GX6605s yazılım yükleme işlemi - GX6605 için GXDownloader

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Önemli not: ÇÖZÜLDÜ. 5. Adaptörü istiyormuş. :deli1 Elektrikler çok sık ve saçma bir aralıkta kesilip geldiği için 470uF kondansatörler dayanmıyor. 5. adaptörle deneme yaptım, diğer adaptörle sürekli kesilen, kırpışan on off ledi sabit yandı ve cihaz açıldı. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Bu kez 400v 10 uF kondansatörü yemiş.

P_20230808_142552_1_p.jpg
P_20230808_142624_1_p.jpg
4 adet adaptörle denedim (12V 2A) hepsinde aynı sıkıntı oluyor

Farklı adaptörle denedim yine aynı demiştin ya :kiskis

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
2,640
59
Mahalleye hergün ekmekçi geliyor. Belediyeye söyleyeyim yanında adaptörcü de göndersinler. Bizim iş ona döndü. Ne cins elektrik kesintisidir anlamadım. 😡
slowfood bence adaptör degil bu cihaz aşırı ısındığı için kapanıp açılıyor bu tür cihazların çoğunda var bu hastalık :bye:bilmiyom

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,860
slowfood bence adaptör degil bu cihaz aşırı ısındığı için kapanıp açılıyor bu tür cihazların çoğunda var bu hastalık :bye:bilmiyom
Yok üstadım. Onu özellikle kontrol ettim. Cihaz normalde akşam yatma saatlerinde kullanılıyor. Genelde zamanlayıcıyı da ayarlıyorum, 1.5 2 saat açık kalıyor. Dolayısıyla adaptör sorunu olduğu kesinleşti. Hatta ısı konusunu test için 2 gün açık bıraktım cihazı (Bilfiil 48 saat) hiçbir sıkıntı çıkarmadı.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
2,640
59
Yok üstadım. Onu özellikle kontrol ettim. Cihaz normalde akşam yatma saatlerinde kullanılıyor. Genelde zamanlayıcıyı da ayarlıyorum, 1.5 2 saat açık kalıyor. Dolayısıyla adaptör sorunu olduğu kesinleşti. Hatta ısı konusunu test için 2 gün açık bıraktım cihazı (Bilfiil 48 saat) hiçbir sıkıntı çıkarmadı.
yahu nasıl bir adaptör bu o kadar adaptör denedin hiç birimi bunun voltunu amperini veremiyor :bilmiyom

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,860
yahu nasıl bir adaptör bu o kadar adaptör denedin hiç birimi bunun voltunu amperini veremiyor :bilmiyom
Öyle garip birşey ki bu son adaptörde voltajı ölçtüğümde 12.51 V idi. Akımı elimdeki aletlerle ölçemiyorum yüke bindirmem lazım ama voltajda hiç değişiklik olmayınca adaptör sağlam zannetmiştim. Şimdi teste bıraktım cihazı. 14:23' te. Halen çalışıyor. 5. adaptörle sorun çözüldü. Bizim burada elektrik kesintileri cehennem gibi. Kaç tane cihazımı yedi. Klimayı yemişti, kart tamiri ile çözdük. Regülatör bağlayacağım girişe ama sanırım diğer masraflar regülatör masrafına ulaşsın diye bekliyorum. :deli1 :tara

Beni şu anda asıl endişelendiren kısım 400v kondansatörün bozulması. 16v 470uF neyse idi ama 400v kondansatör zarar görüyorsa bütünleşik güç katına sahip cihazlar çok iyi dayanıyor bana göre. 😱

Aslında ben biliyorum yapacağımı da işte elim bir rahatlamadı. Şöyle sağlam off-grid bir güneş enerjisi sistemini, rüzgar türbiniyle desteklediğim zaman görecekler o elektrik kesintilerini. Şebekeyle bağlantımı sıfır yapacağım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Öyle garip birşey ki bu son adaptörde voltajı ölçtüğümde 12.51 V idi. Akımı elimdeki aletlerle ölçemiyorum yüke bindirmem lazım ama voltajda hiç değişiklik olmayınca adaptör sağlam zannetmiştim.
Adaptör çıkışına 12v ufak amperli bir oto ampul takıp voltajı ölç, volt çok düşerse bil ki adaptör arızalıdır ,hemen sök ve konsansatörü değiştir :ok

Akın07 Çevrimdışı

Akın07

Aktif Üye
12 Şub 2021
141
40
boot.exe -b "C:\Users\Samsung\Downloads\GX6605s Loader With New Boot\GX6605s Loader With New Boot\boot_file\gx6605snew.boot" -d COM2 -c "serialdown 0x00000000 'C:\\Users\\Samsung\\Downloads\\lumia.bin'"

open serial error.

Fail. bu hatayı veriyor usb serial CH340 (COM2) com ayarını değiştiriyom yinede program hata veriyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
boot.exe -b "C:\Users\Samsung\Downloads\GX6605s Loader With New Boot\GX6605s Loader With New Boot\boot_file\gx6605snew.boot" -d COM2 -c "serialdown 0x00000000 'C:\\Users\\Samsung\\Downloads\\lumia.bin'"

open serial error.

Fail. bu hatayı veriyor usb serial CH340 (COM2) com ayarını değiştiriyom yinede program hata veriyor
Ben pl serisini kullanıyorum,ch341 hiç denemedim (fti da var bende ),muhtemelen arabirimden kaynaklı(emin değilim) çünkü seri bağlantı hatası vermiş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri