HAYAT GARİP TESADÜFLER ZİNCİRİ

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
65
Herkese merhaba sevgili dostlar
Batıl itikatlarım yoktur ama rastlantılara çok inanırım nedense. Çünkü hayatımızı bazen onlar yönlendirir. Hüzün ya da bol mutluluk katarlar. 9 yıl önce aldığım ama ekranının bile kaç Hz. olduğunu bilmediğim, daha çok umursamadığım bir Vestel televizyonum vardı. Umursamadığım diyorum çünkü ben kolay kolay TV izlemem. Bazen güzel filmler ya da artık şimdi pek olmayan açık oturumlar olursa izlerdim. Son yıllarda da bilgisayara bağlayıp film izlemek için kullandım. Ne zaman ki ekran kırıldı, ekranın 100 Hz. olduğunu ozaman öğrendim. Oysa elektroniklede yıllardır içli dışlıyımdır... Ne zamanki ekran kırıldı ve yeni bir TV arayışına girdim, yıllar önce donanım haberdeyken bihaber olduğum Adem beyi burada tanımış oldum. Belki de bilgisayar ağırlıklı takıldığım için olmuştur bu. Televizyonu kaybettim ama onun sayesinde bir çok güzel insan tanımış oldum. Oysa yıllarca Donanım habere katılmıştım. Halen de üyeliğim vardır orada. Bu televizyonu almamdaki karar da donanım sitesindeki yazışmalarımdan sonra olmuştur. Ama gelin görün ki o zaman değil bu zamana kısmetmiş... Adem beyi tanıdıktan sonra bu forumu tanımış oldum. Bu foruma girdikten sonra, Alaattin beyle, yaşam mücadelesinde, bir sürü benzer noktalarımız olduğunu öğrendim. Müzik ve elektronik uğraşılarımız, hobilerimiz, v.s. Hatta İzmir de aynı Radyo/Televizyon kursuna gitmişiz ve benzer nedenlerle Buca ya kayıt yaptırmamışız. Tesadüfün de böylesi yani...
Yıllarca hep şöyle bir düşünce gelişti bende: Olması gereken şeyler bende yaklaşık 10 yıl gecikmeyle oluyordu... Şimdi şu soruyu sorar gibi hissediyorum sizi: "Hani batıl itikadın yoktu?"
İyi ki bu Siteyi Sota kardeşimiz açmış. Bu siteyi ve buradaki insancıl ahengi seviyorum. Dostca ve sevgiyle kalın.

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
65
Ruhitan Hocam, tesadüf diye bir şey olmadığını söylerler, tevafuk derler aslında. İlahi bir program dahilinde olmuş diye inanırız biz ?
Valla nasıl bir program vardır bilmiyorum ama bu tür olaylar oluyor ve biz bunun nasıl açıklanacağını bilmiyoruz sadece...

Hocam çocukluk yıllarında eşim ile aynı mahallede farklı sokaklarda oturmuşuz ama birbirimizi fark etmemişiz .Halbuki bisiklete binerdik girip çıkmadığımız sokak kalmazdı .Hayatımızda böyle şeyler oluyor demek ki.
Bunun üzerine başka bir şey anlatayım. 2005 yılında eşimden ayrıldım ve oğlum 10 yaşındaydı. Oğlumun bende kalmasına karşın bütün eşyamı ve arabamı verdim. O üniversiteye gidinceye kadarda onu kendim yetiştirdim ve kimseyle ilişkim olmadı. Sonra, bir kaç tane kız arkadaşım oldu. Şu anda 5 yıldır bir kız arkadaşım var. Garip olan nedir biliyor musun? Ondan önce çok kısa süreli bir kız arkadaşım olmuştu. Ondan ayrıldıktan bir kaç ay sonra tekrar, şimdiki kız arkadaşım oldu. Meğer o da tam eskisinin karşısında oturuyormuş. Ben onun balkonunda otururken, şimdikinin balkonuna bakıyormuşum ve ben onu hiç görmemiştim. :haha

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Valla nasıl bir program vardır bilmiyorum ama bu tür olaylar oluyor ve biz bunun nasıl açıklanacağını bilmiyoruz sadece...

Bunun üzerine başka bir şey anlatayım. 2005 yılında eşimden ayrıldım ve oğlum 10 yaşındaydı. Oğlumun bende kalmasına karşın bütün eşyamı ve arabamı verdim. O üniversiteye gidinceye kadarda onu kendim yetiştirdim ve kimseyle ilişkim olmadı. Sonra, bir kaç tane kız arkadaşım oldu. Şu anda 5 yıldır bir kız arkadaşım var. Garip olan nedir biliyor musun? Ondan önce çok kısa süreli bir kız arkadaşım olmuştu. Ondan ayrıldıktan bir kaç ay sonra tekrar, şimdiki kız arkadaşım oldu. Meğer o da tam eskisinin karşısında oturuyormuş. Ben onun balkonunda otururken, şimdikinin balkonuna bakıyormuşum ve ben onu hiç görmemiştim. :haha
İşte hocam, yanlış balkona bakıyormuşsun. :hihi
Ben de genelde yanlış balkona bakıyorum hayatımda, bugüne kadar şaştığımı görmedim. :kop
Bu kadar tesadüf bana biraz ürkütücü geliyor ama bilemiyorum.
Henüz bu kadar büyük bir tesadüfler silsilesi olmadı hayatımda.
Ama dünya küçük, onu biliyorum.
Sosyal medya sağ olsun, kimler kimleri tanıyor şaşırıyorum.
Nereden nereye. :kiskis

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
65
İşte hocam, yanlış balkona bakıyormuşsun. :hihi
Ben de genelde yanlış balkona bakıyorum hayatımda, bugüne kadar şaştığımı görmedim. :kop
Bu kadar tesadüf bana biraz ürkütücü geliyor ama bilemiyorum.
Henüz bu kadar büyük bir tesadüfler silsilesi olmadı hayatımda.
Ama dünya küçük, onu biliyorum.
Sosyal medya sağ olsun, kimler kimleri tanıyor şaşırıyorum.
Nereden nereye. :kiskis
Vallah dostum yanlış balkona bakma şansım yoktu çünkü iki apartman da karşı karşıya... Dur bakalım bu forumda yıllar geçtikçe ortak değerlerle neler göreceğiz. Belki bazılarıyla aynı ilde, aynı mahallede yaşamış bile olabiliriz. Bu arada ben internet ve forumlar sayesinde o kadar çok kişiyle tanıştım ki... Hatta bazılarıyla öyle dost olduk ki, akrabamdan bile kıymetlidir benim için... Mesela onlardan biri de Fethiye'de yaşayan, emekli tarih öğretmeni olan ve piyanist şantör olarak hayatın devam ettiren Halit hocadır... Bir tanesi de İstanbul'dan bir piyanist şantör arkadaşım İlhan... Daha çok var da, neyse...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Vallah dostum yanlış balkona bakma şansım yoktu çünkü iki apartman da karşı karşıya... Dur bakalım bu forumda yıllar geçtikçe ortak değerlerle neler göreceğiz. Belki bazılarıyla aynı ilde, aynı mahallede yaşamış bile olabiliriz. Bu arada ben internet ve forumlar sayesinde o kadar çok kişiyle tanıştım ki... Hatta bazılarıyla öyle dost olduk ki, akrabamdan bile kıymetlidir benim için... Mesela onlardan biri de Fethiye'de yaşayan, emekli tarih öğretmeni olan ve piyanist şantör olarak hayatın devam ettiren Halit hocadır... Bir tanesi de İstanbul'dan bir piyanist şantör arkadaşım İlhan... Daha çok var da, neyse...
teraspy teraspy emmi de müzikle uğraşmıştır. Kendisi şu sıralar geçirdiği ufak kaza sonucu dinleniyor ama o da tanır belki dediğiniz isimleri. Kendisi gerçi İzmir'de ama. Belki de Adem Helvacı Adem Helvacı tanıyordur. Yıllardır oradaysa Adem abi mutlaka bir ürün kurulumu vs için gitmiştir illa ki. :hihi

Ben de DH'deyken Samsun üyeleriyle iftar buluşması yapmıştık.
Sonra bir üyemizin evine geçmiştik orada vakit geçirmiştik biraz.

Hatta DH'nin ofisteki admini de Samsun'dandı sanırım ama kendisine ulaşamamıştık.
Conjure idi sanırım kullanıcı adı.

DH'de başka bir Samsunlu üye daha var mesela "Muten Baba", incelemeleri güzel.
Kendisine ulaşmayı denedim ama yanıt alamamıştım.

Forumun kemik kitlesi büyürse burada da aileler çoğalır elbet. (Her şehirden yani.)

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Hayatımız tesadüfler zinciri ile doludur, bunları görebilirseniz hayattan keyif alıyorsunuz. Hayatta en büyük tesadüfüm eşimle tanışma hikayem. Şimdi bu yazdıklarıma “kader,yazgı…vs” diyenler çakacaktır ama benim için kavramların değil sonucun önemi var, varsız siz öyle diyin bende kabul ederim siz demeden önce. Film izlemeyi sevdiğiniz için size belki daha önce izlemediğiniz 2 film öneririm;
1-Serendipity
2- The Adjustment Breau (Kader Ajanları)

Benzer şekilde bende bu forumu buldum ve gerçekten güzel insanlar keşfettim. Yıllar yıllar önce bir araba forumunda çokça aktiftim, sonrasında bazı konulardan dolayı bir grup insan ayrıldık. Güzel insanları hayatımıza alıp diğerlerini unuttuk. Hayat böyle sanıyorum, eleye eleye gidiyoruz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Geçenlerde bir arkadaşa anlattım ,"olacak şey değil ,aynı şeyleri yaşamışız" dedim, bana "alocum,seni tanımasam asla inanmam söylediklerine" diye ekledi sonradan :)
Ev ararken mezun olduğum lise taraflarındaydım (Havva Özişbakan lisesi) orada sınıf arkadaşımı gördüm ,biraz muhabbet ettikten sonra "eee,alo ,desene artık emekli öğretmensin" dedi .Güldüm "nerden çıktı şimdi bu " dediğimde bana "o kadar çok istiyordun ki ingilizce öğretmenliğini,mutlaka olmuşsundur diye düşündüm" dedi :)
Ben tesadüflere inanırım bu arada bunu da belirteyim :ok

Geri
Üst Alt