Hepsiburada da orjinal olmayan ürün satilir mi?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Arkadaşlar hepsiburada gibi sitelerde orjinal olmayan ürunler sizce satilir mi?
Levis marka kiyafet baktim.normalde magazalarda 330 tl.internet sitesinde ilk üyeye özel indirimle 280tl ye geliyor.ama ayni ürün hepsiburada da 265 tl.taksit sayisida fazla.bu yüzden hb de almak istiyorum.lakin orjinalligı konusunda tereddütteyim.sizce böyle birsey olabilir mu?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Hepsiburada da niye ikinci parti satıcılar ile iş yapmaya başladı ki.. Yeni değil fakat kuşkuya düşüyor insan.. Satıcı Hepsşburada olunca güven veriyor..
Rekabetçi piyasa, stok çalışmalarının önüne geçti bu yüzden dükkan formatına döndüler.

Konuya dönecek olursak, orijinal olmayan ürün satılma ihtimali bu ülkede her zaman her yerde var. İade ile uğraşırım derseniz alıp deneyin bence.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
HB’nin kendisi dışındaki satıcılarda sahte ürün ihtimali yüksektir. Bu ihtimali unutmamak gerek. Güncel yaşadığım iki örneği veriyorum. Berner marka yakıt katkısı geldi. İki şey dikkatimi çekti. İngilizce hatalı yazılar vardı. Maintenance yerine mainten yazmışlar kocaman. İkinci olarak da berner sitesine yönlendiren kare kod 1234567890 çıktı ;) sahteliği bariz olduğundan iade edip paramı aldım. meraklısına not: Berner Turkiyeden çıktı iki sene önce. Stoktaki orijinaller bitti. Şu an satılanların hepsi sahte

Britax Römer çocuk koltuğu için havlu kılıf aldım. Orijinal diye bir dünya para verdik. Gelen ise Sema Baby diye bir şey. İade talep ettim. Yarın gönderiyorum. Burada kritik nokta iade ederken sahte, farklı ürün vb demek yerine direkt cayma hakkı kullanmak. Aksi halde firma savunmaya geçip çamura iftiraya dönebilir.

HBnin kendisinin sahte satması düşük olasılık ama onları da yiyebilirler. Morhipo’nun sahte Marshall kulaklık satma olayı var mesela, merak eden araştırabilir. Çalışan kaynaklı üçkağıt da olabilir. Velhasıl hep dikkatli olmak lazım. Gözü kapalı güvenmemek gerek.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
HB'nin kendisi böyle bir işe girişmez diye düşünüyorum, orada satış yapan satıcılarda bu tür durumlar söz konusu olabilir.
Müşteri hizmetleriyle görüştüm.kontrol ediliyor.böyle birşey sözkonusu olamaz dedi.yani tabiki böyle diyecek.ama bunlara nasil fatura kesebiliyorlar.almak istedigim ürun saticisida hb degil.ondan şüpheye düştüm
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Rekabetçi piyasa, stok çalışmalarının önüne geçti bu yüzden dükkan formatına döndüler.

Konuya dönecek olursak, orijinal olmayan ürün satılma ihtimali bu ülkede her zaman her yerde var. İade ile uğraşırım derseniz alıp deneyin bence.
Peki orjinal olup olmadigini nasil anlayacağiz.bu konuda bginuz varsa paylaşirsaniz cok memnun olurum.iade etme sorun degil hatta gerekirse thk ya da başvurabilirim

Ben surekli hb,den alisveris yaparim hic cakma urun cikmadi tabi bu cikmicak anlamina gelmez risk almaya deger bence
Çakma olup olmadigini nasil anlariz
daha önce bebde defalarca alisverış yaptim.sadece garanti belgesine güvenerek aldim

Peki orjinal olup olmadigini nasil anlayacağiz.bu konuda bginuz varsa paylaşirsaniz cok memnun olurum.iade etme sorun degil hatta gerekirse thk ya da başvurabilirim
HB’nin kendisi dışındaki satıcılarda sahte ürün ihtimali yüksektir. Bu ihtimali unutmamak gerek. Güncel yaşadığım iki örneği veriyorum. Berner marka yakıt katkısı geldi. İki şey dikkatimi çekti. İngilizce hatalı yazılar vardı. Maintenance yerine mainten yazmışlar kocaman. İkinci olarak da berner sitesine yönlendiren kare kod 1234567890 çıktı ;) sahteliği bariz olduğundan iade edip paramı aldım. meraklısına not: Berner Turkiyeden çıktı iki sene önce. Stoktaki orijinaller bitti. Şu an satılanların hepsi sahte

Britax Römer çocuk koltuğu için havlu kılıf aldım. Orijinal diye bir dünya para verdik. Gelen ise Sema Baby diye bir şey. İade talep ettim. Yarın gönderiyorum. Burada kritik nokta iade ederken sahte, farklı ürün vb demek yerine direkt cayma hakkı kullanmak. Aksi halde firma savunmaya geçip çamura iftiraya dönebilir.

HBnin kendisinin sahte satması düşük olasılık ama onları da yiyebilirler. Morhipo’nun sahte Marshall kulaklık satma olayı var mesela, merak eden araştırabilir. Çalışan kaynaklı üçkağıt da olabilir. Velhasıl hep dikkatli olmak lazım. Gözü kapalı güvenmemek gerek.
Hadi ya morhipo da mi sahte ürün satiyor
Ben kiyafetlerimi cogunlukla morhipo ve boynerden alirim.bazen de direk firmalarin kendi sitelerinden.

Son düzenleme:
smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Aşağıda paylaştığım linki inceleyin Sadece o sayfada bile ne kadar çok yan sanayi ürün satışta görün.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Hb , n11 , GG gibi sitelerden alışveriş yaparken satıcının puanına bakın , sattığı ürünlere yapılan tüketici yorumlarına bakın , puanı yüksek ve tüketici yorumları , geri dönüşleri olumluysa alışveriş yapın.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Aşağıda paylaştığım linki inceleyin Sadece o sayfada bile ne kadar çok yan sanayi ürün satışta görün.

bunları siz mi araştırdınız?ve çakma olduklarını nasıl anladınız?

Hb , n11 , GG gibi sitelerden alışveriş yaparken satıcının puanına bakın , sattığı ürünlere yapılan tüketici yorumlarına bakın , puanı yüksek ve tüketici yorumları , geri dönüşleri olumluysa alışveriş yapın.
ona dikkat ediyorum da benim gibi müşteriler çakma ürünü nasıl anlayıp geri bildirimde bulunsun
bir yöntemi varsa bilmek isterim
şimdi bazıları diyorki örneğin 500 tl lik ürün 50 tl ye satılıyorsa o kesin çakmadır
ama anlaşılmasın diye sahte ürün yüksek fiyatada satan olur

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
hepsi buradanın yorumlarına güvenmeyin ben 1 tane bilgisayar koltuğu aldım sürekli cıvataları gevşeyip düşüyor.bu nedenle kötü yorum yazdım ürün hakkında fakat yorumum yayınlanmadı.iyi çıkan ürünlerde yazdığım güzel yorumlar ama hemen yayınlanıyor.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
bunları siz mi araştırdınız?ve çakma olduklarını nasıl anladınız?

ona dikkat ediyorum da benim gibi müşteriler çakma ürünü nasıl anlayıp geri bildirimde bulunsun
bir yöntemi varsa bilmek isterim
şimdi bazıları diyorki örneğin 500 tl lik ürün 50 tl ye satılıyorsa o kesin çakmadır
ama anlaşılmasın diye sahte ürün yüksek fiyatada satan olur
Evet ben arastirdim isterseniz siz de yan sanayi tabirinin anlamini araştırın

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri