Hangi akıllı saati almalıyım?

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Ben biraz daha ekleyip Huawei Watch GT2e temiz bir 2.el almanızı tavsiye ederim. Kullanıyorum hiçbir problem olmadı şarjda 2 hafta civarı gidiyor. Bu gönderdikleriniz reeder hariç bileklik.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Ölçüm kıyası yapan gitsin aygıtları ayrı ayrı alsın.
Saatte doğruluğa takılmak mantıklı değil.
Adımı eksik saysa ne, saymasa ne?
Adım atmak zaten saat satmak için uydurulmuş bir şey.
Eklemlere işkenceden başka bir şey değil.
Kilo vermek isteyen koşu yapsın.
Yürümek boş iş.
Nedense hep cevapların tartışma çıkaracak cinsten oluyor. Adım atmak sana göre saat satmak için çıkarılmış bir şey olabilir, başkasına göre değildir. Hiç hareket etmeyen, sedanter yaşayan insanları en azından adım atarak harekete teşvik etmeye çalışıyorlar, özellikle masa başı işte çalışanlar için. Böyle cihazlar da bu konuda kolaylık sağlıyor, en azından motivasyon kaynağı oluyor.

Adımı %3-%5 eksik ya da fazla sayabilir ancak %45 de fark olmasın. Bazı cihazlar klavyede yazı yazarken veya araba kullanırken bile bunu adım olarak algılayabiliyor.
step_compare.jpg

Yürümek neden boş iş olsun. Kalbinden rahatsız olan var, panik atağı olan var, koşu herkese uygun olmayabilir. Zaten kendi cevabının içinde çelişiyorsun. Adım atmak eklemlere işkence ise o zaman koşu ne oluyor ?

Saatte doğruluğa takılmak mantıklı değilse, o zaman bu tür cihaz kullanmanın anlamı yok, normal saat tak daha iyi. Bir sebepten ufak çaplı taşikardi veya çarpıntı geçiriyorsun diyelim. Oturduğun yerde nabzın 120'lerde geziniyor ama kolundaki cihaz bunu algılayamıyorsa ne anlamı kaldı ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Nedense hep cevapların tartışma çıkaracak cinsten oluyor. Adım atmak sana göre saat satmak için çıkarılmış bir şey olabilir, başkasına göre değildir. Hiç hareket etmeyen, sedanter yaşayan insanları en azından adım atarak harekete teşvik etmeye çalışıyorlar, özellikle masa başı işte çalışanlar için. Böyle cihazlar da bu konuda kolaylık sağlıyor, en azından motivasyon kaynağı oluyor.

Adımı %3-%5 eksik ya da fazla sayabilir ancak %45 de fark olmasın. Bazı cihazlar klavyede yazı yazarken veya araba kullanırken bile bunu adım olarak algılayabiliyor.
step_compare.jpg

Yürümek neden boş iş olsun. Kalbinden rahatsız olan var, panik atağı olan var, koşu herkese uygun olmayabilir. Zaten kendi cevabının içinde çelişiyorsun. Adım atmak eklemlere işkence ise o zaman koşu ne oluyor ?

Saatte doğruluğa takılmak mantıklı değilse, o zaman bu tür cihaz kullanmanın anlamı yok, normal saat tak daha iyi. Bir sebepten ufak çaplı taşikardi veya çarpıntı geçiriyorsun diyelim. Oturduğun yerde nabzın 120'lerde geziniyor ama kolundaki cihaz bunu algılayamıyorsa ne anlamı kaldı ?
Günde 1 saat spora ayırsın sağlığı düzelir.
Eklemleri de sağlam kalır.

Kolundaki cihazın ölçüm periyoduna göre nabız algılaması da değişir.
İlk müdahaleyi bilmiyorsa zaten saatin bir işlevi de kalmaz.
Ne kadar ekmek o kadar köfte.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Konu biraz farklı ama bu konuda hazır birkaç bilgili kişiyi yakalamışken sormak istedim. Konu sahibinden şimdiden özür dilerim:)

7. sınıfa giden oğluma telefon almak istemiyorum, onun yerine kendisiyle iletişim kurabileceğim sim kartlı bir akıllı saat almak istiyorum. Önerinize ihtiyacım var.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Reeder bunlardan daha mı iyi yani?
Hiç duymadım bu markayı lakin saat ve bileklikler ayrı yapıları mevcut. Misal saatlerde çağrı yanıtlama reddetme gibi özellikler varken bilekliklerin çoğunda bu yok siye biliyorum (sizin gönderdiğiniz hiçbir modeli bilmiyorum). Bilekliklerin kolunuzda duruşundan biraz sıkılabilirsiniz küçük kalabilir. Bu yüzden size tavsiyem Huwaeinin modellerinden 2. El garantili temiz bir modeline yönelmeniz.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Konu biraz farklı ama bu konuda hazır birkaç bilgili kişiyi yakalamışken sormak istedim. Konu sahibinden şimdiden özür dilerim:)

7. sınıfa giden oğluma telefon almak istemiyorum, onun yerine kendisiyle iletişim kurabileceğim sim kartlı bir akıllı saat almak istiyorum. Önerinize ihtiyacım var.

Bizim soru arada kaynadı sanırım🙃

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Hocam bütçe varsa esim uyumlu apple modele bakabilirsiniz. Başka markalarında illaki vardır ama ben bilmiyorum.

bütçe 2000-2500.. bahsettiğiniz ürüne baktım, 14bin civarında, param olsa bile alıp çocuğun koluna takmam.. henüz 11 yaşında.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
bütçe 2000-2500.. bahsettiğiniz ürüne baktım, 14bin civarında, param olsa bile alıp çocuğun koluna takmam.. henüz 11 yaşında.
Diğer ürünleri ve dayanımlarını bilmiyorum hocam. Ben çin malı ürünlerin çocuğun kolunda çokta efektif kullanılacağını düşünmüyorum. Mevzu iletişimse eğer tuşlu temiz bir telefon almak lazım, mevzu gps takipse eğer Apple airtag yada samsung smarttag tarzı bir ürün alıp çocuğunuzun unutmayacağı atmayacağı bir yerine iliştirebilirsiniz diye düşünüyorum.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Huawei Watch GT 2E aldım daha 15 gün oldu gayet yeterli bence sonuçta saat çok fazla beklentiye girmeye gerek yok

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Diğer ürünleri ve dayanımlarını bilmiyorum hocam. Ben çin malı ürünlerin çocuğun kolunda çokta efektif kullanılacağını düşünmüyorum. Mevzu iletişimse eğer tuşlu temiz bir telefon almak lazım, mevzu gps takipse eğer Apple airtag yada samsung smarttag tarzı bir ürün alıp çocuğunuzun unutmayacağı atmayacağı bir yerine iliştirebilirsiniz diye düşünüyorum.
toplu taşıma kullanacak ve bindiği/indiği zamanı bilmemiz gerekiyor ki, bizde duraktan onu alalım..

yani konuşma veya mesajlaşma olması gerekiyor. tuşlu telefonu bende düşündüm ama malum bu yaşlarda akran zorbalığı çok fazla, tuşlu telefon sınıfta dalga ve eziklemeye sebep oluyor. akran zorbalığı cidden büyük sıkıntı şu dönemde.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
toplu taşıma kullanacak ve bindiği/indiği zamanı bilmemiz gerekiyor ki, bizde duraktan onu alalım..

yani konuşma veya mesajlaşma olması gerekiyor. tuşlu telefonu bende düşündüm ama malum bu yaşlarda akran zorbalığı çok fazla, tuşlu telefon sınıfta dalga ve eziklemeye sebep oluyor. akran zorbalığı cidden büyük sıkıntı şu dönemde.
Doğru diyorsunuz zor karar, aşağı tükürseniz sakal yukarı tükürseniz bıyık. Akıllı telefonu güvenli internet vs gibi bazı kısıtlama getiren uygulamalar ile kullanmasında sanıyorum sakınca olmaz, en azından ben öyle düşünüyorum. Çünkü cidde sim kartlı saate vereceğiniz paranın çöpe gideceğine inanıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt