Hepsiburda Gönderilmeyen Ürün

X Çevrimdışı

xmert96x

Yeni Üye
14 Tem 2022
4
27
Geçenlerde Hepsiburada Sitesi Casper Excalibur M.E238FHD-G 23.8" 200Hz 1ms 300NIT (HDMI+Display) Curved Freesync + G-Sync FHD LED Monitör
Aldı Ürünü 185tl ile satışa sundu ve 1 faturası kesildi 2 sonra hatalı fiyat deyip iki gün sonra benim siparişim iptal oldu ve 50tl kupon verdiler
Hepsiburdanın randevulu teslimat hizmeti ile ertesi gün sabah erken saatlerinde alanlara teslim edilmiş hepsi burada hatta 2-3 gün sonra bile bazı kişilere teslim devam etmiştir(not aralarında randevulu teslimat ile alamayanlarda varmış).
(Benim yaşadığım yerde randevulu teslimat yok)
Ve ayrıca Hepsiburada sitesinde siparişlerim bölümünde hala hazırlanıyor olarak görülmektedir orada iptal olarak geçmiyor yazmıyor. Hatta müşteri hizmetleri bile hala kargoya verileceği söylüyor. Fakat sms geldi ve bankaya para geri iade oldu.

Teslim alan kişilerin olması ve hepsiburadanın fatura kesmesi alıcı haklı konuma getirir mi yoksa satıcı haklı bulunurmu?

eğer gerçekten sistemsel bir hata olsaydı hiç kimseye gönderilmemesi gerekmezmi?

Ayrıca ürün hala sitede satıştadır stok falan yok deme şanslarıda yoktur.

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
185 TL'e bu ürünü alabileceğiniz düşüncesine nasıl kapıldınız? Ürünün fiyatı 3k veya üzeri. 185 TL monitör alabileceğinizi gerçekten düşündünüz mü? Ciddi anlamda bir monitörü 185 TL alabilirim düşüncesi oluştu mu. Çünkü; cidden çok merak ediyorum. Her ne olursa olsun, hangi indirim, hangi kampanya ne olursa olsun bunu o fiyata almanızın mümkünatı yok. Büyük ihtimalle yazım yanlışı yapılmıştır. Paranız iade edilir

X Çevrimdışı

xmert96x

Yeni Üye
14 Tem 2022
4
27
185 TL'e bu ürünü alabileceğiniz düşüncesine nasıl kapıldınız? Ürünün fiyatı 3k veya üzeri. 185 TL monitör alabileceğinizi gerçekten düşündünüz mü? Ciddi anlamda bir monitörü 185 TL alabilirim düşüncesi oluştu mu. Çünkü; cidden çok merak ediyorum. Her ne olursa olsun, hangi indirim, hangi kampanya ne olursa olsun bunu o fiyata almanızın mümkünatı yok. Büyük ihtimalle yazım yanlışı yapılmıştır. Paranız iade edilir
ben ürünü alıp almamanın peşinde değilim gönderilenlere peki neden gönderildi eğer hata varsa herkes gönderilmemesi gerekmez mi ben tek sıkıntım o ürün alıp almamak derdim derim değil herkese göndermesinler öyleyse

mümkünatı var çünkü bayağı kişiye gönderilmiş

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ben ürünü alıp almamanın peşinde değilim gönderilenlere peki neden gönderildi eğer hata varsa herkes gönderilmemesi gerekmez mi ben tek sıkıntım o ürün alıp almamak derdim derim değil herkese göndermesinler öyleyse

mümkünatı var çünkü bayağı kişiye gönderilmiş
kimler teslim almış bunu nereden biliyorsunuz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,401
Benzer olay 7-8 yıl önce benimde başıma geldi. akvaryum dış filtresi 1000tl olması gerekirken 100tl satışa konuldu. Yanlışlık olduğunu anladım hemen HB müşteri hizmetlerini arayıp fiyat teyiti almak istedim.
Yetkili fiyatın sistemsel hata nedeniyle yanlış olduğunu belirtti. Bu süre zarfında düşük fiyat facebook gruplarına düştü.
10 tane sipariş vereni gördüm. Sonuç birkaç güne kalmadan tüm siparişler iptal edildi.

sizin olayınız da kargo teslim alan varsa emsal teşkil eder öncelikle bunu ıspatlayabilmesiniz.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sorun fark edilene kadar bazı kişilere gönderilmiş HB de ara ara böyle durumlar oluyor. Fark edilince diğer şiparişler iptal ediliyor Amazon olsa herkese yollardı. HB göndermiyor THH ye li şikayet edebilirsiniz.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Adamın hesabına yanlışlıkla para geliyor. Fark edilince peşine düşülüp iadesi isteniyor. Velevki monitör geldi sehven yapılan bir yanlışlıksa peşine düşerler, olmadı yapan elemanın canına okurlar. Kesilen fatura iptali veya satış sözleşmesi iptali zor bir şey değildir. Ha bir reklam kampanyası olarak belli sayıda yapıldıysa alan memnun satan memnun demektir. Ayrıca burada konuşulması da amacına hizmet ettiğinden reklam kampanyası alıp da yollanmayanların gür sesleri nedeniyle baya başarılı olmakta demektir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri