Haylou GT1 incelemesi

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Merhaba, burada sizinle 2 senelik Haylou GT1 deneyimlerimi paylaşacağım.

Malzeme kalitesi
Malzeme kalitesi olarak kulaklıklar da kutu da orta kalite plastikten yapılmış.

Kulak uyumu
Bu kişiden kişiye değişir ancak bu kulaklık koşuya uygun değil, onun dışında eğer doğru silikon boyutunu bulursanız kulağa oldukça güzel oturuyor.

Bluetooth bağlantı kalitesi
Kulaklık, RealTek çip kullanıyor ve bağlantı kalitesi ortalama diyebilirim. Benim deneyimimde birkaç saat ve uzun kullanımda çoğu zaman gelişigüzel olarak 3-5 saniye, bazen daha da fazla bağlantı kopmaları oluyor ve buna ilaveten bağlantı hızı yavaş ve bazen otomatik bağlanmıyor, ayarlardan girip bağlan demeniz gerekiyor. Bazen ise hemen bağlanabiliyor. Kısacası Bluetooth bağlantısı hiç stabil değil.

Mikrofon kalitesi
İki kulaklığın sadece birinde mikrofon var ve son derece kalitesiz diyebilirim.

Batarya ömrü
Kutusuz 3,5, kutuyla 12 saatlik bataryası var. Kulaklıklar 43 mAh iken kutu 310 mAh.
Ben yüzde yüz seste şarkı dinlerken 3,5 saatten az zaman alıyorum ama bu 3,5 saat zaten %60 seste test edilmiş hali büyük ihtimalle.

Ses kalitesi
Ben pop ve arabesk dışında her müzik türünü dinleyen biriyim. Şöyle bir örnek vermek istiyorum: Bohemian Rapsody dinlerken bu kulaklık size hiç zevk vermiyor. Yani enstrüman ve ayrı seslerin farkına varıp, o şarkının verdiği üç boyut hissini deneyimleyemiyorsunuz. Kısacası ses sahnesi (soundstage) ve enstrüman ayrımı son derece az. Enstrümanlar sanki hepsi ayrı ayrı yerlerden değil de hepsi tek bir noktadan geliyormuş hissi veriyor.
Bass kalitesi olarak çok az bass var diyebilirim. Diğerleri için çok fikir belirtemeyeceğim, çok iyi değilim bu konuda ancak hiçbir tür diğerinin önüne geçmiyor diyebilirim, en azından bana öyle geldi.
Karşılaştırmam gerekirse evde bir tane Samsung telefonlardan çıkan silikonsuz, beyaz kulaklıklardan var. Eğer ona 10 üzerinden 3 verirsem sanırım buna da 4,5 veya 5 verebilirim.

Diğer özellikler
Ek olarak sadece oyun modunu diyebilirim. Ben oyun çok oynamam ama denemek için biraz oynadığımda oyun modunun kayda değer bir katkı yaptığını gözlemleyemedim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri