Hangi uydu Next 2023 vs Renline S55 wifi

M Çevrimdışı

metaldeniz 

Yeni Üye
18 Eki 2016
43
Herkese hayırlı günler dilerim. Aslında next almak istiyorum ama iki uydu alıcı arasında kaldım.
Aslında ihtiyacın olacağını düşünmüyorum ama da yine de almışken wifi'si olan bir uydu alayım dedim.
Yalnız bazı uydu alıcılar sanırım kartlarından ötürü çabuk bozuluyorlar.
Bu iki uyduya bakar mısınız sizin öneriniz nedir görüşünüz nedir?

Redline S55

Next 2023

H Çevrimdışı

harbi_biri

Yeni Üye
12 Nis 2016
16

Bende araştırıyorum bunu almak mantıklı ama çanak normal kanallarda bu tip cihazlarda hep donma sorunu oluyor her marka için geçerli adaptörünü çıkarıp takınca düzeliyor maalesef böyle bunlar

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

Bende araştırıyorum bunu almak mantıklı ama çanak normal kanallarda bu tip cihazlarda hep donma sorunu oluyor her marka için geçerli adaptörünü çıkarıp takınca düzeliyor maalesef böyle bunlar
Kendi adaptörleri bir tık dayanıksız oluyor. 1A fazla adaptör takıldığı zaman kolay kolay problem çıkarmıyor.

Ancak cihazların donanımları zaten belli bir seviye de olduğu için wifi v.b. aramıyor, kullanmıyorum. Gx6605 klonları iş görüyor.

Mevcutta bir dreamstar oneplus mini hd bir de markası şu anda aklımda olmayan var. İkisi de gx6605 klonu. Adaptör yükseltmesiyle donma v.b. sorunları çözülüyor.

M Çevrimdışı

metaldeniz 

Yeni Üye
18 Eki 2016
43

Tesekkur hocam

Kendi adaptörleri bir tık dayanıksız oluyor. 1A fazla adaptör takıldığı zaman kolay kolay problem çıkarmıyor.

Ancak cihazların donanımları zaten belli bir seviye de olduğu için wifi v.b. aramıyor, kullanmıyorum. Gx6605 klonları iş görüyor.

Mevcutta bir dreamstar oneplus mini hd bir de markası şu anda aklımda olmayan var. İkisi de gx6605 klonu. Adaptör yükseltmesiyle donma v.b. sorunları çözülüyor.
Hocam bilgi verdiğin için çok teşekkür ederim. Bunlar değişik ve garip bilgiler gerçekten.
Adamlara bak bunun donduğunu biliyorlar 1a yüksek adaptör koymuyorlar ne kadar garip değil mi.
Ben zaten annemin evini alıp takacaktım ha dedim olmuşken wi-fi'de olsun
Madem hiç gerek yok direkt onun next in normal cihazını alayım ben

H Çevrimdışı

harbi_biri

Yeni Üye
12 Nis 2016
16
buna benzer uydu cihazlarda tahminen adaptörlü olanlar donma yasanıyor. adaptörü degiştiridm eski cihazda hd olanın aynı sorunu yasadım o yüzden pek yanaşamıyorum açıkçası adaptörlü uydu cihazlara yukarıda verdiğim cihaz bir tık iyi gibi nedendir buna çözüm üretmez fabrika tuhaf valla arayıp sormayada üşeniyorum ulaşabilirsek tabi üretene :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
buna benzer uydu cihazlarda tahminen adaptörlü olanlar donma yasanıyor. adaptörü degiştiridm eski cihazda hd olanın aynı sorunu yasadım o yüzden pek yanaşamıyorum açıkçası adaptörlü uydu cihazlara yukarıda verdiğim cihaz bir tık iyi gibi nedendir buna çözüm üretmez fabrika tuhaf valla arayıp sormayada üşeniyorum ulaşabilirsek tabi üretene :)
Üstadım adaptörü değiştirdim derken bahsettiğim güç farkı ile mi değiştirdiniz yoksa birebir değerde mi?

Bir de küçük bir not ekleyeyim, direkt 220v girişli uydu alıcılarda da güç katı neredeyse adaptör içeriği ile aynıdır. Evet eften püften adaptörlerden bir nebze daha iyidir ancak benzer sorunlar onlarda da yaşanabilir.

H Çevrimdışı

harbi_biri

Yeni Üye
12 Nis 2016
16
Üstadım adaptörü değiştirdim derken bahsettiğim güç farkı ile mi değiştirdiniz yoksa birebir değerde mi?

Bir de küçük bir not ekleyeyim, direkt 220v girişli uydu alıcılarda da güç katı neredeyse adaptör içeriği ile aynıdır. Evet eften püften adaptörlerden bir nebze daha iyidir ancak benzer sorunlar onlarda da yaşanabilir.
eski kasalarda hiç böyle donmalar görmedim ona istinaden yazdım bu adaptorlerde hepsi bu şekilde tahminen başta paylaştığım canakta izleyenler donma yaşadıklarını yazınca bende almadım alsam bir ders almasam bir başka ders alınabilecek güzel cihazlardan biri

Volt aynı amperi yüksek modem adaptörü büyük biraz 1 ay sonra buda donmaya başladı fişi çıkarıp takınca düzeliyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
eski kasalarda hiç böyle donmalar görmedim ona istinaden yazdım bu adaptorlerde hepsi bu şekilde tahminen başta paylaştığım canakta izleyenler donma yaşadıklarını yazınca bende almadım alsam bir ders almasam bir başka ders alınabilecek güzel cihazlardan biri

Volt aynı amperi yüksek modem adaptörü büyük biraz 1 ay sonra buda donmaya başladı fişi çıkarıp takınca düzeliyor
Bu işlerin ustası Sayın teraspy teraspy Emmi ve Sayın osmanke osmanke . Ama söylediğim gibi adaptör değişimini söylediğim şekilde yaparsanız problem olmaz. Kendi kullandığım cihazlardan örnek veriyorum.

Çanaklı çanaksız mevzuusuna gelince onunda açıklamasını yaptım. IPTV konusu bu tür donanımlarda sıkıntılı. ( Özel cihazlar hariç) O yüzden bahsettiğim cihazlar doğru adaptör değişimiyle düzgün şekilde kullanılabilir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Burada gösterilenler alınabilir hepsi iyi,kasa içindeki adaptörler eskiden çok iyi idi,şimdi plastik olanları kasaya montelemişler gibi düşünüyorum,çünkü bir kasa alıcıyı söküp içinden adaptörünü almıştım ,aşağıdaki foto :)
NOT: Foto dönük oldu, silmedim artık kusuruma bakmayın :ok

20231129_234430.jpg

Geri
Üst Alt