hergün kesinti

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
arkdaslar merabalar..
maalesef ki evde ttnet kullanıyorum. ve modemim zyxel
her sabah net olduğu görünsede bağlantı sağlayamıyorum ve modemi aç kapa yaparak hayata dönduruyorum...
evde dsmartın bir modemini buldum. ve sanırım adaptörü kayıp. kendi modemimin adaptörü çalıştırmadı. baska bir 12v adaptor ile denedim yine calıstırmadı.. sadece power ışığı yanıp sönuyor. ( çakar modül gibi )
her adaptor modem calıştırmaz mı?
ve bu modemi kursam bu kopma sorunları devam eder mi?
yani kopmalar modemden mi kaynaklıdır? ( 10 yıllık modem )
şimdiden teşekkkür ederim :)

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Iyi gunler dsmartin modemi buyuk ihtimalle sorunlu diger modeme gelirsek yeni saglam bi modem alirsaniz baglanti probleminiz duzelecektir buyuk ihtimal tplinkin ucuz guzel vdsl modemleri var yada ttnetten faturaya ekde alabilirsiniz ama tavsiyem disardan almanizdan yana

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Iyi gunler dsmartin modemi buyuk ihtimalle sorunlu diger modeme gelirsek yeni saglam bi modem alirsaniz baglanti probleminiz duzelecektir buyuk ihtimal tplinkin ucuz guzel vdsl modemleri var yada ttnetten faturaya ekde alabilirsiniz ama tavsiyem disardan almanizdan yana
dsmartın modemi kayınpederimin evinde çalışıyor. yani onun adaptoru calıstırıyo. yani bozuk değil onu bılıyoruz :)

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Modemin altında kaç wolt kaç amper adaptör ile çalışacağı yazar ona bakarak bir adaptör alırsanız çalıştırabilirsiniz. Her adaptör her modemi çalıştırmaz.

Modemin altında yazan
imagefb603e84aa70617d.jpg

Adaptörde yazan

image2b31ccee2b989a62.jpg

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
622
Zyxel modeminizin ara yüzüne girip xdsl menüsünden hat değerlerinize ait resim atarmısınız? üstte paylaştığınız tplink modem 150mbps destekli ve eski bir model sadece adsl hatlarda çalışır.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
catres kardeşim tavsiyem yeni modem alman yeni modem alma konusunda tavsiye edebilceğim iyi modemler var
kopma sorunu Modemden diye düşünüyorum ama siz ttneti bi arayın gevşeklik ezilme vs varmı tesisatta kontrol yapsınlar uçlar uysa bile başka modeme ait adaptörü kendi modeminde koyma üretici firmalar uçları mahsus değişik yaparlar hepsi aynıdır düşüncesi var herkeste.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
catres kardeşim tavsiyem yeni modem alman yeni modem alma konusunda tavsiye edebilceğim iyi modemler var
kopma sorunu Modemden diye düşünüyorum ama siz ttneti bi arayın gevşeklik ezilme vs varmı tesisatta kontrol yapsınlar uçlar uysa bile başka modeme ait adaptörü kendi modeminde koyma üretici firmalar uçları mahsus değişik yaparlar hepsi aynıdır düşüncesi var herkeste.
Modem ile ilgili fikir alabilirim elbetteki.
Ttnet ile öncesinde görüştüm. Prize gelen hattı direk kabloları birbirine bağlayarak yaptılar. Priz başlığı ( 3 diş olan) kullanılmadı yani.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
622
Tam olarak nereden bakıcam hat değerine

image7f6c0ae564f6a75c.jpg
Sizin modeminiz de sistemkayitlar başlığı altında olabilir. "Snr Margin" diye bir satır var oradaki değerler hat kalitesini gösteriyor. Bu değerler 8'in altına düşüyorsa kopma yaşarsınız, üzerinde ise modem yada port sorunu sebebiyle kopma yaşıyor olabilirsiniz.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Sizin modeminiz de sistemkayitlar başlığı altında olabilir. "Snr Margin" diye bir satır var oradaki değerler hat kalitesini gösteriyor. Bu değerler 8'in altına düşüyorsa kopma yaşarsınız, üzerinde ise modem yada port sorunu sebebiyle kopma yaşıyor olabilirsiniz.
Eve gidince bakıcam.
Teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri