Hdmi 2.1 kablo yapımı

C Çevrimdışı

cngzmlk

Yeni Üye
8 Ara 2019
3
48
merhaba arkadaşlar hdmi 2.1 kablo yapmak istiyorum şemada buldum ama yapamadım bağlantı diagramını anlatacak bir usta yardımcı olabilirmi

1b4d7163a7f462642.jpg

her iki ucuda aynı bağlantı şeklimi olacak yardımcı olacak ustalara şimdiden teşekkürler
malum 5 metre kablo 300 tl çok para :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
HDMI 2.1'e ihtiyaç duyma nedeniniz nedir?
Gerekli yalıtıma ve kesite sahip bir kablo bulmanız gerek. Herhangi bir kabloyu lehimleme ile olmaz o iş.

C Çevrimdışı

cngzmlk

Yeni Üye
8 Ara 2019
3
48
umut bey vestel tv 4k aldım bilgisayarda bağlı oyun oynucam sürekli hdmı gelişmiş modunu açıyor 2.1 kablo kullanın yazıyor çözünürlük düşürüyorm bu seferde ses gidiyor sinir bozucu bir durum mevcut kablom 1.4 kendim yapmıştım ama 2.1 anlıyamadım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
umut bey vestel tv 4k aldım bilgisayarda bağlı oyun oynucam sürekli hdmı gelişmiş modunu açıyor 2.1 kablo kullanın yazıyor çözünürlük düşürüyorm bu seferde ses gidiyor sinir bozucu bir durum mevcut kablom 1.4 kendim yapmıştım ama 2.1 anlıyamadım
5 metre kabloya neden ihtiyacınız var peki?

C Çevrimdışı

cngzmlk

Yeni Üye
8 Ara 2019
3
48
bilgisayar ile tv arası 5 metre bilgisayarı tv yanına koyabilirim ama bu seferde wireles keyboard tuşları basmıyor bazen basıyor yani umut bey keyifle şöyle bir oyun oynuyamadım tv izlemeyi pek sevmiyorum hep boş programlar can sıkıcı 2.1 kablo çok pahalı 300 tl kablo olurmu yuh bende kaliteli 20 tel sargı bakır kablo var piyasada satılan hdmi kabloların çoğu kaltesiz en iyisi kendim yapmak

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bilgisayar ile tv arası 5 metre bilgisayarı tv yanına koyabilirim ama bu seferde wireles keyboard tuşları basmıyor bazen basıyor yani umut bey keyifle şöyle bir oyun oynuyamadım tv izlemeyi pek sevmiyorum hep boş programlar can sıkıcı 2.1 kablo çok pahalı 300 tl kablo olurmu yuh bende kaliteli 20 tel sargı bakır kablo var piyasada satılan hdmi kabloların çoğu kaltesiz en iyisi kendim yapmak

O zaman pin başına gerekli tel kesiti kaç milimetre onu araştırın derim.
Çünkü aşırı ince kalırsa bu sefer veriler hatalı gidebilir, tv görüntüyü vermeyebilir. Ya da çözünürlük bilgisi okunamayabilir vs.

Klavye tuşları basmıyorsa eğer ya pilden kaynaklıdır ya da vericisi zayıftır. Bilemedim.
Kasanın önündeki USB portlarına takmayı deneyin derim.
Ya da USB uzatma kablosu alın 2 adet, daha ucuza gelir?
Fare ve klavye vericilerini usb uzatma kablolarına takın?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt