Hepsiburada sim kart takıldı diye iade talebini kabul etmedi THH Şikayet ettim ve kazandım

• Konbuyu başlatan TC Yıldırım
  • Başlangıç tarihi
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Zaten HB imei aktifleştirilmiş jelatini açılmış ondan iade talebini kabul etmiyoruz arıza ayıp varsa servis raporu iade kabul ediyoruz diyor ama hakem heyeti kapak yapmış cayma hakkı süresinde malın mutat kullanımından meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan tüketici sorumlu değildir demiş bitti nokta yemişim servisini raporunu jelatini açma sim takmasını akıl var mantık var malı kullanmadan nasıl beğeneyim yada sorunu varmı yok mu nasıl anlıyım insanın aklıyla dalga geçiyorlar jelatinli şekilde hiç açmadan hadi açtın simkart takmıcakmışın nasıl uydurmuşlar kullamadan iade edecekmişim açıp kullanmayacaksam ben niye aldım o telefonu internetten satmasınlar o zaman mağazadan yüz yüze görerek alsam 14 günlük iade hakkım yok doğru o zaman mağzanın insafına kalıyoruz mesafeli şözleşmesi gereği malın jelatini açma kullanma hakkım var beğenmez isem 14 içinde cayma hakkım var

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Zaten HB imei aktifleştirilmiş jelatini açılmış ondan iade talebini kabul etmiyoruz arıza ayıp varsa servis raporu iade kabul ediyoruz diyor ama hakem heyeti kapak yapmış cayma hakkı süresinde malın mutat kullanımından meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan tüketici sorumlu değildir demiş bitti nokta yemişim servisini raporunu jelatini açma sim takmasını akıl var mantık var malı kullanmadan nasıl beğeneyim yada sorunu varmı yok mu nasıl anlıyım insanın aklıyla dalga geçiyorlar jelatinli şekilde hiç açmadan hadi açtın simkart takmıcakmışın nasıl uydurmuşlar kullamadan iade edecekmişim açıp kullanmayacaksam ben niye aldım o telefonu internetten satmasınlar o zaman mağazadan yüz yüze görerek alsam 14 günlük iade hakkım yok doğru o zaman mağzanın insafına kalıyoruz mesafeli şözleşmesi gereği malın jelatini açma kullanma hakkım var beğenmez isem 14 içinde cayma hakkım var

Sen haklısın... Pardon. :bye

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bilinçli Tüketici Derneği Genel Başkanı A Adem Helvacı hocam cep telefonu iade şartları nedir ne değildir cep telefonu nasıl iade edilir haklarımız nedir uzman olarak görüşünü alsak mesela ben telefonu 1700 liraya aldım zamanında iade talebim kabul edilmedi hakem heyeti iade talebimi haklı buldu şimdi aynı telefon 2500l ira aradaki farkı zararımı tazmin etmemin bir yolu varmı acaba izlemem gereken yol nedir şimdiden çok teşekkürler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yasal mevzuat çerçevesine THH zaten üzerine düşeni yaparak sizin haklı olduğunuz yönde karar vermiş.

Sizin konu aslında biraz farklı. Siz burada iade sürecinden değil, fiyat farkı nedeni ile uğradığınız zarardan muzdaripsiniz doğru mu?

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
240
54
Hepsiburada deyince bi durup düşünmek lazım, ben pijama takımı almıştım kargo zamanında verilmedi, bekletildim ve bende iptal istedim, hayır dendi, iade yapın! Kargo geldi teslim almadım ve iade istedim buna da problem çıkardı, satış sözleşmesinde "sipariş teslim alınana kadar cayma hakkım olduğu" yazılı ama uygulanmada problem çıkarttıkları gibi kesintili ücret iadesi yaptılar, yüzünü bile görmediğim, hiç teslim almadığım ürünü iade etmek için uğraşıp durdum (Bu konuyla alakalı şikayet var a yazmıştım hala duruyor). Üyeliğimi sildirdim!

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yasal mevzuat çerçevesine THH zaten üzerine düşeni yaparak sizin haklı olduğunuz yönde karar vermiş.

Sizin konu aslında biraz farklı. Siz burada iade sürecinden değil, fiyat farkı nedeni ile uğradığınız zarardan muzdaripsiniz doğru mu?
A Adem Helvacı hocam ikisinden de şikayetçiyim iade şüreci yorucu ve uzun oldu zaman ve para kaybım oldu kurumsal diye güvenerek alışveriş yaptığım firmanın kanunlara uymaması haklı gerekçe ile iade talebim olmasına karşın talebim karşılanmadı şimdi iade alsam dert almasam başka dert iade alacağım ikinci arıza çıktı ghost ekran var telefonda bunlara maddi manevi tazminat davası açsam kazanırmıyım acaba

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben de Hepsiburadan telefon aldım geç gelmesi dışında bir sıkıntı yaşamadım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam ikisinden de şikayetçiyim iade şüreci yorucu ve uzun oldu zaman ve para kaybım oldu kurumsal diye güvenerek alışveriş yaptığım firmanın kanunlara uymaması haklı gerekçe ile iade talebim olmasına karşın talebim karşılanmadı şimdi iade alsam dert almasam başka dert iade alacağım ikinci arıza çıktı ghost ekran var telefonda bunlara maddi manevi tazminat davası açsam kazanırmıyım acaba
Avukat ile görüşmeniz lazım o kadarını. Farazi bilgiler üzerine yorum yapıyoruz neticede. Profesyonel görüş almanız lazım sizin.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Avukat ile görüşmeniz lazım o kadarını. Farazi bilgiler üzerine yorum yapıyoruz neticede. Profesyonel görüş almanız lazım sizin.
Genel olarak, olaylar kişinin bakış açısıyla anlatıldığından ve menfaatine ters bir şey söylendiği zaman hır gür çıkma potansiyeli olduğundan dolayı; bendeki her türlü hukuki desteği sunma hevesi kaçıyor hocam...

* sensör çalışmıyor iade etcem
+ sensör çalışır hale getirilmiş ama
* olsun ben iade etcem
+ sebep?
* aldığımda şu paraydı, iade sonrası bu para oldu telefon, zarardayım.

Bu noktada ve bu bakış açısıyla ben yokum. :bye

Konu sahibi daha önce de ifade ettiğim gibi "çok haklı" ‼

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
onların yaptığını yapacağım beni birkaç gün sonra arar onlar paranızı verelim diye bende onların yaptığı gibi zor yolu kullanacağım icra yolu ile tahsilat yapacağım avukata verip avukat yolu ile tahsilat yapacaığım icra harç avukat vekalet ücretleri ni bir ödesinler de bakalım işin kolayı varken zoru ile uğraşmak nasılmış görsünler

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Domestos abiye katılıyorum sıfır telefon almışsın kardeşim arızalı çıkmış iade gelmiş ama iade geldiği vakit arızada giderilmiş.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Domestos abiye katılıyorum sıfır telefon almışsın kardeşim arızalı çıkmış iade gelmiş ama iade geldiği vakit arızada giderilmiş.
Sorunun nasıl giderildiği kısmını bilmiyoruz. Sorun telefon fiziksel olarak açılıp mı giderilmiş yoksa yazılımsal olarak mı müdahale edilmiş. İkincisi ise sıkıntı olmamalıydı. Ama ilkine göre çözüm bulunmuşsa o zaman konu sahibi iade/değişim konusunda haklı olur.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sorunun nasıl giderildiği kısmını bilmiyoruz. Sorun telefon fiziksel olarak açılıp mı giderilmiş yoksa yazılımsal olarak mı müdahale edilmiş. İkincisi ise sıkıntı olmamalıydı. Ama ilkine göre çözüm bulunmuşsa o zaman konu sahibi iade/değişim konusunda haklı olur.

Ben cep telelefonu bilgisayar teknik servis işi yapıyorum benim meslek alanım bu iş cihazın yakınlık sensörü yerine oturmamış arıza sebebi bu o yüzden düzgün çalışmıyor cihaz işlem görmüş açılmış arka kapak kasaya sıfırdı aralık oluşmuş + yapışkan izi kalmış cihazı açıp sensörü yerine oturtup tekrar kapatıp bana göndermişler yapılan işlem dahi söylenmedi onayım alınmadı iade talebim kabul edilmedi 5 ay sonra iade talebim kanun zoruyla kabul gördü ben türk telekomdan dahi 216 TL Haksız alınan yeni abone bağlantı ücretini geri aldım hakkımı ararım arkadaş bilinçli tüketiciyim ben herkes ayık olsun

TURKTTTT.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt