Hava Nemlendirici Tavsiyesi

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Kaç yıl oldu hatırlamıyorum hediye gelmişti, yoğun kullandığımızdan bir çok kez temizlemem gerekti. Suyu buharlaştırdığından içindeki kireç artık kalıyor. Temizliği kireç çözücü ile yapıp kullanmaktayım. Bu tip ürünler yeni teknoloji sonucu küçüldü ucuzladı. Bu tip yöntemli soğuk buhar jeneratörleri eskiden çok pahalı olduğundan sadece ameliyathanelerde kullanılırdı.
İmkanın varsa öncelikle üst mesajdakini değerlendir, ne de olsa bu tip ilk çıkan versiyonlardan.

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Birkaç senedir linkteki ürünü kullanıyorum genel olarak memnum.
bu sene fanı ses yapmaya başladı söküp temizleyip yağladım ilk günkü gibi oldu karşılaştığım tek sorun buydu.

Ben de tam bunun Kanz olanını aldım birebir aynısı galiba. Şu an çalışıyor bir sorun yok gibi. Bende nem ölçer olmadığı için test edemiyorum cihaz nemi doğru ölçüyor mu acaba hiç kontrol ettiniz mi?

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
elektronik cihazlarda su yoğuşup bozunca aldığınıza pişman olursunuz sanki...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,261
Ben de tam bunun Kanz olanını aldım birebir aynısı galiba. Şu an çalışıyor bir sorun yok gibi. Bende nem ölçer olmadığı için test edemiyorum cihaz nemi doğru ölçüyor mu acaba hiç kontrol ettiniz mi?
Cihazdan çıkan buhar, cihaz yanına düştüğü için tam doğru ölçüm yapması beklenemez ama cihaz %60 ölçüyorsa
içerisi %55 gibidir.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
etrafındaki cihazları bozarsa ne olacak... yorumlarda kimse ne kadar risk oluşturur dememiş...
Bir ampul kadar enerji harcamadan suyu soğuk şekilde buharlaştırıyor. Nem ayarı var istediğiniz konfora göre kendiniz ayarlıyorsunuz.
Kışın oda ısınınca su buharı soğuk duvarlarda yoğuşarak içindeki gözeneklerden dış ortama çıkar. Bir süre sonra havalandırma yeterli değilse odada yeterli nem kalmaz ağızda, boğazda kuruluk yapar. Yazın ise klima kullanıyorsanız, soğutulan oda havası iç ünitede yaklaşık 0 derece civarı yüzeylere sürtünür bu arada içindeki su buharı tanecikleri yağmur gibi yoğuşarak sürtünme yüzeylerine yapışır damlacık oluşturur. Damlacığın yüzey gerilmesi kuvveti nedeniyle yüzeyden ayrılamaz birikirler ve yer çekimi kuvvetiyle tahliye kanalından ortamdan uzaklaşırlar. Böylece oda da nem düşer aynen kıştaki gibi solunum yolu rahatsızlıkları baş gösterir.
Esas olarak bu tip cihazlar nemi azalan ortamın nem dengesini sağlamak için kullanılmaktadır. Normal şartlarda nemsiz olması gereken bir ortam da (nem kaybı olmayan bir ortam da) bu cihaz çalıştırılırsa uzun süre kapalı ortamda dediğin kaçınılmaz olabilir, oksitlenme veya diğer cihazlar için izin verilmeyen nem değerlerine çıkma gibi durumlar da arızalara sebep olabilir. Bu ekstrem bir durum bence hatalı kullanıma girer bir şekilde.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri