Hako Mini ( 4/32 Lisanslı )

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Tercih tavsiyesi alabilir miyim, hakomini mi yoksa km2 plus mi? kalite ve performans açısından, kapasite önemli değil, yani km2 plus alsam 2gb rami bana sıkıntı çıkarır mi? Tv apk ları, browser dan dizi-film ve oyun için düşünüyorum, 4gb ramli hakomini yi aratır mi bana...?
Teşekkürler.
Benim çok beğendiğim cihazlar arasındadır Hakomini, özellikle ısınmaması, çok seri ve stabil olmasını seviyorum. Açıkcası denemek için aldığımda böyle bir performans beklentim yoktu, beklentimin çok üzerinde çıktı. Km2 Plus a gelirsek malzeme kalitesi açısından çok sağlam bir cihaz, X4 işlemci olması artısı, ancak kullanıcılardan olumsuz geri dönüşler olmaya başladı bu aralar. Yazılımsal bir kaç sorunu çözme konusunda firma yetersiz, Km2 Plus ıda çok beğenmeme rağmen görüyoruz ki güncelleme konusunda sınıfta kalmış.

HrnSrky Çevrimdışı

HrnSrky

Yeni Üye
25 Ocak 2023
15
35
Peki hocam Homatics Box R 4K desek km2 plus yerine? Yani hakomini vs homatics?

HrnSrky Çevrimdışı

HrnSrky

Yeni Üye
25 Ocak 2023
15
35
Hangisi uygun ise onu alırdım, ama Homatics Plus dersen tabiki hiç düşünmem Homatics Plus alırım.
Homatics Box R 4K Plus ta karar kıldım, almişken iyisini alalım mantığıyla, ayrıca forumda "

" Homatics Box R 4K Plus ( Özel İnceleme ) 🔥 Tüm Homatics Cihazlarda Foruma Özel %10 İndirim Kodu 🔥Kargo + Vergi Dahil 🔥"​

bölümünü hatim ettim neredeyse,
Teşekkürler hocam. Tatilleri ne zaman bitiyordu bunların 😁 akabinde sipariş vereyim.
Hersey için teşekkürler. 👍

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Homatics Box R 4K Plus ta karar kıldım, almişken iyisini alalım mantığıyla, ayrıca forumda "

" Homatics Box R 4K Plus ( Özel İnceleme ) 🔥 Tüm Homatics Cihazlarda Foruma Özel %10 İndirim Kodu 🔥Kargo + Vergi Dahil 🔥"​

bölümünü hatim ettim neredeyse,
Teşekkürler hocam. Tatilleri ne zaman bitiyordu bunların 😁 akabinde sipariş vereyim.
Hersey için teşekkürler. 👍
28 Ocak ta bitiyor, şimdide sipariş verebilirsin fark eden birşey olmaz, sonuçta yine 28 ocakta işleme alacaklar 🙂 hem biriken siparişler olcaktır, şimdiden alman daha iyi olacaktır.

Alırken TAVSIYEFORUMU indirim kodunu yazmayı unutma, indirimli alırsın.

P Çevrimdışı

pn211

Yeni Üye
29 Eyl 2022
15
43
Bu cihazı Vestel 65U9700 model televizyon ile kullanıyorum. Ancak cihazın görüntü kalitesi ile ilgili bir sorunum var. Mesela fotoğrafta karşılaştırmalı göreceğiniz gibi TV'nin Youtube uygulamasının görüntüsü daha gerçekçi ve güzel. Hako Mini'de ise bir cırtlaklık var, göze batıyor. Sadece uygulamada değil, cihazın ana ekranında da aynı durum var, çok keskin ve parlak bir görüntü var, uygulama logolarında falan bile belli oluyor bu cırtlaklık.

TV ekranına sığması için cihazı % 92 zoom-out yaptım.

Cihazın içinden çıkan HDMI kabloyu kullanmıyorum. 6-7 sene önce alıp çok nadir kullandığım Philips marka bir kablo vardı, onu kullanıyorum ama kalite durumunu açıkçası pek bilmiyorum. Kablo bilgileri : Philips SWV5401H/10 1.8 Metre HDMI Kablo Ultra HD-3D Destekli

Youtube.jpg

Cihazın ekran kalitesi ile ilgili bir ayar var mı? Bu durumu nasıl düzeltebilirim. The_SreT The_SreT Mert Temizer Mert Temizer yorum yaparsanız çok memnun olurum.

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bu cihazı Vestel 65U9700 model televizyon ile kullanıyorum. Ancak cihazın görüntü kalitesi ile ilgili bir sorunum var. Mesela fotoğrafta karşılaştırmalı göreceğiniz gibi TV'nin Youtube uygulamasının görüntüsü daha gerçekçi ve güzel. Hako Mini'de ise bir cırtlaklık var, göze batıyor. Sadece uygulamada değil, cihazın ana ekranında da aynı durum var, çok keskin ve parlak bir görüntü var, uygulama logolarında falan bile belli oluyor bu cırtlaklık.

TV ekranına sığması için cihazı % 92 zoom-out yaptım.

Cihazın içinden çıkan HDMI kabloyu kullanmıyorum. 6-7 sene önce alıp çok nadir kullandığım Philips marka bir kablo vardı, onu kullanıyorum ama kalite durumunu açıkçası pek bilmiyorum. Kablo bilgileri : Philips SWV5401H/10 1.8 Metre HDMI Kablo Ultra HD-3D Destekli

Youtube.jpg

Cihazın ekran kalitesi ile ilgili bir ayar var mı? Bu durumu nasıl düzeltebilirim. The_SreT The_SreT Mert Temizer Mert Temizer yorum yaparsanız çok memnun olurum.
Ekran çözünürlüğü ayarlarına baktın mı ? 4K60hz yap ayarlamadıysan. HDR açıksa onuda kapat bir dene.

P Çevrimdışı

pn211

Yeni Üye
29 Eyl 2022
15
43
Ekran çözünürlüğü ayarlarına baktın mı ? 4K60hz yap ayarlamadıysan. HDR açıksa onuda kapat bir dene.
Ekran çözünürlüğü 4K60Hz'ye ayarlı. Benim beceriksizliğim mi bilmiyorum ama ne TV ayarlarında ne de cihazın ayarlarında HDR açıp kapama ile ilgili bir menü bulamadım.

Yalnız cihazdaki çözünürlük ayarı içindeki YCbCr420-12 bit seçiliydi, onu 8 bit yapınca TV'nin Youtube uygulamasındaki gibi daha doğal bir görüntü oluyor.

YCbCr420 - 12 bit
YCbCr420-12.jpg

YCbCr420 - 10 bit
YCbCr420-10.jpg

YCbCr420 - 8 bit
YCbCr420-8.jpg

RGB - 8 bit
RGB-8.jpg

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ekran çözünürlüğü 4K60Hz'ye ayarlı. Benim beceriksizliğim mi bilmiyorum ama ne TV ayarlarında ne de cihazın ayarlarında HDR açıp kapama ile ilgili bir menü bulamadım.

Yalnız cihazdaki çözünürlük ayarı içindeki YCbCr420-12 bit seçiliydi, onu 8 bit yapınca TV'nin Youtube uygulamasındaki gibi daha doğal bir görüntü oluyor.

YCbCr420 - 12 bit
YCbCr420-12.jpg

YCbCr420 - 10 bit
YCbCr420-10.jpg

YCbCr420 - 8 bit
YCbCr420-8.jpg

RGB - 8 bit
RGB-8.jpg
Pardon Hako da HDR ın açıp kapatılmadığını unutmuşum, boşa arattım seni. Malesef bu cihazda HDR devamlı açık konumda, kapatamıyoruz. En uyuz olduğum olaylardan biridir bu cihazda.

P Çevrimdışı

pn211

Yeni Üye
29 Eyl 2022
15
43
Pardon Hako da HDR ın açıp kapatılmadığını unutmuşum, boşa arattım seni. Malesef bu cihazda HDR devamlı açık konumda, kapatamıyoruz. En uyuz olduğum olaylardan biridir bu cihazda.

Zaten hem TV'yi hem cihazı yeni aldım, kurcalıyorum, benim için de pratik oldu. YCbCr420 veya RGB 8 bit olarak bırakacağım ayarını, bence daha doğal bir görüntü verdi. En azından futbol sahasında.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Zaten hem TV'yi hem cihazı yeni aldım, kurcalıyorum, benim için de pratik oldu. YCbCr420 veya RGB 8 bit olarak bırakacağım ayarını, bence daha doğal bir görüntü verdi. En azından futbol sahasında.
TV paneli 12 bit değildir zaten hocam 8 Bit'e sabitlemeniz iyi olur.
TV'deki panel taş çatlasın en fazla 10 Bit'tir.
Vestel'in gerçek 10 Bit veya 12 bit kullandığını düşünmüyorum.
10 Bit panel de muhtemelen 8 Bit donanımsal + 2 bit yazılımsaldır. (FRC dedikleri mevzu yani)
Siz şimdi 12 bit renk sinyali gönderirseniz sapma yaşanması biraz normal.
HDR mevzusu da aynı şekilde, hakkını verecek TV az.

V Çevrimdışı

vichy

Yeni Üye
14 Mar 2023
19
38
Merhaba HDD uzerinden 4k film izliyorum genelde netfilk de dahil olmak üzere hali hazırda tx6 kullanıyorum ve 4k hem YouTube hemde HDD uzerinden donma yapmakta mecool km2 plus ve hakomini 4-32 arasında kararsız kaldım Hako 1 yıl garantili mecool ise ısınma sorunu ve yazılım güncelleme sorunu varmış bana yardımcı olunuz 1900tl bütçem var ve TV 55q9900 Vestel 4k izlerken donmayacak bir cihaz arıyorum pek oyun oynamıyorum ip TV ve film olayım şimdiden çok tesekkurler

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Merhaba HDD uzerinden 4k film izliyorum genelde netfilk de dahil olmak üzere hali hazırda tx6 kullanıyorum ve 4k hem YouTube hemde HDD uzerinden donma yapmakta mecool km2 plus ve hakomini 4-32 arasında kararsız kaldım Hako 1 yıl garantili mecool ise ısınma sorunu ve yazılım güncelleme sorunu varmış bana yardımcı olunuz 1900tl bütçem var ve TV 55q9900 Vestel 4k izlerken donmayacak bir cihaz arıyorum pek oyun oynamıyorum ip TV ve film olayım şimdiden çok tesekkurler
Km2 ve Hakomini kullandım. Hakomini daha pürüzsüz deneyim sunuyordu. Muhtemelen 4Gb ram etki ediyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri