Hareket sensörlü tavan aplik arızası !?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Yakın zamanda sensörlü tavan aplik ani bir elektrik kesilmesi sonucu arıza yaptı. Ben ilk ampül kesmiştir dedim fakat öyle değil. Kontrol kalemi ile duyları kontrol ettiğimde elektrik yok. Fakat modül sensör hareket algıladığında görüyor yani tık sesi geliyor. Ama duylara ileti gitmiyor. Bunun tamiratı mümkün müdür?

images-2ae0ddf70dd328170.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Kablolarda yada sensör rölesinde sorun olabilir.Tık sesi geliyor fakat röle kontakları ark yaptıysa voltaj geçmeyebilir.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bugün söktüm apliği içini açıp devreyi söktüm. Benim bir elektronikçi ustam var. Dedim bu onu yapar..

DSC_0468.jpg

DSC_0469.jpg

Ve yapıldıktan sonra ?

DSC_0470.jpg

Geri toplayıp tekrar taktım tavana.. Sonuç pozitif.. Ücret dost işi :ok

H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
Merh hazır konu açılmışken apartman sadece aydınlatma 100 TL yakın fatura geliyior biz hepsini LED e cerirdik fatura 40 TL geldi ancak bu apliklerde sarı lambalar ve tasarruflu ampul hariç LED ampul hangi marka önerirsiniz bir kaç yerli malı aldık apartman a fazla dayanmadi Philips yada osram vs uzun süre dayanır mı bunlarda dirençli LED ampul varmış bilginiz varmı teşkil

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,059
Merh hazır konu açılmışken apartman sadece aydınlatma 100 TL yakın fatura geliyior biz hepsini LED e cerirdik fatura 40 TL geldi ancak bu apliklerde sarı lambalar ve tasarruflu ampul hariç LED ampul hangi marka önerirsiniz bir kaç yerli malı aldık apartman a fazla dayanmadi Philips yada osram vs uzun süre dayanır mı bunlarda dirençli LED ampul varmış bilginiz varmı teşkil

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt