Gürgençler ayıplı mal macbook cihazımı değiştirmiyor. Daha doğrusu macbook cihazlarında değişim yapmıyorlarmış

A Çevrimdışı

akincetin

Yeni Üye
28 Eyl 2022
6
25
2 ağustosta aldığım macbook cihazımda 18 ağustosda bir arıza tespit ettim ve servise gönderdim. Servisde ekranının değiştiği bilgisi ile tarafıma gönderildi. Teslim aldıktan sonra sorunun devam ettiğini gördüm ve apple resmi desteği ile telefonda yazılımsal bir sorun olabileceği için bütün yazılımları tekrar yükledik ve problem çözülmedi. Sonuş olarak bugün gürgençler şubesine gittim ve cihazımı değiştiremeyeceğimi değişim olmadığını söylediler. En hızlı çözüme kavuşturmak için tüketici hakem heyetine mi yoksa tüketici mahkemesine mi gitmem gerekiyor?

1 Çevrimdışı

1234456

Yeni Üye
9 Mar 2021
20
M1 işlemcili mi cihaz? Şu videodakine benzer bir hata mı alıyorsunuz (daha küçük de olabilir, bu aşırı imiş.).

Fatura tutarı kaç TL?

A Çevrimdışı

akincetin

Yeni Üye
28 Eyl 2022
6
25
M1 işlemcili mi cihaz? Şu videodakine benzer bir hata mı alıyorsunuz (daha küçük de olabilir, bu aşırı imiş.).

Fatura tutarı kaç TL?

Fatura tutarı kaç TL?
hocam buna benzer benim problem sadece bilgisayarın sarjı bittiğinde tekrar açılırken yapıyor ama buna benzer bir hata
25000 lira fatura
cihaz m2 işlemcili

IMG_AAF8C600CBB9-1.jpg

IMG_BCB37F999819-1.jpg

1 Çevrimdışı

1234456

Yeni Üye
9 Mar 2021
20
hocam buna benzer benim problem sadece bilgisayarın sarjı bittiğinde tekrar açılırken yapıyor ama buna benzer bir hata
25000 lira fatura
cihaz m2 işlemcili
M1 cihazlarda sık sık bu hatalarla ilgili videolar görüyorum ama m2 için görmemiştim hiç, şaşırdım biraz.

Tüketici Hakem Heyeti'ne değişim istediğinizle ilgili bir dilekçe ile başvurabilirsiniz gelecek ay başında. Şu an için limite takılıyorsunuz, THH'ler için limit 15bin civarı yanlış bilmiyorsam ama ay başında yükseliyor.

THH'ye başvurursanız işlem uzun sürebilir, Apple genelde kullanıcısını üzmezdi, mümkünse Apple ile çözün sorunu.

Biraz karışık oldu, kusura bakmayın.

A Çevrimdışı

akincetin

Yeni Üye
28 Eyl 2022
6
25
M1 cihazlarda sık sık bu hatalarla ilgili videolar görüyorum ama m2 için görmemiştim hiç, şaşırdım biraz.

Tüketici Hakem Heyeti'ne değişim istediğinizle ilgili bir dilekçe ile başvurabilirsiniz gelecek ay başında. Şu an için limite takılıyorsunuz, THH'ler için limit 15bin civarı yanlış bilmiyorsam ama ay başında yükseliyor.

THH'ye başvurursanız işlem uzun sürebilir, Apple genelde kullanıcısını üzmezdi, mümkünse Apple ile çözün sorunu.

Biraz karışık oldu, kusura bakmayın

Keşke direkt appledan alsaydım ürünü dedirtti gürgençler

A Çevrimdışı

akincetin

Yeni Üye
28 Eyl 2022
6
25
Ürününüz Apple garantili, isterseniz Apple Store'a gidip servise verebilirsiniz. Gürgençler servis ile uğraşmak zorunda değilsiniz yani. Bu yüzden Apple ile çözün dedim.
İzmir apple resmi desteği yok. Gürgençler gibi servisler var maalesef ama yarın bir başka servise götürmeyi düşünüyorum

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Fatura bedeli ne kadar bu arada? Bu konuyu sanki görüşmüştük daha önce :alala
Yoksa başka bir gürgençler sorunu mu?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Fatura bedeli 25000lira hocam. Ben ilk defa yazıyorum
O zaman bu hafta bana gelen 2 inci Gürgençler vakası bu.

Fatura bedeli nedeniyle şu an THH sizin işinizi görmez o nedenle 2-3 gün daha bekleyin lütfen zira 01.10.2022 itibari ile geçerli olacak şekilde il/ilçe hakem heyetlerindeki parasal üst sınır farkı kaldırıldı ve Heyetlerin üst limiti 29.999tl oldu.

A Çevrimdışı

akincetin

Yeni Üye
28 Eyl 2022
6
25
O zaman bu hafta bana gelen 2 inci Gürgençler vakası bu.

Fatura bedeli nedeniyle şu an THH sizin işinizi görmez o nedenle 2-3 gün daha bekleyin lütfen zira 01.10.2022 itibari ile geçerli olacak şekilde il/ilçe hakem heyetlerindeki parasal üst sınır farkı kaldırıldı ve Heyetlerin üst limiti 29.999tl oldu.

Teşekkür ederim hocam. Hakem heyeti karara bağlaması ne kadar sürer? Bilgisayarımı tamire verdiğimde ekran kartı gibi önemli donanımsal parçaların değişmesi beni korkutuyor(ekranı zaten değişti) cihazı alalı zaten 2 ay bile olmadı. Teknik servisin donanımsal arıza olduğu raporu elimde ve ekran değiştiği yazıyor faturada ama sorunum çözülmedi tabii

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkür ederim hocam. Hakem heyeti karara bağlaması ne kadar sürer? Bilgisayarımı tamire verdiğimde ekran kartı gibi önemli donanımsal parçaların değişmesi beni korkutuyor(ekranı zaten değişti) cihazı alalı zaten 2 ay bile olmadı. Teknik servisin donanımsal arıza olduğu raporu elimde ve ekran değiştiği yazıyor faturada ama sorunum çözülmedi tabii
İşin tüketici adına en üzücü tarafı bu sürenin biraz uzun olması zira bu işgüzar işletmelerin KASITLI şekilde tüketicileri sürekli heyetlere yönlendirmesi neticesi her yerde dosyalar yığılı durumda. bölgenize göre değişmekle birlikte 3-6 ay arasında karar bağlanır çünkü bunun kabaca 1 aylık bölümü zaten yazışma ve karşı tarafa verilen savunma hakkı süresine gidiyor.

1 Çevrimdışı

1234456

Yeni Üye
9 Mar 2021
20
Bilgisayarımı tamire verdiğimde ekran kartı gibi önemli donanımsal parçaların değişmesi beni korkutuyor(ekranı zaten değişti) cihazı alalı zaten 2 ay bile olmadı.
Apple M serisi işlemciler aslında Soc yani CPU, GPU, RAM ve depolama tek çip'te. Bu durumda anakart değişecektir direkt.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt