Hangi Diş Macunu

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
Merhaba Arkadaşlar.

internette diş macunu hakkında araştırma yaparken şu ürüne rastladım.
Fakat tam almaya niyetlenmişken farklı yerlerde satılmadığını gördüm.
Signali aradım fakat net bilgi alamadım araştırınca dönüş yapacaklarını belirttiler. (kendi sitelerinde bu ürün yok)

Hidroksiapatit diye bir isme rastladım ve Google da nedir diye baktığımda şöyle bir tanıma rastladım Hidroksilapatit günümüzde kemik yerine kullanılabilecek bir Kalsiyumfosfat ürünüdür. Ayrıca hem doğal yollarla hem de sentetik olarak üretilebilir.Dişlerin mine ve dentin tabakası ve kemikte bulunur.

Acaba bu ürünü daha önce kullanan oldu mu yada diş minesini güçlendiren bir macun tavsiyeniz var mı?

Sensodyne Çok Yönlü Koruma ürününe yöneldim en yakın bu gibi geldi fakat bu seferde şikayet var da çok şikayet gördüm aynı geri bildirimle.

bbbbbbbbbbbbbbbb.jpg

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Diş macunun dişe hiçbir faydası yok aksine büyük zararı var içinde florür var. Sadece Ağız kokusunu önlüyor .

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Diş macunları boş iş ?
Dişin yapısıyla ilgili bir şey. Aynı macun ile bende eşimde kullanıyoruz ( ipana bilmem ne beyazlık ) benim dişler inci gibi:kas mesela hamımınki biraz daha sarı gibi. Dişin yapısıyla alakalı bence.
Ama sensodyn ve paradontax diş eti ve sağlığı açısından dha etkili ( diş hekimi amcamın söylemi )

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Diş macunları boş iş ?
Dişin yapısıyla ilgili bir şey. Aynı macun ile bende eşimde kullanıyoruz ( ipana bilmem ne beyazlık ) benim dişler inci gibi:kas mesela hamımınki biraz daha sarı gibi. Dişin yapısıyla alakalı bence.
Ama sensodyn ve paradontax diş eti ve sağlığı açısından dha etkili ( diş hekimi amcamın söylemi )
İnsan vücüdunun kemiğinin renk tonu ne ise "temiz" dişlerin tonuda o renktir. Beyazlatma felan boş iş anca diş minesini aşındırmaktan başka bişey değil

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Bildiğim kadarıyla zaten dişlerin beyaz olması normal değil. Diş yapısı gereği renginin sarıya yakın kemik renginde olması gerekiyor. Çocukluğundan beri dişini fırçayan hiç dişçiden çıkmayan ve dişini fazla fırçalamış hiç diş sorunu olmamış tanıdıklarım var . Tabi temizlik açısında fırçalamak gerekli Bu işler biraz genetikle alakalı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bildiğim kadarıyla zaten dişlerin beyaz olması normal değil. Diş yapısı gereği renginin sarıya yakın kemik renginde olması gerekiyor. Çocukluğundan beri dişini fırçayan hiç dişçiden çıkmayan ve dişini fazla fırçalamış hiç diş sorunu olmamış tanıdıklarım var . Tabi temizlik açısında fırçalamak gerekli Bu işler biraz genetikle alakalı
Zaten diş macunu üreticilerinin söylediklerine bakarsak hepsi aynı şeyi iddia ediyorlar. Sıkıntı burada bence. :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt