Haikon dvr cihazı açılmıyor

korkutsa Çevrimdışı

korkutsa 

Aktif Üye
6 Kas 2020
65
47
Haikon marka cihazım arızalandı. Adaptörden elektrik geliyor. Cihazın fanı çalışıyor. Öndeki ışığı yanıyor. Fakat görüntü gelmiyor.
Garantisi bitti.
A Adem Helvacı
Tamir edebilecek güvenilir bir servis önerebilir misiniz?

IMG_20210523_161122.jpg

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
Bence bir açıp şişen kondansitör tarzı bişey var mı diye gözle kontrol edebilirsiniz. Tamir işini de tüplü tv tamiri yapan arkadaşlar yaparlar. Elektronik kart tamiri konusunda bilgilidirler genelde. Adem abi cevaplasın bir de.

korkutsa Çevrimdışı

korkutsa 

Aktif Üye
6 Kas 2020
65
47
Baktım. Patlak kondansatör yok, devre üzerinde yanık bir nokta görünmüyor. Beni aşıyor problem. Haikon servislerini buldum. Onlarla bir görüşeyim bakalım.

korkutsa Çevrimdışı

korkutsa 

Aktif Üye
6 Kas 2020
65
47
Meşhur Destek Bilişim bu cihazlara hizmet veriyormuş. Göndersem mi?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
kamera görüntüleri mi gelmiyor, cihazın ana ekranı mı? kamera girişlerini söküp denediniz mi?
cihaz darbe aldıysa bağlantı yerlerinden oynamış olabilir.

korkutsa Çevrimdışı

korkutsa 

Aktif Üye
6 Kas 2020
65
47
Servisi nereyse oraya gönderin işte? Destek bilişim neresi?
Samsung telefonlara bakan meşhur servis. Antetli kağıtta görürsünüz DEstek Bilişim ibaresini. Dışarıdan bakınca SAMSUNG yazar her yerde.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

kamera görüntüleri mi gelmiyor, cihazın ana ekranı mı? kamera girişlerini söküp denediniz mi?
cihaz darbe aldıysa bağlantı yerlerinden oynamış olabilir.
Yardımlarınız için teşekkürler.
Cihazın ana ekranı da gelmiyor. Darbe v.s. durum yok. Ben başındaydım cihaz reset atmaya başladı.
Önce adaptörü ölçtüm. Voltaj normaldi. Zaten kesintisiz güç kaynağına bağlı cihaz. Şehir elektriği doğrudan gelmiyor.
Ardından sırasıyla kameraları, hard diski sökerek denemeler yaptım. Yine açılmadı.
Belki ekranda görüntü yoktur diyerek düşündüm. Network'e de yanıt vermiyordu.
Bozulurken de cihaz, televizyonda görüntü üzerinde karelenmeler şeklinde ön filtre gibi izler bırakarak dakikada bir reset atmaya başlamıştı. 4 kez reset atınca elle switchten kapattım. Ve daha da açılmadı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Samsung telefonlara bakan meşhur servis. Antetli kağıtta görürsünüz DEstek Bilişim ibaresini. Dışarıdan bakınca SAMSUNG yazar her yerde.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yardımlarınız için teşekkürler.
Cihazın ana ekranı da gelmiyor. Darbe v.s. durum yok. Ben başındaydım cihaz reset atmaya başladı.
Önce adaptörü ölçtüm. Voltaj normaldi. Zaten kesintisiz güç kaynağına bağlı cihaz. Şehir elektriği doğrudan gelmiyor.
Ardından sırasıyla kameraları, hard diski sökerek denemeler yaptım. Yine açılmadı.
Belki ekranda görüntü yoktur diyerek düşündüm. Network'e de yanıt vermiyordu.
Bozulurken de cihaz, televizyonda görüntü üzerinde karelenmeler şeklinde ön filtre gibi izler bırakarak dakikada bir reset atmaya başlamıştı. 4 kez reset atınca elle switchten kapattım. Ve daha da açılmadı.
İşlemci arızası olabilir ya da ram vs.
Cihaz sıcak mıydı? Soğutması kötü bir cihazsa eğer içindeki işlemciyi pert etmiş olabilir.
Ya da işlemcinin lehimlerini.

korkutsa Çevrimdışı

korkutsa 

Aktif Üye
6 Kas 2020
65
47
İşlemci arızası olabilir ya da ram vs.
Cihaz sıcak mıydı? Soğutması kötü bir cihazsa eğer içindeki işlemciyi pert etmiş olabilir.
Ya da işlemcinin lehimlerini.
Cihaz kilitlendiğinde söküp içini hemen kontrol etmiştim. Aşırı bir sıcaklığa rastlamadım. Kasa içindeki yandaki minik fan sorunsuz çalışıyordu. İşlemci üzerinde bir heatsink var ve normal duruyordu. El değdiğinde sıcak bile sayılmayacak düzeydeydi.
İlginç bir şey aklıma geldi. Planlı eskitme olabilir mi? Ürünün 2 yıllık garantisi biteli 6 ay oldu. Fiziksel ya da yazılımsal olarak bilinçli bir şekilde cihazın arızalanması sağlanmıştır diye düşünmeye başladım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Cihaz kilitlendiğinde söküp içini hemen kontrol etmiştim. Aşırı bir sıcaklığa rastlamadım. Kasa içindeki yandaki minik fan sorunsuz çalışıyordu. İşlemci üzerinde bir heatsink var ve normal duruyordu. El değdiğinde sıcak bile sayılmayacak düzeydeydi.
İlginç bir şey aklıma geldi. Planlı eskitme olabilir mi? Ürünün 2 yıllık garantisi biteli 6 ay oldu. Fiziksel ya da yazılımsal olarak bilinçli bir şekilde cihazın arızalanması sağlanmıştır diye düşünmeye başladım.
Öyle bir şeyle uğraşacaklarını sanmıyorum.
Bunu yapmak yerine kalitesiz bileşenler koyarsın, hem ucuza üretmiş olursun hem de erkenden bozulmuş olur.
Eliniz yatkınsa üzerindeki elemanları ve besleme giriş çıkış voltajlarını ölçün derim. (Cihazın kendi beslemesi.)

hasari Çevrimdışı

hasari 

Aktif Üye
28 Nis 2020
196
40
Elinde farklı bir adaptör varsa birde onunla dene mevcut adaptör yeterli akımı veremiyor olabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri