Hepa Filtre Kullanmayı Biliyormuyuz?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Hayatımıza bir süre önce girmiş olan HEPA FİLTRE mantığında maalesef halk olarak bir bilinçsizliği uzun zamnadır gözlemlemekteyim.

Eğer elektirkli süpürgesi HEPA FİLTRELİ ise, o süpürgenin temizlenmeye ihtiyacı olmadığı gibi hatalı bir düşünce var bir çok ev hanımında.

Hepa filtreler, Toz torbalı süpürgelere nazaran daha pratik bir kullanım olanağı sunsa da, (Tartışılır) Elbette ki bu filtreler de önce temizlik, daha sonra ise kullanım süresine ve alışkanlıklarına göre DEĞİŞİM ihtiyacı duymaktalar.

Özellikle alerjen hassasiyeti bireylerin bulunduğu evde butemizlikler çok daha sık yapılmalıdır.

Süpürge satın alırken, yıkanabilir hepa filtreler tercih edilmelidir.

Yıkanan hepa filtreler mutlaka iyi kurutulmalı ve daha sonra kullanılmalıdır.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
''ÇEKMİYOR'' şikayeti ve ''NE biçim marka buuu'' serznişi ile servisimize getirilmiş bir elektirikli süpürgeden ufacık bir kare paylaşıyorum size.

Hanımefendi mümkün olsa evin mobilyalarını dahi süpürgenin içine çekecekmiş.

Keşke bir de toz torbası taksaydı..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,714
Samsung SC8850 Elektrık Supurgemın Hepa Fıltresı Yaklasık 4 Yıl Gıttı

Gecen Ay Yenısını Alarak Degıstırdım

Hepalar Cogunlar Yıkanarak Kullanılınıyor Olsada Mıkro Gozeneklere Su Temas Ettıgınde Camurlanma Yaparak Iyıce Tıkanma Oluyor

4 Yıl Nasıl Gıttı Dıyenler Olacak

AraAra Basıncı Havayla Temızledım Buda Belırmek Isterım

Emıs Gucunun Dustugunu Seste Bogulma Hıssı Olustugu Anca

Egerkı Ic Fıltrenız Temızse

Hepa Fıltresının Degısım Zamanı Gelmıstır.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Samsung SC8850 Elektrık Supurgemın Hepa Fıltresı Yaklasık 4 Yıl Gıttı

Gecen Ay Yenısını Alarak Degıstırdım

Hepalar Cogunlar Yıkanarak Kullanılınıyor Olsada Mıkro Gozeneklere Su Temas Ettıgınde Camurlanma Yaparak Iyıce Tıkanma Oluyor

4 Yıl Nasıl Gıttı Dıyenler Olacak

AraAra Basıncı Havayla Temızledım Buda Belırmek Isterım

Emıs Gucunun Dustugunu Seste Bogulma Hıssı Olustugu Anca

Egerkı Ic Fıltrenız Temızse

Hepa Fıltresının Degısım Zamanı Gelmıstır.

Evet, o çamurlaşma büyük sıkıntı. O yüzden vurarak tozu düşürün üzerinden diyorlar.
Bu zamana kadar yıkayarak temizliyordum fakat çamurlaşma nedeniyle, diplerini tornavida ile temizlemek zorunda kaldım. :uzgun

P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Adem Helvacı Ado hocam ben de philips marathon süpürgemin hepa filtrelerini yenilemek istiyorum ama piyasada satılanlar hakikaten hepa filtre mi yoksa bunlarında sahtesi ya da işe yaramayanları bolca mevcut mu.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Ado hocam ben de philips marathon süpürgemin hepa filtrelerini yenilemek istiyorum ama piyasada satılanlar hakikaten hepa filtre mi yoksa bunlarında sahtesi ya da işe yaramayanları bolca mevcut mu.

Bilinen her şeyin yan sanayii de, işe yaramayanı da mevcuttur azizim.
Yan sanayii olanlara asla lafım yok, daha ucuz üretimlerdir, marka kaygıları yoktur, sürümden kazanırlar ama ürettikleri malzeme iş yapar. Bu başımızın tacıdır.

Bir de Doğan görünümlü Şahinmiş gibi yapmaya çalışan ama Doğan görünümlü Tırtıl olanlar var işte onlara karşı dikkatli olmak lazım. :ok

P Çevrimdışı

patronas

Yeni Üye
9 May 2018
47
36
Bilinen her şeyin yan sanayii de, işe yaramayanı da mevcuttur azizim.
Yan sanayii olanlara asla lafım yok, daha ucuz üretimlerdir, marka kaygıları yoktur, sürümden kazanırlar ama ürettikleri malzeme iş yapar. Bu başımızın tacıdır.

Bir de Doğan görünümlü Şahinmiş gibi yapmaya çalışan ama Doğan görünümlü Tırtıl olanlar var işte onlara karşı dikkatli olmak lazım. :ok
Sağol hocam. Asıl korktuğumda tam sizin dediğiniz gibi olanlar. İyi olsun diye hakkından fazlasını verip, doğru düzgün işe yaramaması.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,714
Tum filtre ve yedekparca ekipmanlarini
Supurgemarket aliyorum
Cok sukur suana kadar bir sorun yasamadim.

Geri
Üst Alt