hd uydu alicisi tavsiyesi verebilecek var midir

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
Arkadaslar, abiler keyifli forumlar
samsung lt32e310mz televizyonumuz var ve su anda regal dvb 400 cl diye bi uydu alicisi ile apartmanin canagina bagli

bu uydu alicisi artik iyice eskidi, 1080p tv de dusuk kalite izlemek de bi kotu oluyo
ben de yeni bi uydu alıcısı alayim diyorum cunku bazi kanallar artik acilmiyo, eklenmiyo filan. Bu konuda hic bilgim yok maalesef, internete baktim biraz ama emin olamadim hicbirinden

benim icin onemli olan ozellikler belli:
-kanal gecisi hizli olmali(hiremconun bi modelinin videosuna denk geldim, baya yavas geciyo kanallar, bizim emektar regal cok daha hizli)
- internet baglantisi filan olmasa da olur, internetle isimiz olmaz tv de.
- goruntu kalitesi iyi olsun, hd yayin verebilsin
-uydu uzerinden kanal guncellemesi gibi bi sey varmis, o olsa iyi olur

tavsiyeleriniz nelerdir, butceyi fazla zorlamasa iyi olur soyle 100 120 civari filan bulabilir miyiz
bime filan gelen ufak alicilar is gorur mu ki?

cok fazla soru sordum kusura bakmayin, cevaplari beklerim :sirit A Ado abi sen ne dersin :sirit
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ayrica biss sifresi gibi bi ozellik gordum, o ne ise yarar :bilmiyom

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
kesinlikle bu alıcıyı tavsiye ediyorum ben aldım 1 sene olacak çok memnunum gayet güzel hızlı fiyatına göre süper

Goldmaster Micro HD-PLATİN Uydu Alıcısı

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
kesinlikle bu alıcıyı tavsiye ediyorum ben aldım 1 sene olacak çok memnunum gayet güzel hızlı fiyatına göre süper

Goldmaster Micro HD-PLATİN Uydu Alıcısı

hocam herkes kanal gecisi yavas demis, isiniyo demis

next minix 2000 hd incelemeni tavsiye ederim
bununla ilgili bi video izledim, bundan daha hizlisi yok mudur, kanal gecisleri hep yavas bu cihazlarda yav :(

Son düzenleme:
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
100 - 120 TL civarı uydu alıcıları genelde aynı segment alıcılardır. Çoğunda tkgs mevcut, anteni olursa nete girilebiliyor. Fakat Hometech uzak durun. Mersat mercury kullanmıştım tavsiye edebilirim. National işlemcili olanlar bence daha stabil... Ve görüntü kaliteleri kanal geçişleri tatminkardır...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Uzaktan kanal güncelleme olayı TKGS olarak geçiyor.
Biss şifresi dediğimiz şey, şifrelenmiş yayınların şifre girilerek izlenebilmesi.
Ülkemizde artık Biss şifre giren kanal kalmadı sanırım.
İlk zamanlar TRT Spor HD giriyordu ama artık şifrelemiyorlar sanırım.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
hocam herkes kanal gecisi yavas demis, isiniyo demis

bununla ilgili bi video izledim, bundan daha hizlisi yok mudur, kanal gecisleri hep yavas bu cihazlarda yav :(

geçen sene bu kanal geçiş hızı ile alakalı birkaç yazı okumuştum. özetle orada bahsedilen şey özellikle düşük fiyatlı cihazlarda kanal geçiş süresi çok kısa ise uydudan gelen görüntü çok fazla iyileştirme yapılmadan ekrana veriyor ve haliyle yayın kalitesi pek tatmin etmiyor. bunun için iyi görüntü olsun diyorsan ya görüntünün işlenmesini bekleyeceksin yada iyi bir cihaz alıp bu işlemi 1-2 snde yapan cihazlara iyi bir fiyat vereceksin.

benim sana tavsiyem hiremconun kutulu modelleri, ısınma yapmaz tkgs vardır kanal geçiş hızı tatminkar vs... 115 TL imiş fiyatıda, değerlendir derim.

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
geçen sene bu kanal geçiş hızı ile alakalı birkaç yazı okumuştum. özetle orada bahsedilen şey özellikle düşük fiyatlı cihazlarda kanal geçiş süresi çok kısa ise uydudan gelen görüntü çok fazla iyileştirme yapılmadan ekrana veriyor ve haliyle yayın kalitesi pek tatmin etmiyor. bunun için iyi görüntü olsun diyorsan ya görüntünün işlenmesini bekleyeceksin yada iyi bir cihaz alıp bu işlemi 1-2 snde yapan cihazlara iyi bir fiyat vereceksin.

benim sana tavsiyem hiremconun kutulu modelleri, ısınma yapmaz tkgs vardır kanal geçiş hızı tatminkar vs... 115 TL imiş fiyatıda, değerlendir derim.

sagol hocam, inceleyecegim

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
bende 2 tane mini hd uydu alıcısı var, ikiside tkgs güncellemeli birinde wifi yok, diğerinde var.
Wex HD Mini uydu alıcısı (Wifi desteği Yok) yanında av to rca kablosu ile rca to scart fişinide veriyorum Tüplü tv de hd keyfi için 50 Tl (1,5 yıl kullanıldı) Kanal geçişleri normal. Evime vestel 43ud8360 uydulu tv aldığım için boşa çıktı.
Magbox Orbit (Piko 600Z Yazılım yüklü) (Mersat'ın ürünü) Wi-fi destekli, uygun wifi adaptörü+ av to rca kablosu + rca to scart fişi ile beraber 100 Tl Hiç kullanılmadı, sadece test amaçlı bir kaç kez denendi. Kanal geçişleri ve ilk açılış çok hızlı, ayrıca kumanda gözünde kanal numaraları da görünür. Kayınpederime almıştım, kumandasına alışamadılar bana geri verdiler, bu sebeplerle satıyorum.
Arzu edene istanbul içi elden verebilirim.

K Çevrimdışı

kocak.m

Yeni Üye
30 May 2019
2
31
Merhaba Magbox Marginal ve Orbit modellerinde kanal geçişi gayet akıcı ve kanal güncelleme özelliği mevcut. Harici Wifi anteni ile de internet bağlantısı sağlanılabiliyor.

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
Merhaba Magbox Marginal ve Orbit modellerinde kanal geçişi gayet akıcı ve kanal güncelleme özelliği mevcut. Harici Wifi anteni ile de internet bağlantısı sağlanılabiliyor.
hocam bu markanın garantisi filan iyi midir, siteyi de bilmediğim için bi sıkıntı olursa iade filan sorun olur mu acaba

konu günceldir, hala uydu alıcısı almadık
fiyat aralıgımız 100 120 lira civarı
internet baglantısı filan olmasın, hd olsun hızlı gecsin yeter

bi de bu mini cihazlarda ısınma sorunu cok olur mu
kutulu cihaz almak daha mı mantıklı

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri