Bu dediğim şey Windows 10'da gördüğüm bir durumdu.

Öncelikle yansıtma destekleyen başka bir cihaz ile (Tablet, telefon, PC vs.) bağlanmayı deneyin, sonra TV'ye bakalım derim.
TV'nin arka etiketini de konuya atarsanız iyi olur.

S Çevrimdışı

semelek1

Yeni Üye
16 Ocak 2020
6
32
Veya başka bir PC ile?

Ki Windows da zaten buna göre verim alıp alamayacağınızı size söylüyor. (Donanım Intel olmadığında.)

Öncelikle yansıtma destekleyen başka bir cihaz ile (Tablet, telefon, PC vs.) bağlanmayı deneyin, sonra TV'ye bakalım derim.
Konuda belirtmisim hocam . Android telefonum uzerinden widi özelliğini sorunsuz şekilde kullanıyorum TV'ye bağlanıyorum fakat . Bilgisayardan bağlantı yapamıyorum w8.1 ve w10 pro . Her ikisininde de sorun mevcut . Teşekkürler
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

pc de widi özelliği varmı? driver ı güncelmi
Merhaba evet w8.1 ve w10 widi mevcut driver güncel .

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bahsedilen sorun genelde win10 isletim sisteminde oluyor,ilk eslestirme esnasinda girilmesi gereken sifre onay ekrani bir sekilde atlanarak baglaniyor daha sonra ki baglantilarsa otomatik eslestirme yapildigi icin sistem pin dogrulamasi yapamiyor ve widi acilmiyor.Win 8.1 de böyle bir sikayet olmuyordu normalde bu durumda driver ile ilgili sorun oldugunu düsünmek gerekir.Grafik kartiniz nedir,widi sürücüsü güncel midir?

S Çevrimdışı

semelek1

Yeni Üye
16 Ocak 2020
6
32
Bahsedilen sorun genelde win10 isletim sisteminde oluyor,ilk eslestirme esnasinda girilmesi gereken sifre onay ekrani bir sekilde atlanarak baglaniyor daha sonra ki baglantilarsa otomatik eslestirme yapildigi icin sistem pin dogrulamasi yapamiyor ve widi acilmiyor.Win 8.1 de böyle bir sikayet olmuyordu normalde bu durumda driver ile ilgili sorun oldugunu düsünmek gerekir.Grafik kartiniz nedir,widi sürücüsü güncel midir?
2 ayrı sistemde denedim . Evet dediğiniz doğru Cihazı kaldırıp tekrardan eklemeye çalışıyorum görmüyor . Sadece bir kere şifre sordu . Ondada bağlanırken siyah ekranda takıldı . Başkada bağlantı olmadı .
1. Bilgisayar ; İşlemci Xeon x3470 ,Grafik kartı GTX 750Ti
2. Bilgisayar İşlemci; i3 , Ati Mobility Radeon HD 5470
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

W10 format kurulum esnasında wifiye bağlı cihazları otomatik eşleştiriyor . Sanırım dediğiniz gibi sorun burdan kaynaklı olabilir . peki Çözüm nedir formatmi . W10 kurulum esnasında Otomatik esletirmeyi kapatmakmi lazım . Teşekkürler

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Sorun büyük ihtimalle surucu veya grafik karti kaynakli.2 laptop ve 2 tv ile deneme sonuc resimde gorundugu gibi qosmio da basarisiz, Acer de komsunun tv sini dahi goruyor.Grafik kartlari resimde görülüyor nvdia ikisi de,isletim sistemleri win10

20201123_201449.jpg
20201123_202123.jpg

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Sorun büyük ihtimalle surucu veya grafik karti kaynakli.2 laptop ve 2 tv ile deneme sonuc resimde gorundugu gibi qosmio da basarisiz, Acer de komsunun tv sini dahi goruyor.Grafik kartlari resimde görülüyor.

20201123_201449.jpg
20201123_202123.jpg

20201123_204051.jpg

S Çevrimdışı

semelek1

Yeni Üye
16 Ocak 2020
6
32
Sorun büyük ihtimalle surucu veya grafik karti kaynakli.2 laptop ve 2 tv ile deneme sonuc resimde gorundugu gibi qosmio da basarisiz, Acer de komsunun tv sini dahi goruyor.Grafik kartlari resimde görülüyor.

20201123_201449.jpg
20201123_202123.jpg

20201123_204051.jpg
Çok teşekkür ederim . Sanırım haklısınız , Windows işletim sistemlerinde widi bağlantısı için Intel işlemci ve Intel chipsetli onboard graphics şart sanırım . Bütün işletim sistemlerinde sorunu çözmeye çalıştım . Çok denedim çok uğraştım problemi çözemedim . Yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler . Gelişme olursa hortlatirim belki birileri istifade eder . Bu arada bir arkadaş sanırım telefonunu yansıtamıyor . Xioami cihazlar ile widi bağlantısında sorun yok . Sorunsuz kullanıyorum .

E Çevrimdışı

Emir19

Yeni Üye
21 Ara 2020
9
41
Veya başka bir PC ile?

Benim tv hi level ekran yansıtma kapalı mb 120 yazılımla yükleme yapılırmı

B Çevrimdışı

berkeloji

Yeni Üye
18 Ocak 2020
5
35
Merhabalar,

Bende de 49UHL650 bulunuyor. Yazılım güncellemesi geldi ve sonrasında kablosuz ekran paylaşımı özelliği kullanılamaz hale geldi. Telefondan ekran paylaşımında herhangi bir problem yok. Yazılım güncellemesi öncesinde problemsiz bir şekilde ekran paylaşabildiğim bilgisayarlardan maalesef ekran paylaşamıyorum. Ekran paylaşmak istediğimde bir saniye kadar paylaşıyor, sonra ekran donuyor. Televizyonu stand by tuşundan kapatsam bile kapanmıyor, askıda kalıyor. Fişten çekip geri takmadan kendine gelmiyor. Bu sorunu yaşayan, daha da önemlisi çözümleyebilen biri var mıdır acaba? Eski versiyona geri dönme imkanım varsa denemek isterim, belki o zaman düzelir.

Yukarıdaki mesajımı silmiyorum, bulduğum çözüm için mesajımı editliyorum. Aşağıdaki link içerisinde forumdaki arkadaşlar sayesinde bir çözüm buldum. Eski yazılımı bulup yükledim ve wireless display sorunum çözüldü. Benzer sorunu yaşayanlar varsa aşağıdaki linki kontrol edebilir ve yazılımı yüklemeye uygun bir televizyonları varsa problemlerini giderebilirler. Hepinize tekrar tekrar çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri