Havya seçimi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Ben zamanında bu havyayı 30 liraya almıştım, güzel bir ürün. Değiştirilebilir uca sahip, ucunu piyasadan temin edebiliyorsunuz.

Şuna da bakabilirsiniz isterseniz,

Size tavsiyem, havya ile işiniz bittiğinde havyanızı soğuyana kadar sabit bir yerde tutmanız olacaktır.
Rezistans sıcakken düşme gibi durumda zarar görebiliyor. Özellikle aşırı ucuz havyalardaki rezistanslar bu nedenle bozulabiliyor.

Seramik rezistanslı havyalar bu durumda biraz daha dayanıklı oluyorlar.
Hayva almışken bir de havya standı almanızı tavsiye ederim.
Linkini verdiğim Solomon havya'nın yanında minik bir aparat geliyor fakat tam anlamıyla bir stand değil, sadece ucunu eşyalardan uzak tutmanızı sağlıyor.

Şöyle bir ürün de var indirimde, kalitesi nasıldır bilmiyorum. Aynı markanın istasyonunu kullanıyorum ama bu ürün nasıldır bilemem.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Evdeki ufak tefek işler için kaç watt havya gerekiyor..? benim bir zamanlar ruslardan aldığım kalem havya zaten takoz yani lehim falan erittiği yok... ve watt'ı da bilmiyorum.. havyada watt olayını yeni öğrendim..:)..

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar selam yeni konu açmak istemedim forumda konu var diye bana telefoncuların elektrikçilerin kullandığı hava ve kalem havya lazım sizin tavsiyeleriniz nelerdir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şöyle bişey nasıl olur

baku-bk-878l-sicak-hava-lehim-havya-makinesi-dijital-ekran__0936026640063429.webp

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Arkadaşlar selam yeni konu açmak istemedim forumda konu var diye bana telefoncuların elektrikçilerin kullandığı hava ve kalem havya lazım sizin tavsiyeleriniz nelerdir.

şöyle bişey nasıl olur

baku-bk-878l-sicak-hava-lehim-havya-makinesi-dijital-ekran__0936026640063429.webp
Bunların hepsi hemen hemen aynıdır. Çok aşırı iyi aletler değildir, profesyonel kullanımda üzebilir ama ilk başlangıç için idare eder.

Asıl kaliteli olan sıcak havaların fan motoru kasanın içinde olur o tip bulursanız o daha iyidir. Havya konusunda da uçların kolay bulunmasına ve yeterince güçlü olmasına dikkat edin en az 40-50W olsun.

Benim kanımca en kullanışlı iki uç tipi şunlardır. Lehimi üzerinde biriktirip tutmak kolay oluyor.

images-3369d381d357c73294.jpg
images-32d0ef2e5f7ce9c721.jpg

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Koray ,benim tanıdığım 3 telefon tamircisi bunlardan kullanıyor ,isimleri değişik ama aynı cihazlar,hepsi çin malı :)
Alabilirsin ,kötü olsa onlar kullanmazdı diye düşünüyorum :)
Benim sıcak portatif sıcak hava istasyonu geldi 1 telefon 1laptom tamir ettim teraspy teraspy hocam kaliteli iyi yapmışlar 50 TL vergi çıktı toplam 280 TL mal oldu 2 iş geldi cihaz kendi parasını çıkarttı Koro96 Koro96 lazımsa çinden al kaliteli cihaz fiyatı uygun

TRY 207.95 31%OFF | JCD sıcak hava tabancası 8858 mikro taşınabilir BGA Rework lehim istasyonu LCD dijital sıcak hava üfleyen kaynak lehim istasyonu isı hava tabancası

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Benim sıcak portatif sıcak hava istasyonu geldi 1 telefon 1laptom tamir ettim teraspy teraspy hocam kaliteli iyi yapmışlar 50 TL vergi çıktı toplam 280 TL mal oldu 2 iş geldi cihaz kendi parasını çıkarttı Koro96 Koro96 lazımsa çinden al kaliteli cihaz fiyatı uygun

TRY 207.95 31%OFF | JCD sıcak hava tabancası 8858 mikro taşınabilir BGA Rework lehim istasyonu LCD dijital sıcak hava üfleyen kaynak lehim istasyonu isı hava tabancası
Ooo,inan senin adına sevindim ,güle güle kullan ,bol kazançlar dilerim :ok

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bunların hepsi hemen hemen aynıdır. Çok aşırı iyi aletler değildir, profesyonel kullanımda üzebilir ama ilk başlangıç için idare eder.

Asıl kaliteli olan sıcak havaların fan motoru kasanın içinde olur o tip bulursanız o daha iyidir. Havya konusunda da uçların kolay bulunmasına ve yeterince güçlü olmasına dikkat edin en az 40-50W olsun.

Benim kanımca en kullanışlı iki uç tipi şunlardır. Lehimi üzerinde biriktirip tutmak kolay oluyor.

images-3369d381d357c73294.jpg
images-32d0ef2e5f7ce9c721.jpg
İlgilenip zaman ayırıp yorum yazdığın için teşekkür ederim.

Koray ,benim tanıdığım 3 telefon tamircisi bunlardan kullanıyor ,isimleri değişik ama aynı cihazlar,hepsi çin malı :)
Alabilirsin ,kötü olsa onlar kullanmazdı diye düşünüyorum :)
Emmim bizim bi arkadaşta kullanıyor Yuxin di galiba markası sarı lacivert hatta rengi bana sağlam bişey lazım hepsimi çin malı bunların?

Fiyat uygunda gümrük vergisi damga şu su busu sıkıntı ya kaldıki geçecekmi oda belirsiz ya.

Ooo,inan senin adına sevindim ,güle güle kullan ,bol kazançlar dilerim :ok
Bende bol kazançlar dilerim.

Class zz99 evde hobi amacli kullaniyorum alirsaniz yedek uc ta alin uc haric kaliteli
Google amcadan araştırdım bulamadım ama.:hmm

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
İlgilenip zaman ayırıp yorum yazdığın için teşekkür ederim.

Emmim bizim bi arkadaşta kullanıyor Yuxin di galiba markası sarı lacivert hatta rengi bana sağlam bişey lazım hepsimi çin malı bunların?

Fiyat uygunda gümrük vergisi damga şu su busu sıkıntı ya kaldıki geçecekmi oda belirsiz ya.

Bende bol kazançlar dilerim.

Google amcadan araştırdım bulamadım ama.:hmm
Bunun çin malı olanı makbul desem yeridir tabi bu tip olanlar değil daha pahallı onlar ama Alman ve Amerikan malı olan JCB,Weller,Hakko var bunlar en iyisidir ancak çinliler en az bunlar kadar iyisini yapıyor hemde çok daha ucuza. Tabi onları karşılamak işin bu işi büyütüp iyi para kazanmanız lazımki maliyetini çabuk çıkarsın. Şimdilik bunlardan birisi bence işinizi görür.

Bahsettiğim bu tip bunların üfleme motoru içte oluyor,sapında değil genelde daha sessiz olur ve daha yüksek hava akımı vardır. Havyaları bu tip istasyonların hemen hemen aynıdır. Bu modeli de sadece örnek olsun diye attım belki daha ucuzu, iyisi vardır ben alalı zaman geçti ama hepsi hemen hemen aynı tasarımın kopyası. Birkaç tip var hepsi aynı tasarımları alıp üstüne logo basıyor. Siz model bazında araştırın bence bir kaç tane gözünüze kestirip. Birde ürünü alınca içini açıp topraklamasını kontrol edin bu aletlerde tehlikeli olabiliyor. Birde şu modeli buldum isterseniz bunu da inceleyin bende aynı markanın (bu orijinali değil büyük ihtimalle ama) sadece sıcak hava olanı var. Güzeldir diye tahmin ediyorum.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Class 968d isyerinde kullanıyorum
Evde hobi amacli class zd99 kullaniyorum harf hatasi yapmisim ilk mesajda
Kalem havyalara gore gayet basarili kalin tabakalara lehim yapicagin zaman zorlaniyor zd99

Hic biri 15 senelik weller istasyonumun yerini tutmuyor bozuldu malesef

Elektronik tamir vs yapicaksan hava uflemeli al entegre chip sokmek istersen

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri