Güvenlik kamera sistemi yardım

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
MErhabalar
Apartman içine dairenin kapısını görecek şekilde bir kamera koymak istiyorum ip kamera nedir uhd nedir pek bilgim yok. Evde monitor var sadece kayit cihazi ile hardisk ve kamera almak lazim sanirim. Istedigim Goruntu kalitesi net olsun (kişinin yüzü belli olsun enazindan bi olay vs oldugunda) kamera boyutu cok kaba olmasinufak olsun var mi tavsiyeniz?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Uhd diye bir güvenlik kamerası yok ahd dir yani analog hd ip kamera için cat6 kablo çekmen gerekir ahd için cctv kablo çekmen gerekir ip kamera için gereksimlerin ip kamera 1 ya da 2 mp, ev içerisinde ağa dahil ederim istediğim yerden izlerim dersen modemde boş port yoksa switch, pasif poe enjektör, nvr kayıt cihazı, 12v adaptör yada trafo ve hdd. analog kamera için cctv kablo, 2 mp ahd kamera dvr kayıt cihazı 12v adaptör yada trafo ve hdd ağa dahil etmek istediğin yerden izlemek istersen cat6 patch kablo 2 si arasında hangisinin görüntü kalitesi daha iyi dersen ikisi de seni tatmin eder

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Fiyata göre Ip kameralar daha pahali ahd den. Madem pek fark yok ozaman ahd almaya bakayim. Buarada Evde internet yok ama telefondan bakmak icin soyle birsey yapilabilri mi acaba.. Biraz absürt olacak ama kayit cihazina wifi directle baglanip oturdugum yerden telefondan girebilrmiyim oyle bir kayit cihazi cesidi var mi?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Fiyata göre Ip kameralar daha pahali ahd den. Madem pek fark yok ozaman ahd almaya bakayim. Buarada Evde internet yok ama telefondan bakmak icin soyle birsey yapilabilri mi acaba.. Biraz absürt olacak ama kayit cihazina wifi directle baglanip oturdugum yerden telefondan girebilrmiyim oyle bir kayit cihazi cesidi var mi?
Maalesef :) ahd kameralar her zaman daha sağlıklıdır ama ip kameralar ise ekstra maliyet ile daha geniş alanlarda kullanılabilir ahd kamera sizin için en doğru seçim olacaktır fiyat performans açısından

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Bende yakın dönemde çok araştırdım, kuzenin işyeri için.

Ahd ve dome 4 lü sistemde karar kıldık. İşçiliği çok zor bir iş değil. Ortalama 1.2, 1.3 tl lere çözeceğiz bakalım.

Kameralar 2mp, 48 led aydınlatma

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Kendiniz kuracaksaniz Cok pahali degil mi o fiyatlar? Yani firma kurulumu ise birsey diyemem

Normalde hdd siz 800 küsür çıktı da ben olur da şu da olsun bu da olsun falan sürprizlere karşı rakamı yukarıladım.

Bu fiyatlara çıkacaksanız ir led yerine array tercih etmenizi öneririm

Önereceğiniz marka, model, site ve ürün var mıdır ? Forum açısından sıkıntı yok ise ?

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Normalde hdd siz 800 küsür çıktı da ben olur da şu da olsun bu da olsun falan sürprizlere karşı rakamı yukarıladım.

Önereceğiniz marka, model, site ve ürün var mıdır ? Forum açısından sıkıntı yok ise ?
Gerçekten site bilmiyorum ama marka verebilirim modeline siz karar verin unutmayın 1 array led 48 ir led den daha iyi gece görüş sunar neutron, rivo ve avenir markalarını inceleyebilirsiniz

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Ben kendimce 2 site buldum fiyatlari uygun geldi n11 vs bakmadim ne tarz bir sey alacagima (kayit cihazi ozelliklerini ogrenemedigimden) karar veremedigimden once kamera ve kayit cihazi özelliklerini ogrenip sonra siteleri karsilastiracagim

1. Site

2.site

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
1. Site
Ben de besta ve penta ya odaklandım bakalım

Gerçekten site bilmiyorum ama marka verebilirim modeline siz karar verin unutmayın 1 array led 48 ir led den daha iyi gece görüş sunar neutron, rivo ve avenir markalarını inceleyebilirsiniz

Dediğiniz markaların demo videolarını araştırmaya başlıyorum hemen

ir led
array led
atom led...

bu atom led ne oluyor, bilgimiz var mı ? D tentips

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Kamera herzaman degil de sadece hareket oldugunda kayit yapabiliyor mu gercekten? BIr satıcı kayit cihazinin cogunda o ozellik var isterseniz oyle de kullanabilirsiniz dedi. Sürekli kayit yapacagina hareket olunca yapmasi mantikli acaba hareketi algilama- tepkime suresi nekadar ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt